logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Książka z całym życiem Chrystusa
Autor: marta (---.tychy.sdi.tpnet.pl)
Data:   2002-02-13 08:45

Czy istnieje jakaś książka, które opisuje CALE życie Chrystusa?Czy wszystkie są oparte tylko na Biblii?

 Re: Książka z całym życiem Chrystusa
Autor: Dariusz K. SI. (---.tele2.pl)
Data:   2002-02-13 22:39

Sa rozne powiesci opisujace zycie Jezusa. Opieraja sie one - co oczywiste - na ewangeliach, ale ich autorzy posluguja sie tez wlasna wyobraznia wychodzac daleko poza ewangeliczny tekst. Jedna z ciekawych historii dotyczacych meki i smierci Jezusa wymysli np. Bulhakow w ramach powiesci "Mistrz i Malgorzata". Polecam "Jezusa z Nazaretu" Romana Brandstaettera.

 Re: Książka z całym życiem Chrystusa
Autor: Tadeusz (213.25.39.---)
Data:   2002-02-14 07:53

Z powieści podobały mi się „Listy Nikodema”.

Znam trzy dzieła z zakresu mistyki, które opisują Żywot Jezusa Chrystusa: „Mistyczne Miasto Boże”, M. z Agreda; „Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa...”, A. K. Emmerich oraz „Poemat Boga – Człowieka, M. Valtorta.

Do tego pragnę odnieść się osobiście: Najpiękniejszą książką, jaką w życiu poznałem, jest dla mnie „Poemat Boga-Człowieka”. Uważam ją za arcydzieło współczesnej mistyki - prawdziwy i najpełniejszy żywot Jezusa Chrystusa, i Jego Najświętszej Matki. Obok Pisma Świętego jest dla mnie podstawową lekturą. Gdybym miał na jednej szali postawić to wszystko, co dotąd napisałem na Forum, zaś na drugiej to Dzieło, to te moje wypociny są dokładnie niczym w porównaniu z jego zawartością.

Tu nie omieszkam się powtórzyć za wielkim teologiem Hansem Urs von Balthasar, który m.in. prowadził mistyczkę szwajcarską Adriannę von Speyer, a w której pismach rozczytywał się m.in. Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II: Otóż ten teolog porównał całą swoją twórczość – która zresztą w opinii wielu, obiektywnie po ludzku była ogromna – do słomy..., w porównaniu z pismami tej swojej podopiecznej. Jedna z jego pięknych książek jest zresztą godna polecenia i polecana na witrynie Katolika.


Jeżeli chodzi o głos Kościoła na temat „Poematu Boga – Człowieka”, to dokładnie powtórzę opinię Ojca Świętego Piusa XII - jako, iż to Dzieło powstało za jego pontyfikatu: On to Dzieło przeczytał i wydał o nim następującą opinię:
„Opublikujcie tę pracę w formie, w jakiej została napisana. Nie ma potrzeby wydawać opinii o jej pochodzeniu. Kto przeczyta, ten zrozumie”.

Te słowa stanowią najlepsze Imprimatur.

Ja dodam jeszcze: wielka szkoda, iż Dzieło to jest tak mało znane i rozpowszechniane. Czytam kolejny raz i nie znalazłem w nim niczego, co byłoby niezgodne z Pismem Świętym. Raczej wiele mi ono rozjaśnia i dzięki niemu otrzymuję wiele dodatkowych – powiem: nadzwyczajnych łask.

Tym zaś, którzy mogliby mieć jakieś obiekcje przytaczam za samym Zbawicielem następujące racje dla tego Dzieła:

„Liczne są powody, które - poza radością przekazywania dokładnej znajomości Mojej Osoby tej ofiarnej, kochającej, ofiarowanej Mi duszy - skłoniły Mnie do naświetlenia zdarzeń i podyktowania słów, skierowanych do małego Jana (tak Jezus nazywał Marię Valtortę). Istotą tego wszystkiego jest Moja Miłość do nauczającego i walczącego Kościoła oraz pragnienie wspomagania dusz we wzroście do doskonałości. Poznanie Mnie stanowi pomoc we wzrastaniu. Moje Słowo jest Życiem.
Wymieniam najważniejsze powody (dania tego dzieła):
Zmierzacie ku zgubie, a Ja chcę was ocalić. Oto główna przyczyna [darowania tego dzieła]:
W czasach, gdy modernizm (to był ten okres) daje początek coraz bardziej szkodliwym naukom, potępionym przez Mego Wikariusza Piusa X, chcę, aby Kościół Święty miał coraz więcej środków zaradczych do zwalczania tych, którzy zaprzeczają:
 nadprzyrodzoności dogmatów;
 Boskości Chrystusa; Prawdzie o Chrystusie, Bogu i Człowieku, prawdziwym i doskonałym, jak przekazuje to wiara i historia (Ewangelia, Dzieje Apostolskie, Listy Apostolskie i Tradycja);
 nauce Pawła, Jana i Soborów: Nicejskiego, Efeskiego i Chalcedońskiego, jako mojej prawdziwej nauce, przeze Mnie nauczanej;
 Mojej wiedzy nauczanej: Boskiej i doskonałej;
 Boskiemu pochodzeniu dogmatów i Sakramentów Kościoła Jednego, Świętego, Powszechnego i Apostolskiego;
 powszechności Ewangelii, danej przeze Mnie dla wszystkich ludzi oraz jej ciągłości do końca wieków;
 doskonałości Mojej doktryny, która jest taką od początku i nie ukształtowała się przez kolejne przemiany, lecz taką była dana; nauka Chrystusa o czasie Łaski, o Królestwie Niebieskim i o Królestwie Bożym w was; Dobra Nowina Boska, doskonała, niezmienna dla wszystkich spragnionych Boga.
Darem tego dzieła pragnę obudzić u kapłanów i świeckich żywą miłość do Ewangelii i do tego, co odnosi się do Chrystusa. Przede wszystkim zaś pragnę odnowić miłość do Mojej Matki, w której modlitwach leży tajemnica ocalenia świata. To Ona, moja Matka, jest Pogromczynią przeklętego Smoka. Wspierajcie Jej moc, odnawiając waszą miłość do Niej i waszą wiarę oraz znajomość tego, co Jej dotyczy. To Maryja dała światu Zbawiciela. To znowu od Niej świat otrzyma ocalenie...”


Na koniec podam jeszcze kilka konkretnych danych:

Dzieło „Poemat Boga – Człowieka” zawiera: Księga I (Przygotowanie), Księga II, cz. 1 i 2 (Pierwszy rok życia publicznego Chrystusa), Księga III cz. 1, 2, 3, 4 (Drugi rok życia publicznego), Księga IV cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6 (Trzeci rok życia publicznego), Księga V (Przygotowanie do Męki), Księga VI (Męka), Księga VII (Uwielbienie). Książki liczą po ok. 300 stron.
Książki można zamawiać za zaliczeniem pocztowym w wydawnictwie „VOX DOMINI”
Więcej informacji można znaleźć na witrynie: http://www.voxdomini.com.pl/

Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: