logo
Wtorek, 29 listopada 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Wyjątkowe wydarzenie i mało czasu na modlitwę.
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-11-19 17:26

Niech będzie uwielbiona Trójca, szczęść Boże,

Co zrobić gdy są takie dni w których jest bardzo bardzo mało czasu na modlitwę, bo coś wyjątkowego się dzieje? Na co dzień mam dużo czasu na modlitwę. Ale jak być fair wobec Boga gdy nie ma się czasu na modlitwę albo kiedy organizm odmawia posłuszeństwa?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

 Re: Wyjątkowe wydarzenie i mało czasu na modlitwę.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-11-19 21:06

"41 Potem, usiadłszy naprzeciw skarbony, przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. 42 Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. 43 Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. 44 Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie»" (Mk, 12)

Tak, w przypowieści jest mowa o pieniądzach, a Ty pytasz o czas. Niemniej zastanów się czy dajesz Bogu czas tylko wtedy, kiedy masz go dużo - inaczej mówiąc: jesteś bogaty w czas i dajesz z tego, co Ci zbywa, czy też potrafisz być jak wdowa kiedy Ci tego czasu brakuje i jesteś w stanie oddać Bogu cały dostępny czas.
Poza tym ilość nie zawsze równa się jakości. Czasem lepsze jest krótkie Chwała Ojcu ale wypowiedziane ze szczerym, zwróconym do Boga sercem niż zagadywanie Go przez godzinę. Nie deprecjonuję długich modlitw, bo żeby usłyszeć Boga, trzeba dać Mu czas i przestrzeń, jak również bliskość z Bogiem buduje się poprzez bycie z Nim.
Pomyśl też o tym, jakie masz priorytety w życiu. Fakt, czasem się różne sprawy nawarstwiają, czasem choroba czy zmęczenie odbierają siły. Sama miewam tak, że siadam do modlitwy, po czym budzę się 3 godziny później i chwalić Boga mogę tylko snem. Ale ważne jest, żeby codziennie ten czas dla Boga rezerwować.

 Re: Wyjątkowe wydarzenie i mało czasu na modlitwę.
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2022-11-20 12:57

Nie zakładaj, że codziennie będziesz modlił się na klęczkach tyle samo lub wg jakiegoś przyjętego przez Ciebie schematu, wg Twego pojęcia "wystarczająco". Modlitwa, to nie tylko słowa wypowiadane na klęcząco.
Dąż do tego, by modlitwą było Twoje życie i obowiązki szkolne, domowe, wypełniane wobec bliźnich.
Idziesz po zakupy, odmów po drodze dziesiątkę Koronki do Bożego Miłosierdzia, wchodzisz do sklepu, wypowiedz błogosławieństwo wobec jego pracowników, wsiadasz do autobusu - pobłogosław pracy kierowcy, a jadąc nim odmów cząstkę różańca za pasażerów. Mijasz szpital czy przychodnię, pobłogosław pracownikom i chorym. Przejeżdżasz obok cmentarza - zmów modlitwę za zmarłych, którzy na nim spoczywają. Wchodzisz do szkoły, poleć Bogu jej pracowników (nie tylko nauczycieli) oraz koleżanki i kolegów. Bierzesz do ręki wiadro i mopa lub odkurzacz zaproś do wspólnej pracy Maryję i Józefa i wykonaj tę pracę z miłością wobec najbliższych.
Nie trzeba godzinami klęczeć, by się modlić. Choć trzeba oczywiście udawać się na samotność, zamknąć drzwi "swojej izdebki" i modlić się, czytać Pismo Święte i rozważać je.
Naśladuj Chrystusa, On cokolwiek robił, najpierw zwracał się do Ojca, aby błogosławił Jego działaniom i tym, którzy są obok Niego. Wypowiadał wtedy jedno zdanie, kilka słów. Ale też udawał się na osobność i dłużej mówił do Ojca oraz słuchał Go.
Każdy dzień naszego życia jest inny, każdy ma swoje wyzwania, którym musimy sprostać. Wykonuj swoje obowiązki w Imię Boże i z miłością wobec Boga i bliźnich, bo bez miłości Twoja modlitwa nawet jeśli będzie długa, kwiecista i elokwentna miła Bogu nie będzie.

 Re: Wyjątkowe wydarzenie i mało czasu na modlitwę.
Autor: Marcin (---.opera-mini.net)
Data:   2022-11-20 13:11

Również w takie dni trzeba znaleźć czas na modlitwę poranną i wieczorną.

 Re: Wyjątkowe wydarzenie i mało czasu na modlitwę.
Autor: -ela- (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2022-11-24 14:24

Staram się modlić każdego dnia podobnie, rano i wieczorem, przed spaniem. Jednak jestem po ciężkiej chorobie (guz mózgu) i czasem wieczorem, czuję tak, jakby mi nagle ktoś wyłączył prąd. Wtedy mogę tylko przebrać się w piżamę i na poduszkę. I nic się nie dzieje. Uważam więc, że jak czasem masz mniej czasu na modlitwę, a innego dnia więcej to nic złego się nie stanie i Pan Bóg się nie obrazi. Pozdrawiam ciepło :)

 Re: Wyjątkowe wydarzenie i mało czasu na modlitwę.
Autor: Patrycja (---.21.33.67.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-11-26 14:03

Mozna sie modlic w milczeniu, jadac samochodem, pracujac. itd.. kazde zjednoczenie z Bogiem w myslach to rodzaj modlitwy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: