logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam dobrego spowiednika - woj. pomorskie
Autor: Natalia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-07-18 22:02

Szukam dobrego spowiednika.
Takiego do spowoedzi po latach.
Okolice Chojnic, Kościerzyny lub Czerska.(woj. pomorskie).

 Re: Szukam dobrego spowiednika - woj. pomorskie
Autor: Marek (---.dynamic-3-poz-k-1-0-0.vectranet.pl)
Data:   2022-07-19 02:23

Hej,

Jeżeli Pani szuka "dobrego" bo się bardzo obawia i wstydzi wyznania swoich win, to z mojego doświadczenia nie ma czego - sam mam poważne problemy "duchowe" i przy mojej spowiedzi w sumie pierwszej z całego życia i w sumie w życiu nie licząc tej przed komunią pierwszą też aż mnie paraliżowało.
-Jak ja to wyznam?
-Nie przejdzie mi to przez gardło!
-Jak to usłyszy to za pokutę chyba na kolanach do ziemi świętej dostane pielgrzymkę
itd. itp.

Takie myśli miałem. Ale nic takiego się nie stało, jeszcze mi powiedział ze w sumie to dobry chłopak jestem :D.

Przez lata spowiadałem się u wielu i może 2-3 razy spotkałem się z jakąś delikatnie ostrzejszą tzn. bardziej stanowczą nauką spowiednika. Nigdy żaden kapłan nawet po jakiejś "cieżkiej" spowiedzi gdy np. mówiłem o swoim nie za fajnym stanie duchowym nawet się na mnie dziwnie nie spojrzał i winach które wydawały mi się bbbbaaarrdddzzzooo cieżkie i liczne. Raz nawet miałem sytuację że bałem sie iść do spowiedzi ale przede mną spowiadała się pewna starsza pani i chcąc nie chcąc musiałem wysłuchać jej spowiedzi jako że głośno sie spowiadała a ja nie byłem za daleko [należało odsunąć się dalej - z-ca mod.] - zdziwiony byłem bo nigdy bym tą starszą Panią nawet nie podejrzewał o te winy (miała i chyba więcej niż ja). Ale widzac reakcję spokojną i łagodną spowiednika odważyłem sie tez wtedy "iść" - skoro ta Pani dała rade to ja tez dam.

Zaobserwowałem nawet że im bardziej szczery jesteś i nic nie ukrywasz tym bardziej spowiednik w pewnym sensie cieszy się z tej spowiedzi wiedząc że wracasz do Boga "na poważnie". Rolą spowiednika nie jest "dobić" i tak leżącego tylko go nie przekreślić tak jak i Bóg nie przekreśla i podnieść na duchu i dać światło na "dalszą drogę" do Boga.

Tak więc jeżeli poszukiwania spowiednika wynikają z lęku przed spowiedzią to każdy kapłan się nada (bo tak naprawdę spowiadasz się Bogu ale w obecności kapłana). Może nawet warto pojechać do niedalekiej miejscowości i wyspowiadać się u kapłana którego Pani będzie widziała tylko raz w życiu - i problem z głowy.

Jestem ze Słupska i z mojego doświadczenia kapłani z parafii św Jacka są bardzo ok. zarówno i Proboszcz i obecny wikariusz.

Może warto po prostu znaleźć najbliższy konfesjonał całodobowy - umówić się na dany dzień i "zrzucić z siebie ten ciężar". Poniżej link do listy (nie mam pojecia czy nadal aktualne sa te dane):

http://www.spowiedz.pl/konfes.htm

Pozdrawiam Marek.

 Re: Szukam dobrego spowiednika - woj. pomorskie
Autor: Monika (---.28.191.32.interarena.pl)
Data:   2022-07-20 15:24

A ja uważam, że nie ma w tym nic dziwnego, że ktoś szuka dobrego spowiednika po latach. Niestety różnie bywa, księża też są tylko ludźmi i czasami mogą się spieszyć, mieć zły dzień itd. Może warto poszukać takich, którzy prowadzą jakieś wspólnoty albo zakonników? I jeśli to ma być taka dłuższa spowiedź to może warto podejść i się umówić na daną godzinę? Żeby nikt nie musiał się denerwować i spieszyć.

 Re: Szukam dobrego spowiednika - woj. pomorskie
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-07-24 18:27

Moniko, księża prowadzący wspólnoty i zakonnicy też są tylko ludźmi, mogą się spieszyć i miewają złe dni. Naprawdę. Więc to niewystarczające argumenty.

Rada dotycząca umówienia się jest cenna.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: