logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zadośćuczynić zranionej osobie?
Autor: XYZ (---.telnetropczyce.pl)
Data:   2022-12-09 18:15

W jaki sposób można zadośćuczynić osobie, którą zraniliśmy/skrzywdziliśmy? Modlę się za tą osobę, bo właściwie tylko to mi zostało, bo ta osoba nie chce mnie znać. Ale czuję że to za mało i powinienem zrobić coś więcej.

 Re: Jak zadośćuczynić zranionej osobie?
Autor: Akittm (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-12-09 23:35

To chyba zależy od tego w jaki sposób ją skrzywdziłeś.

 Re: Jak zadośćuczynić zranionej osobie?
Autor: XYZ (---.telnetropczyce.pl)
Data:   2022-12-10 14:46

Zdradziłem, a po pewnym czasie zostawiłem moją już byłą dziewczynę. Jedyne, czego prawdopodobnie by chciała to to żebym ją kochał ale nie mogę jej tego zapewnić. Dodatkowo nasz związek był bardzo grzeszny. Stwierdziła że jeśli jej nie kocham to żebym po prostu zniknął i właściwie to zrobiłem. Modlę się za nią i nie wiem czy mogę lub powinienem zrobić coś więcej.

 Re: Jak zadośćuczynić zranionej osobie?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2022-12-10 15:42

Jeśli skrzywdziłeś świadomie i teraz tego żałujesz, to przede wszystkim dobrze byłoby przeprosić i prosić o wybaczenie, dać znać, że zależy Ci, żeby ta osoba nie cierpiała - można napisać list, jeśli nie daje się z tą osobą porozmawiać osobiście. Powiedz tej osobie, że gdybyś był drugi raz w takiej sytuacji, to byś starał się postąpić inaczej. Jeśli skrzywdziłeś nieświadomie, to powiedz, że nie zdawałeś sobie sprawy, że krzywdzisz tę osobę, i że jest Ci bardzo przykro, że wyszło, jak wyszło. A jak wynagrodzić? To zależy od krzywdy, ale pewnie mógłbyś poradzić się jakiejś bliskiej i mądrej osoby, której pewnie mógłbyś dokładniej powiedzieć, co się stało. To takie ogólne porady; trudno coś więcej radzić, gdy się nie zna bliżej sprawy. Myślę, że dla zranionych osób istotne jest, że krzywdziciel zauważa i przyjmuje to, że skrzywdził, i że żałuje za to.

 Re: Jak zadośćuczynić zranionej osobie?
Autor: XYZ (---.telnetropczyce.pl)
Data:   2022-12-10 20:59

Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo cenne uwagi i informacje. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się z Tą osobą spokojnie porozmawiać. Dziękuję

 Re: Jak zadośćuczynić zranionej osobie?
Autor: H. (---.centertel.pl)
Data:   2022-12-18 14:05

Trudny temat. Nie wszystko w życiu da się odwrócić. Mogę Ci dać kilka rad, jak sobie radziłam ze zranieniem bliskiej mi osoby, gdy realne zadośćuczynienie za bardzo nie wchodziło w grę:
1) Zamówiłam za tę osobę msze św. wieczyste - koszt niewielki, a łaski mogą być spore (można np. zamówić u werbistów w Pieniężnie),
2) Swój żal, swój ból, łzy, poczucie winy ofiarowałam Bogu w intencji tej osoby.
3) Żeby się w żalu nie zadręczać i nie popaść w rozpacz - postanowiłam też, że przez pewien czas będę w intencji tej osoby ofiarowywać Bogu wszelkie swoje radosne chwile - wtedy dwie strony mają korzyść, Ty się powoli uwalniasz z poczucia winy, a tej osobie mam nadzieję Bóg błogosławi...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: