logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wszystko jest albo wolą Bożą, albo Bożym dopustem.
Autor: anez (---.play-internet.pl)
Data:   2023-03-14 08:34

Wszystko co się dzieje jest albo wolą Bożą, albo Bożym dopustem.
Czy to zdanie jest zgodne z nauką Kościoła katolickiego?

 Re: Wszystko jest albo wolą Bożą, albo Bożym dopustem.
Autor: Gabi (82.207.250.---)
Data:   2023-04-04 11:52

anez :-)

Bóg jest Miłością nieskończoną, wszystko, co czyni, wypływa z Jego Miłości i prowadzi ku Miłości. Z ludzkiej perspektywy wiele rzeczy nie rozumiemy tutaj na ziemi, jednak ON nie oczekuje od nas zrozumienia Jego działania, bo wie, że mamy ograniczone możliwości poznawania. Oczekuje ufności na miarę dziecka, ponieważ jest najlepszym Ojcem i troszczy się o każdego, prowadzi najlepszą ścieżką do Siebie.

"Wszystko, cokolwiek czynię w twoim życiu, jest dla twojego dobra. Ufaj więc i bądź poddana. Nie analizuj, tylko czyń to, co poddaje ci Moja wola. Bądź jej posłuszna i z radością przyjmuj swoją codzienność. Jeśli zgodna jest z Moją wolą – święta jest i ty w niej" (Jezus do Alicji, Świadectwo, 352).

"Każdego prowadzę drogą dopasowaną do jego możliwości. Maksymalnie optymalną. Dlatego drogi są różne i nie można komuś zazdrościć jego drogi, jego doznań czy łask. Każdy otrzymuje to, co dla niego najwłaściwsze i najlepsze, choćby wydawało się inaczej. Wy nie macie pełnego rozeznania. Dlatego musicie Mi ufać i godzić się na to, co czynię w waszym życiu. Godzić się z radością i ufnością, bo jest to najlepsze ze wszystkiego, co mogłoby być" (Jezus, Świadectwo, 147).

Niech Pan Ci błogosławi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: