logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: Jadwiga (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-16 14:15

Chwilę temu napisałam list do świętego Józefa z konkretną prośbą, w sumie to było 5 listów bo chciałam wszystko napisać. Napisałam też, że jeśli to nie jest zgodne z wolą Boga to proszę o konkretny znak, który miał być do 31 marca. Nie było takiego znaku, więc zaczynam myśleć że ta moja prośba jest zgodna z wolą Boga, tylko zaczynam się coraz bardziej niecierpliwić i zastanawiać się czy dobrze myślę.

 Re: Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: Akittm (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2023-05-16 14:36

Nie wiem. A to jakaś taka wasza umowa, że Pan Bóg Ci daje znaki do konkretnych dat? Bo jeśli nie, to może On w ogóle nie brał pod uwagę, że musi ten znak dać. W końcu to On jest Bogiem. Plan z datą był Twój.

 Re: Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-05-17 00:47

"jeśli to nie jest zgodne z wolą Boga to proszę o konkretny znak, który miał być do 31 marca."

A powiedziałaś którego roku? Żeby nie było jak w piosence "Grudzień ucieka za grudniem, styczeń mi stuka za styczniem".
I czy Bóg zgodził się dać Ci ten konkretny znak, czy też to był Twój jednostronny wymóg, bez konsultacji z Nim, trochę jak dziecko, które wymaga lizaka tu i teraz i natychmiast, bo będzie krzyk? Może Bóg chce Ci powiedzieć: nienienie, Jadwiga. Nie będziesz mi stawiać warunków. Ja jestem dobrym ojcem i to Ja wiem kiedy i w jakiej formie mam Ci odpowiedzieć. Ucz się Mnie słuchać, bo chcę Ci dać to, co najlepsze dla Ciebie (czyli zamiast lizaka na ten moment przepyszny obiad z deserem).

 Re: Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2023-05-17 11:36

Starożytne greckie porzekadło mówi, że cierpliwość jest kluczem do szczęścia. W wielu przypadkach właśnie brak cierpliwości jest źródłem nieszczęścia.
Po co czekać na prawdziwą miłość, skoro można mieć jej substytut, który zadowoli mnie tu i teraz?
Tupiesz nogą, jak przedszkolak, a cierpliwość jest wyznacznikiem siły ludzkiego ducha. To cnota, dzięki której możesz o wiele łatwiej przezwyciężać pokusy i cierpienia. Buduj ją, Bóg daje Ci okazję, aby móc ją w sobie kształtować - zauważ ten cenny dar Ojca.

Nie wiem czy Twoja prośba bo św. Józefa była drobnostką. Może dla Ciebie nie, ale w wymiarze wieczności, do której zdążamy może tak. Bóg patrzy inaczej. Św. Teresa od Jezusa, Doktor Kościoła pisze, że jeżeli cierpliwie znosimy drobnostki, zyskujemy odwagę i siły do rzeczy wielkich.
Św. Grzegorz Wielki nauczał, że cierpliwość jest pierwiastkiem i stróżem wszystkich cnót.

"Nigdy nie trać cierpliwości, to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi." (Antoine de Saint-Exupéry)

 Re: Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: Xyz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2023-05-17 11:39

W modlitwach do św. Józefa spotyka się sformułowanie, by dać konkretną datę "realizacji" prośby, na przykład przy pisaniu listu do św. Józefa.
"I czy Bóg zgodził się dać Ci ten konkretny znak, czy też to był Twój jednostronny wymóg, bez konsultacji z Nim, trochę jak dziecko, które wymaga lizaka tu i teraz i natychmiast, bo będzie krzyk?" A jak by miały wyglądać te konsultacje z Bogiem? Wynik tych konsultacji i tak każdy człowiek zinterpretuje po swojemu, nie wiadomo czy dokładnie tak jak Bóg chciał.

 Re: Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-05-17 14:27

"W modlitwach do św. Józefa spotyka się sformułowanie, by dać konkretną datę "realizacji" prośby, na przykład przy pisaniu listu do św. Józefa". - być może są takie zapisy. Ciekawe jednak, kto to wymyślił i na czyją odpowiedzialność. Czy ta osoba ma pewność, że to jest zawsze zgodne z wolą Pana Boga, który byłby zresztą zobowiązany do pewnego automatyzmu działania.

"Nie było takiego znaku, więc zaczynam myśleć że ta moja prośba jest zgodna z wolą Boga," (Jadwiga) - tak, właśnie, to może być dobry dowód na to, że "i tak każdy człowiek zinterpretuje po swojemu, nie wiadomo czy dokładnie tak jak Bóg chciał." (XYZ).

 Re: Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: Estera (---.146.252.161.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2023-05-17 15:33

Xyz: Bóg mówi. Trzeba się nauczyć słuchać Jego głosu.
A modlitwy z terminem to jak mówię je rodzicowi przez dziecko jak ma je wychowywać.

 Re: Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-21 10:29

Wszystko w swoim czasie.

 Re: Modlitwa. Zaczynam się niecierpliwić.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-05-25 23:50

Odpowiadam: źle myślisz. Jakim prawem stawiasz warunki, domagasz się znaków itd?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: