logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przepowiednia s. Łucji nt. III wojny światowej.
Autor: Tomasz (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-28 23:05

Wiele lat temu, gdy byłem w liceum (prawdopodobnie w 1987 lub 1988 roku), ksiądz katecheta opowiadał nam o przepowiedniach siostry Łucji Santos (znanej z objawień fatimskich) dotyczących III wojny światowej. Ostatnio natrafiłem w internecie na tekst tego orędzia (np. na stronie Frondy: https://www.fronda.pl/a/oredzie-s-lucji-o-poczatku-iii-wojny-swiatowej-polska-jako-jedyna-ocaleje-1,89811.html oraz na wielu innych stronach, w tym katolickich, np. tutaj: https://gorki.michalici.pl/aktualnosc/parafii/lucja-z-fatimy-o-iii-wojnie ).
Zastanawia mnie jednak taka rzecz: Fronda opiera się na pewnej książce wydanej w 1992 roku, która chyba nie jest katolicka (zawiera ona przepowiednie różnych jasnowidzów). Myślę, czy znacie jakieś inne, katolickie źródła zawierające ten tekst? Sądzę, że coś takiego istnieje, bo ksiądz, który nam to opowiadał na czymś bazował, a było to jeszcze przed 1992 rokiem, czyli przed rokiem wydania książki, na której bazuje tekst Frondy. Czy ktoś z Was może mnie oświecić w tym temacie?

 Re: Przepowiednia s. Łucji nt. III wojny światowej.
Autor: Adamus (---.24.124.197.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-08-16 08:57

Ale w ogóle po co czytać przepowiednie? Wojna jest na Ukrainie to teraz będziesz przytaczał przepowiednie dotyczące Polski xD. Jakby nie wiadomo jaka świeta znowu była.

 Re: Przepowiednia s. Łucji nt. III wojny światowej.
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-08-20 22:20

Po co czytać przepowiednie... W zasadzie można powiedzieć, że po co w ogóle słuchać objawień prywatnych, nawet tych uznanych przez Kościół. O ile wiem, zgodnie z nauką Kościoła można je odrzucać. Owszem. Ale z drugiej strony, skoro są takie objawienia, skoro są one uznane przez Kościół i i publikowane przez katolickie media to dlaczego ich nie czytać? Kto chce - czyta, kto nie chce - nie czyta i dobrze. Ja na to niedawno natrafiłem, przypomniałem sobie słowa mojego dawnego księdza katechety i temat mnie po prostu zainteresował. Chciałem go zgłębić, dlatego proszą o źródła, jeśli ktoś ma.
Druga kwestia - to nie są przepowiednie dotyczące Polski. Dotyczą świata. Mowa tam jest tez o Ukrainie, chociaż na ten temat nie ma zbyt wielu informacji.
Trzecia kwestia - dorwałem skan książki, na którą powołuje się Fronda. I widzę, że albo Fronda miała jeszcze jakieś inne źródła, albo "uwspółcześniła" przepowiednię dokonując przy tym pewnego istotnego przekłamania. O ile mogę zrozumieć, że ZSRR użyto słowa Rosja, zamiast Czechosłowacja użyto Czech i Słowacji, o tyle w przypadku Niemiec jest istotna różnica. Książka podaje, że Niemcy zaatakują NRD i Polskę oraz że dojdzie do walki pomiędzy RFN a NRD, natomiast Fronda podaje, że Niemcy zaatakują Polskę (brak słów o ataku na NRD) oraz że dojdzie do walk pomiędzy samymi Niemcami. W książce jest też mowa o Układzie Warszawskim (cytat: Rosja runie na Europę i wciągnie wszystkie państwa Układu Warszawskiego), natomiast w tekście Frondy słowa te są pominięte. To istotna sprawa, bo jeśli przepowiednia dotyczyła innej sytuacji geopolitycznej to chyba należy przyjąć, że ta przepowiednia już się nie sprawdziła. Dlatego tym bardziej prosiłbym osoby mające odpowiednia wiedzę o podanie źródeł.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: