logo
Wtorek, 29 listopada 2022
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony

Jaka pokuta za okultyzm?
Autor: Maja (---.datapacket.com)
Data:   2022-11-10 14:50

Witam,
Przez kilkanacie lat zajmowaam si okultyzmem od znakw zodiaku, opisy horoskopy, chiskie, drzewne itp. Zaczo si niewinnie od podstawwki. Prbuje teraz wyj do ludzi ale jest mi bardzo ciko. Mam drczenia i czsto takie rozbicie duchowe i smutek na miecie e nie jestem w stanie nic zrobi.. Czytaam e po takim grzechu trzeba go bardzo aowa i dugo pokutowa. U spowiedzi ju byam wiele razy. W jaki sposb powinnam pokutowa, umartwia si?? To co mi si obecnie dzieje chyba nie wystarczy, bo to jest gniew Boga.. I jeszcze mam pytanie, bo w mojej rodzinie chyba jest przeklestwo midzypokoleniowe, czy to Bg zsya to przeklestwo czy to jest wina innych ludzi, zorzeczenia, magii okultyzmu? Prosz pomcie.

Re: Jaka pokuta za okultyzm?
Autor: Mac (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-11-10 15:07

Tez byem kiedy umoczony w tym szambie - tarot, radiestezja, wrby. Nie spowiadaj si wicej z tego, to nie ma sensu - Bg Ci wybaczy ju po pierwszej spowiedzi. Moja walka duchowa eby zerwa ze skutkami tego swinstwa trwaa ponad rok, pomogl mi codzienny Raniec, wybierz si te moe na Msz z modlitw o uzdrowienie. Wydaje mi si e zy ma nadal do Ciebie dostp skoro prbuje wpedzic Ci w poczucie winy.

"Taktyka szatana: przed grzechem zapewnia, e nie bdzie konsekwencji. Po grzechu przekonuje, e to grzech nieprzebaczalny." Abp Fulton Sheen

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-11-10 15:21

Gniew Boga po uzyskaniu rozgrzeszenia? Bg przebaczy, ale si gniewa? To si, za przeproszeniem, kupy nie trzyma. Daje spokj.

Obrazowo, z Biblii:
"Choby wasze grzechy byy jak szkarat, jak nieg wybielej; choby czerwone jak purpura, stan si jak wena" Izajasz 1,18

Bg, ktry zsya przeklestwo? Kolejne nonsensy. Bg zesa, ale swego Syna jednorodzonego, aby kady, kto w Niego uwierzy, mia ycie wieczne (Jan 3,16).

Zostaw takie mylenie, ktre opisujesz, ono Ci na pewno do dobra i pokoju nie doprowadzi.
O pokut spytaj spowiednika, nie za anonimowych ludzi na forum. Konfesjona to najbardziej odpowiednia i odpowiedzialna droga.

Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-11-10 16:05

5 padziernika 2015 roku Konferencja Episkopatu Polski podja decyzj o zakazie celebrowania Mszy witych i wszelkich naboestw z modlitw o uzdrowienie z „grzechw pokoleniowych” czy o „uzdrowienie midzypokoleniowe”.

„Jedynym grzechem, ktry jest przekazywany z pokolenia na pokolenie jest grzech pierworodny”, ktry jest usuwany na chrzcie witym – czytamy w opinii teologicznej przedstawionej przez Komisj Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

Tre komunikatu: (klik).

Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-11-10 16:51

@ Hanna
Spowied powoduje, e Pan Bg odpuszcza nam win za popenione grzechy (co otwiera nam drog do zbawienia), ale nie usuwa wszystkich negatywnych skutkw grzechu. S jeszcze kary doczesne za grzechy:

KKK 1473 Przebaczenie grzechu i przywrcenie komunii z Bogiem pocigaj za sob odpuszczenie wiecznej kary za grzech. Pozostaj jednak kary doczesne. Chrzecijanin powinien stara si, znoszc cierpliwie cierpienia i rnego rodzaju prby, a w kocu godzc si spokojnie na mier, przyjmowa jako ask doczesne kary za grzech. Powinien stara si przez dziea miosierdzia i mioci, a take przez modlitw i rne praktyki pokutne uwolni si cakowicie od "starego czowieka" i "przyoblec czowieka nowego" (Por. Ef 4, 24).

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-11-10 17:14

@nowy
Tak, s kary za grzechy.
Ale nie na zasadzie: Bg si nadal gniewa.

Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-11-10 18:17

Maju,

Bya u spowiedzi? Bya.
Otrzymaa rozgrzeszenie? Otrzymaa.
Pokut odprawia? Odprawia.
Przystpia do Komunii w? Przystpia.
Czy spowiednik zaleci Ci jakie dodatkowe pokuty lub umartwianie si - za ten sam odpuszczony grzech? - w dodatku pytasz o sposoby umartwiania si. A po co masz si jeszcze umartwia?
Przyjmij rad i przesta wraca mylami do tego co byo. Tamte grzechy zostay raz na zawsze odpuszczone. I kropka.
Miosierny Bg odpuci Ci grzechy a Ty wci Mu nie wierzysz?... Zastanw si. kobieto :)

Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-11-10 19:50

Praktykuj wdziczno i rado.

Autor: Kal31 (---.dynamic-2-waw-k-4-1-0.vectranet.pl)
Data:   2022-11-11 11:33

Jak ju tu pisano. Wyspowiadaa si z grzechw to ju ich nie ma (konsekwencje ich jednak s). Koniec. Bg cie kocha i zaprasza do podjcia drogi ku Niemu i "nie pamita" grzechu. Naucz si/poczytaj moe fragmenty (J 3, 16), (k 23,43), (J 8), (Iz 49, 15).

Te wpadem w to szambo jak byem w gimnazjum. Interpretowaem sny, wywoaem demony, prbowaem kontrolowa rzeczy umysem. Potem bya ciga, straszna depresja, cige myli samobjcze, pobudki non stop 3:23, 4:23 o tych konkretnych godzinach, dziwne, dugie, grube, czarne wosy w buzi przy pobudkach, raz miaem wraenie jakby cienie przed snem biegay dookoa mnie w pokoju i inne przykre rzeczy, o ktrych nie chc mwi (To trwao dugie lata). Przed nawrceniem i zawierzeniem NMP nie wiedziaem nawet jak strasznie jestem sptany (nie optany- chwaa Panu!).

Przy egzorcyzmie przedmiotw poczuem pieczenie na ciele i miaem wizj dziesitek sznurkw zwizujcych cae moje ciao kiedy klczaem i miaem spuszczon gow. To by jeden ze znakw od Pana.

Nawrciem si ponad 2 lata temu i te przez ten czas dostawaem znaki od Pana Boga ebym zmieni swoje spojrzenie na niego, nie jako straszliwego sdziego, a kochajcego tat, ktry ZAWSZE chce mojego szczcia - to weszo mi do serca dopiero w tym roku. Znikn lk i mam pokj w sercu, chocia do dzi si uwalniam ze skutkw tych grzechw.

Szczerze sdz, e najwaniejsza jest mio. Bg daje siy by udwign te ciary. Ja si modliem i modl o t mioci. Wraz z ni znikn lk. Trzeba te pamita- Bg nie chce ebymy cierpieli. On nas prowadzi do wyzwolenia od tego. Nawet tu na Ziemi (Popatrz ilu ludzi uzdrowi Chrystus i w Ewangelii i dzi).

Pan Bg ze wszystkiego wyciga dobro. Mi pozwoli wzrosn w wytrzymaoci i niesamowicie przez to cierpienie przycign mnie do siebie. Jego obecno w yciu naprawd czyni wszystko lejszym.

Trwam przy codziennym racu, Pimie witym (miecz na ze duchy), mszy i w asce uwicajcej. Pomimo dalszych nka jestem szczliwy i kiedy pamitam to ofiarowuj to cierpienie naszej Mamie, a ona Tacie.

Znajd miejsce modlitw o uwolnienie przez kapana (uwaaj na faszywych uzdrowicieli i eby kapan rzeczywicie postpowa nienagannie, bo poraniony przez grzechy kapan moe narobi szkd - tak wiedz zdobyem, mona na wszelki j wybada samemu. Wiem e to dotyczy nakadania rk).

Walka jest i bdzie. Pamitaj, e to drobnostka w porwnaniu z dobrem jakie czeka nas w niebie. Dopki trwamy w Bogu, nawet jak boli to nie ma si czego ba. Bg wszystko widzi i wie jak cierpimy i nie jest Mu to obojtne.

Autor: Maja (---.cdn77.com)
Data:   2022-11-11 15:42

A czy Bg chce ebym cierpiaa czy chce cign z nas przeklestwo, czy przeklestwo jest od Boga? Modlitwa na Racu - jak mam si modli, ile dziesitek mam robi? Ja wielokrotnie prosiam kapanw o egzorcyzm ale przez chorob psychiczn nie chc mi tak pomoc. A mam tylko problemy emocjonalne i z osobowoci i duchowe a nie choroba psychiczn. Od dawna marz eby egzorcysta mnie egzorcyzmowa. Te zdarzaj mi si koszmary :(( Nie wierz w Matk Bo, w sensie jest mi obca, tak jak wasna matka i troch mam awersj do Matki Boej. W ksice o uwolnieniu od zego ducha wyczytaam e powinno si bardzo pokutowa po spowiedzi po grzechu okultyzmu, dlatego tutaj tak pisaam.

Data:   2022-11-11 16:54

1. Skd pomys, e masz problemy duchowe?
2. Suchaj lekarzy i kapanw - wida egzorcyzm nie jest Ci potrzebny
3. Nie czytaj takich ksiek - s niewskazane dla ludzi z problemami nerwowymi.
4. Najwaniejsze - suchaj spowiednika, rb to co kae, a nie to, co kto CI powiedzia czy przeczytaa w ksice.

Bg Ci wybaczy, uwierz Mu i nie kwestionuj tego wybaczenia.

Autor: Kal31 (---.dynamic-2-waw-k-4-1-0.vectranet.pl)
Data:   2022-11-11 17:28

Bg nie chce ebymy cierpieli. Bg te nie chce za, ale dopuszcza oba. Moemy by jednak pewni, e chocia nie rozumiemy tego to On wszystko czyni dla naszego dobra. Chrystus te cierpia mki. Podobnie niezliczone rzesze mczennikw. Cierpienie to sposobno zblienia si do Pana Boga i upodabniania si do Niego.

Mam t sam sytuacj co ty jeeli chodzi o egzorcystw.

Przepraszam, ale naprawd potrzebujesz zgbi nauk Kocioa, szczeglnie a'propos Maryi. Jest ona najprostsz drog do Chrystusa. Poczytaj te o obietnicach zwizanych z odmawianiem raca, noszeniem szkaplerza karmelitaskiego. Poznaj prace Ludwika de Montfort i nowenn pompejask.

Zwr uwag na to co pojawia si w Pimie witym na jej temat. Nie ma wyej wywyszonego czowieka od Maryi. Jest ona Krlow nieba i ziemi, arcydzieem Pana Boga i tajemnic tylko Jemu w peni znan. I co najpikniejsze, Maryja jest nasz matk z nadania Boga. Bg chce ebymy do Niego zbliali si przez Maryj.

W asce uwicajcej nie grozi ci adne przeklestwo. Zanurzaj si w Krwi Chrystusa kadego dnia. Ona olepia ze duchy.

Gdy byem w szpitalu psychiatrycznym pytaem Boga co mam robi by zosta uwolnionym od nka. Cay czas rozbrzmiewaa mi wtedy myl "modlitwa i post". Modliem si na racu 7 dni i pociem 7 dni z przerw na chleb i toalet od 7 do 21. Nie udao mi si to od razu, przez okoo 1 miesic podejmowaem starania. W dodatku mczyo mnie skrupulanctwo (te demoniczne jak si okazao pniej, chocia cay czas jakby w duszy o tym wiedziaem). Miaem pewne znaki wtedy. Po tym okresie najcisze ustao, ale do dzi si uwalniam.

Post to te potna nasza bro - szczeglnie o chlebie i wodzie, ale naprawd trzeba uwaa by nie przesadzi, bo atwo o rozchorowanie si (anemia), ale nie mona zapomnie o ufnoci Bogu. Najlepiej pod kontrol lekarza, poczyta troch o tym, jeli si myli o poszczeniu > 3 dni. Trzeba zna organizm, wic naprawd ostronie.

Jak nie jeste optana to id na modlitw o uwolnienie. Nie bdzie to tak, e po jednej modlitwie od razu wszystko ustpi. Z tego za trzeba si oczyszcza, nieraz latami. Jeeli si okae, e masz gbsze problemy to ci pomog. Jak zy si zamanifestuje. Tylko prosz, nie zniechcaj si. Nie musisz mwi w jakich intencjach prosisz o modlitw.

Smuci mnie troch goszenie przez ludzi, e nie trzeba pokutowa. W objawieniach i w Pimie wity mona zauway, e Bg jednak do tego wzywa. Nie mona oczywicie przesadza. Czyciec istnieje i tam s nieopisane mki. Bg nas jednake obdarzy wielkim darem odpustw, warunki do spenienia s ma forum: (klik).

Staraj si te modli do Pana o zmienienie swojego podejcia i spojrzenia na Niego. eby pokutowa z mioci do niego, chcie si uwolni z mioci do Niego i cierpie te z mioci do Niego.

Co do raca najlepiej nauczy si nim y. Modli si w drodze, przy drobnych zajciach. Ja staram si chocia jedn cz (5 dziesitkw) dziennie.

Ale najmocniejszym egzorcyzmem jest Msza wita. Czsto jak podchodziem do Eucharystii we mnie rozbrzmiewao "wypluj to" i za kadym razem co chciao mi wpaja w mylach, e nie mog podej bo jestem w grzechu cikim, cho to nie bya prawda.

Niesamowite aski dziay si gdy jechaem do Medjugorje. Co chwila czuem jak zostaje uwolniony od zych duchw tu przed pielgrzymk, w trakcie i tu po niej. Krtko po niej zostaem uwolniony od skrupulanctwa.

Chce ci pomc, bo znam twj bl bardzo dobrze. Po tym okresie ciemnoci, ktry przed nawrceniem trwa 7 lat i po cikim okresie wielkiej walki, ktra trwaa 4 msc, potem lejszej walce trwajcej ponad rok jest nieporwnywalnie lepiej. Nawet ludzie teraz mwi, e ju wiec, a wtedy byem przygaszony i zamknity w sobie. Tylko trzeba walczy z caych si. Ta walka jest najwaniejsza i trzeba o tym pamita. Bo to nawet nie walka na mier i ycie, a znacznie wicej.

Jestemy ebrakami i to Pan daje nam siy by to udwign. Tylko trzeba o to prosi.

Za kadym razem jak bdziesz kroczya w dobr stron bdzie walka. A to choroba, a to dziwna sytuacja (wypadki etc.), a to ze myli, ktre bd chciay Ci zniechci do podjcia dalszych krokw. Ufaj Panu!

Mdl si przez Maryj do Boga. w. Ludwik de Montfort to wytumaczy, ale w skrcie:
"Gdy si modlimy sami to tak jakbymy wprowadzali modlitw po schodach na wieowiec. Gdy si modlimy przez Maryj to wprowadzamy modlitw wind."- to nie od w. Ludwika

Pomdl si do Pana z pytaniem co On chce od ciebie, co masz robi, jak odpokutowa jeeli jest Mu to mie. On syszy kad modlitw. Jak nie uzyskasz odpowiedzi, nie martw si, tak bdzie lepiej. Suchaj za to ludzi dookoa siebie. Bg zsya do nas ratunek na rne sposoby, ktrych bymy si nawet nie spodziewali. Oczywicie wszystko rozeznawaj, najlepiej z kapanem. Postaraj si znale kierownika duchowego, nie mw mu od razu wszystkiego, szczeglnie o chorobie, daj si mu pozna. Na mojej drodze Bg da mi niesamowite wsparcie przez kapanw. Mdl si o otwarte oczy i uszy na te znaki.

Nie umiem ci odpowiedzie czy przeklestwo jest od Boga. Troch zgbiaem ten temat i za mao wiem by si wypowiedzie, ale wiem jedno. Tym si nie przejmuj skd ono pochodzi. Tak dugo jak trwasz w asce, walczysz z grzechem, swoimi sabociami i chcesz si zbliy do Boga, a chcesz. Bg tu na Ziemi jest z nami do koca i jak pisaem, chce twojego szczcia, ktre czasem prowadzi przez cierpienie, jak u ciebie i u mnie, lecz ostatecznie nas z niego wyprowadzi i moe nawet w tym yciu. Jestem tego przykadem. Bg jest bardzo blisko nas gdy cierpimy. I wspcierpi z nami. To nasz Tata, On wzrusza si naszym cierpieniem, a nie stoi powanie i apatycznie si spoglda na nas. Caa Ewangelia to historia Boga, zwr uwag na Jego zachowanie wzgldem cierpicych, grzesznikw (mier azarza). - To jaki tam by opisuje to jaki jest cay czas.

Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-11-11 19:38

Jeli wyspowiadaa si i wypenia pokute naoon przez spowiednika to wystarczy. Mam wraenie, e szukasz pokuty jako rodka, ktra jakby uwolni Ciebie od tego, czego dowiadczasz, a co uznajesz za przeklestwo czy objaw gniewy Boga. To tak nie dziaa. Nie da si u Boga czego "kupi" w zamian za wypenienie jakich czynnoci. Czyni pokut - owszem, jest to godne pochway, ale nie jest to sposb, aby tym sposobem co u Boga "zaatwi".
Jeli dowiadczasz jakich problemw natury duchowej (i nie tylko) to mog one wynika z tego, e zy duch uwaa Ciebie za swoj wasno i chce Ci jako "odzyska", a jeli to niemoliwe to przynajmniej chce Ci w maksymalnym stopniu zatru ycie. Jednak Zy nie ma co do Ciebie adnych praw. Nie naleysz do Zego. Ciebie odkupi Chrystus pacc za to wasn Krwi i naleysz do Boga, ktry Ciebie kocha i chce dla Ciebie tylko dobra.
Co mog zasugerowa: staraj si pozna Boga. Zy bdzie Ci przeszkadza, ale niech Ci to nie przeraa. Moe sprbuj uczestniczy w jakich katechezach dla dorosych (np. katechezy neokatechumenalne), moe pojed na jakie rekolekcje zamknite (np. rekolekcje ignacjaskie), moe jako si zaangauj w jak wsplnot przy swojej parafii? (Jeli by si zdecydowaa na rekolekcje ignacjaskie, a leczysz si psychicznie to skonsultuj to z lekarzem, bo to 8 dni w niemal cakowitym milczeniu poza rozmowami z kierownikiem duchowym i nie dla kadego to moe by godne polecenia).
Jeli poznasz Boga to Go szczerze pokochasz i lepiej zrozumiesz, co si wok Ciebie dzieje, bdziesz te potrafia podj lepsze decyzje co do tego, jak powinna postpowa.

Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-11-11 20:54

@ Maja
To co przeywasz przypomina mi to o czym pisze wity Pawe w swoich listach:

"Aby za nie wynosi mnie zbytnio ogrom objawie, dany mi zosta ocie dla ciaa, wysannik szatana, aby mnie policzkowa - ebym si nie unosi pych. Dlatego trzykrotnie prosiem Pana, aby odszed ode mnie, lecz [Pan] mi powiedzia: «Wystarczy ci mojej aski. Moc bowiem w saboci si doskonali». Najchtniej wic bd si chlubi z moich saboci, aby zamieszkaa we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich sabociach, w obelgach, w niedostatkach, w przeladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekro niedomagam, tylekro jestem mocny” (2 Kor 12, 7-10).

„Bo naprzd podaem wam, com te otrzyma, e Chrystus umar za grzechy nasze wedug Pisma i e by pogrzebany, I e zmartwychwsta trzeciego dnia wedug Pisma ze ukaza si Kefasowi a potem dwunastu Potem widziao go jednoczenie wicej fliz piciuset braci z ktrych wielu yje dotychczas a niektrzy pomarli. Potem ukaza,1 si Jakubowi potem wszystkim Apostoom. A w kocu po wszystkich niby poronionemu podowi ukaza si i mnie" (1 Kor 15, 3-8)

Warto zwrci uwag na ponisze okrelenia:
"dany mi zosta ocie dla ciaa, wysannik szatana"
"niby poronionemu podowi"

Grzech nawet po wyznaniu go w sakramencie spowiedzi i uzyskaniu przebaczenia czsto nadal ma negatywny wpyw na czowieka i moe to przybiera rne formy.
wity Pawe podobnie jak Ty mia poczucie winy z powodu swoich grzechw (przeladowanie pierwszych chrzecijan). Dostpienie Boego Miosierdzia spowodowao, e sta si bardzo gorliwym apostoem, apostoem narodw. To by jego sposb na odpokutowanie swoich win.
Sposb w jaki Ty bdziesz staraa si zadouczyni Panu Bogu powinna dobra do swojej sytuacji. Pomyl o regularnym korzystaniu z sakramentw, przestrzeganiu przykaza i praktykowaniu dobrych uczynkw. To powinno przynie Ci ulg w cierpieniu. Mwi to nie tylko na podstawie historii witego Pawa, ale rwnie na podstawie wasnych dowiadcze.

Swoj drog historia witego Pawa zakoczya si pozytywnie. U schyku swojego ycia aposto pisze: "bieg ukoczyem, wiar ustrzegem." Tego samego ycz nam wszystkim.
"Najmilszy: Krew moja ju ma by wylana na ofiar, a chwila mojej rozki nadesza. W dobrych zawodach wystpiem, bieg ukoczyem, wiar ustrzegem."
(2 Tm 4, 6-7).

Autor: Maja (---.cdn77.com)
Data:   2022-11-12 09:13

A czy Bg nie chce mojego przeklestwa, potrzebuj to wyranie usysze?

Data:   2022-11-12 14:45

Wyranie: oczywicie, e nie.
Skd Ci si wzio takie fatalne zdanie o Bogu?

Autor: Kalina (---.home.aster.pl)
Data:   2022-11-12 16:34

Wyranie powiedziao Ci to ju wiele osb, ale jeeli nie usyszaa to nadstaw uszu i posuchaj co mwi do Ciebie sam Bg:

"5 Nowina, ktr usyszelimy od Niego
i ktr wam gosimy, jest taka:
Bg jest wiatoci,
a nie ma w Nim adnej ciemnoci.
6 Jeeli mwimy, e mamy z Nim wspuczestnictwo,
a chodzimy w ciemnoci, kamiemy
i nie postpujemy zgodnie z prawd.
7 Jeeli za chodzimy w wiatoci,
tak jak On sam trwa w wiatoci,
wtedy mamy jedni z drugimi wspuczestnictwo,
a krew Jezusa, Syna Jego,
oczyszcza nas z wszelkiego grzechu." 1 J 1

"1 Popatrzcie, jak mioci obdarzy nas Ojciec:
zostalimy nazwani dziemi Boymi:
i rzeczywicie nimi jestemy." 1 J 3

"9 Jak Mnie umiowa Ojciec, tak i Ja was umiowaem. Wytrwajcie w mioci mojej! 10 Jeli bdziecie zachowywa moje przykazania, bdziecie trwa w mioci mojej, tak jak Ja zachowaem przykazania Ojca mego i trwam w Jego mioci. 11 To wam powiedziaem, aby rado moja w was bya i aby rado wasza bya pena. 12 To jest moje przykazanie, abycie si wzajemnie miowali, tak jak Ja was umiowaem. 13 Nikt nie ma wikszej mioci od tej, gdy kto ycie swoje oddaje za przyjaci swoich. 14 Wy jestecie przyjacimi moimi, jeeli czynicie to, co wam przykazuj." J 15

Cytaty mona by mnoy a waciwie przekopiowa Pismo wite.
Maja, czy otrzymujc rozgrzeszenie podczas spowiedzi wsuchaa si i zastanowia nad sowami, ktre wypowiada kapan:
"Bg, Ojciec miosierdzia, ktry pojedna wiat ze sob przez mier i zmartwychwstanie swojego Syna i zesa Ducha witego na odpuszczenie grzechw, niech ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posug Kocioa. I ja odpuszczam tobie grzechy w Imi Ojca i Syna, i Ducha witego."

Niepokj NIGDY nie pochodzi od Boga. Bg udziela przebaczenia najwikszym grzesznikom, jeeli si nawracaj. Bg jest MIOCI, ktra nie moe chcie przeklestwa.
Podzielam zdanie osb, ktre sugeroway towarzyszenie kierownika duchowego. Zapoznaj si z t posug i mdl si o takie towarzyszenie. Nie wiem czy pewnego wiata na Twj niepokj nie rzuca zdanie "ale przez chorob psychiczn nie chc mi tak pomoc. A mam tylko problemy emocjonalne i z osobowoci i duchowe a nie choroba psychiczn." Nie rozwijam tematu, Ty sama wiesz jakie zaburzenia Ci dotycz, ale moe w tym jest istota natrtnych myli. Moe warto pj dwutorowo- kierownik duchowy i psychoterapia, z ostronoci wyboru tego drugiego.
Nawizujc do tytuu wtku o pokut, nikt z nas nie moe wej w prawo przynalene spowiednikowi, ale moemy wskazywa drog wzrastania w wierze.
Ja proponuj wyznaczenie sobie kadego dnia kilkunastu minut na ywe spotkanie z Bogiem przez Sowo. Wybierz dogodny moment kiedy moesz skupi si w ciszy, na wstpie proszc Ducha witego o wiato przyjcia Boego Sowa, uzdolnienia do zrozumienia. Na tym etapie chyba lepiej eby rozpocza od Nowego Testamentu. I tak dzie po dniu, fragment po fragmencie choby najkrtszym, wytrwale, bez usprawiedliwiania, e nie masz czasu albo ochoty.
Maja, to co moesz zrobi od razu, od dzi, jak odczytasz t wypowied, to w chwili kiedy dopadaj Ci lki o potpienie, przeklestwo, kiedy jawi Ci si w mylach obraz Boga taki, jakim Bg nie jest, sigaj natychmiast do Sowa Boego. Zdejmij Pismo wite z pki, miej je zawsze pod rk albo otwrz w sieci.
„Kto nie zna Pisma witego, ten nie zna Chrystusa”. w. Hieronim
Trwaj w takim postanowieniu pomimo oporw jakie si pojawi, pomimo tego, e moesz nie rozumie a przekonasz si jak tsknot zapaasz za poznawaniem Boga przez Jego Sowo. Moe na pocztek rozpalania tej tsknoty i odkrywania obrazu Boga miujcego Psalm 91, 121...

Data:   2022-11-17 11:08

Mam bardzo toksyczna matk. Przez ni i brak mioci weszam w wiat magii w podstawwce. Codziennie przez ni pacz, denerwuje si krzycz frustruje. Ona jest agresywna sownie i napastliwa do mnie w kontakcie. Jak miaam 18 lat chciaam si wyprowadzi i zatrudniam si w McDonaldzie i nie wytrzymaam nerwowo i trafiam do szpitala psychiatrycznego. Potem po kilku latach wynajmowaam pokj a potem ona znowu po 6 miesicach zawioda mnie do szpitala. Krytykuje mnie, kontroluje dominuje nigdy nie mwi nic miego, wbija mi ni w plecy i mwi same negatywne komunikacji. Nie mog z ni wytrzyma, dostaj rent socjaln. Mylicie eby znowu wynaj pokj? Do psychologa trzeba si rejestrowa po 15 grudnia ale to bez wtpienia przez ni mam te problemy, w tym emocjonalne :(( Czytaam e w postawie rodzicielskiej przy nadmiernym dystansie i kontakcie agresywnym sprzyja w dzieciach powstawanie cech psychopatycznych, i tak jest u mnie. Mam czasami myli eby zrobi komu co zego :(( co sdzicie o tym?

Data:   2022-11-18 10:24

Suchajcie, sta si cud! Maryja daa mi znak w mojej beznadziejnoci. Modliam si dzisiaj na Racu tajemnicami Bolesnymi i w trakcie modlitwy zadzwoni do mnie telefon z przychodni e jest dla mnie terapia indywidualna na ktr miaam czeka 1 rok albo 1,5 roku a ja ju j bd miaa na NFZ. Bardzo si ciesz, Maryja mi pomoga :)) Jednak Raniec bardzo pomaga, bd si na nim modli.

Autor: Stanisaw (---.play-internet.pl)
Data:   2022-11-22 09:25

Jak masz moliwo to wynajmnij pokoik. Np na zrzutce opisz swoj sytuacj i ludzie Ci pomog. Pobogosaw mam, ale mieszkaj sama.

Autor: Maria (---.188.142.83.hornet.pl)
Data:   2022-11-22 11:02

Ciesz si, Maju, e masz terapi "na ju" :)

To teraz najpilniejsza sprawa do ogarnicia. Z "widocznoci" efektw moe by rnie (czasem zauwaa si co dopiero po kilku miesicach), ale si nie zniechcaj :) Jak poprawi si Twoja kondycja psychiczna, to i duchowo poczujesz si lepiej - nasze ciao, psychika i duch to naczynia poczone, ktre bardzo na siebie wpywaj.

Duo si na drog - bdzie dugo i pod grk, ale warto :)

Data:   2022-11-22 16:43

Dzikuj za wszystkie rady i mie sowa :)+.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: