logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam lekkie problemy z odżywianiem.
Autor: Kal31 (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-29 18:10

Szczęść Boże
Mam lekkie problemy z odżywianiem i mam braki w witaminach etc. przez co czuję długo głód i co wzmaga tycie, chociaż to raczej chwilowe, ale bez kontroli prowadzi do otyłości, aczkolwiek tej nie mam. Walczę też ze skrupułami.
Przed posiłkiem modlę się oddając Panu Bogu cześć i teraz kiedy chciałem jeszcze coś zjeść było podobnie z tym, że miałem już wyrzuty sumienia, że za dużo trochę jem i to już obżarstwo, ale je zignorowałem, pomodliłem się i zjadłem.

Czy to nie jest wykroczenie przeciw 2 przykazaniu, jeśli popełniłem grzech obżarstwa? Ciężko mi stwierdzić, bo po tym posiłku przestałem czuć głód, ale zjadłem nie to co powinienem był i ogólnie dużo.

 Re: Mam lekkie problemy z odżywianiem.
Autor: Dorota (---.rev.kpsi.pl)
Data:   2022-08-16 14:07

Czy swoje problemy żywieniowe konsultowałeś z jakimś lekarzem czy dietetykiem ?

 Re: Mam lekkie problemy z odżywianiem.
Autor: Dina (---.147.72.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-08-17 00:20

Czy nie jest tak, ze modlitwa jest usprawiedliwieniem Twojego objadania się? Odnoszę wrażenie, ze chcesz być bliżej Boga, a skoro modlisz się przy jedzeniu to jesz więcej żeby się więcej modlić. Tak jakbyś uznawał objadanie za błogosławione, bo przecież się modlisz. No tak to nie działa. Jeśli masz problemy i z odżywianiem i ze skrupułami to może najlepiej oddzielić jedno od drugiego i wyznaczyć sobie godziny modlitwy i ograniczyć się do skromnego znaku krzyża lub podziękowania za posiłek przed jego zjedzeniem? Zdrowie jest ważne. Skrupuły i objadanie się mają podobne podłoże - lękowe. Wyrastają z tego samego źródła. Zastanów się nad psychologiem.

 Re: Mam lekkie problemy z odżywianiem.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-08-17 11:34

Skoro masz "braki w witaminach", a może nie tylko w witaminach, to trzeba zrobić sesnowne badania i uzupełnić beraki POD kontrolą lekarską. Modlitwa tego nie zastępuje. Ciało się leczy.

Zaburzenia odżywiania także się leczy. Nie na forum.

Po trzecie: skrupuły też się leczy, choć może w inny sposób. Stały spowiednik, może psycholog.

Nie zaczynaj więc lepiej od potencjalnych wykroczeń przeciw drugiemu przykazaniu, tylko od systematycznego zaplanowania i realizacji, koniecznie realziacji leczenia na różnych wskazanych płaszczyznach. Być może spokrewnionych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: