logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co trzeba zrobic aby wstapic do zakonu?
Autor: Bogumiła (---.chello.pl)
Data:   2005-05-21 15:08

Co trzeba zrobić żeby sie dosyac do zakonu?? Prosze o odpowiedź bardzo mi na tym zależy...

 Re: Co trzeba zrobic aby wstapic do zakonu?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-05-21 17:04

Przede wszystkim doprecyzuj o jaki rodzaj dostania się do zakonu Ci chodzi? Czy masz zamiar np. zapoznać się z życiem, jakie prowadzą siostry zakonne, by ewentualnie wybrać taką drogę spełnianaia się w życiu? Czy też interesuje Cię, wynikająca z prostego zaspokojenia swojej ciekawości, zewnętrzna strona ich życia? Wydaje mi się, iż niezależnie od motywów, wystarczy po prostu zajrzeć do tego linka: http://www.salwatorianie.pl/miba/ , poszukanie zakonu, który najbardziej Ci odpowiada, nawiazanie łączności w sposób, jaki podaje ten zakon i ... udanie się tam. Może rozmowy z przełożoną, siostrami, które tam mieszkają, jesli nie jest to zakon klauzurowy. A potem już sama zadecydujesz. Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże.
Ps. Masz piekne imię. Pasujące do zakonu. Na chrzcie również takie otrzymałam.

 Re: Co trzeba zrobic aby wstapic do zakonu?
Autor: Marzena (213.25.136.---)
Data:   2005-05-22 13:20

Szczęść Boże Bogusiu/domyślam się, że tak masz na imię/, przez przypadek, a może nie ma przypadków, otworzyłam stronę katolika, zaciekawiło mnie Twoje pytanie.
Jestem Siostrą Salezjanką, mam na imię s. Marzena, żyję w Lublinie.
Na początku to chcę Ci powiedzieć, że jesteś bohaterką, w dzisiejszych czasach chcesz odowiedzieć, na delikatny Głos Pana w Twym sercu - to nie jest łatwe, z pewnością przeżywasz wiele wahań czy pytań. To Tajemnica. Życzę Ci byś umiała odnależć się z tą Tajemnicą w miejscu, do którego Pan posyła. Myślę, że dobre są rekolekcje rozeznawające jaki typ życia kosekrowanego Cię interesuje.
Jakbyś miała ochotę szerzej na ten temat porozmawaić to odpisz.
No to Szczęść Boże Bohaterko Jezusowa, walcz każdego dnia o Tajemnicę Twego serca.
NIech Maryja Wspomożycielka wspomaga w rozeznawaniu - Jej można zaufać całkowicie, ona poprowadzi do Syna.
Z Bogiem!
s. Marzena

 Re: Co trzeba zrobic aby wstapic do zakonu?
Autor: Siostra Augustianka (---.w80-11.abo.wanadoo.fr)
Data:   2005-05-22 17:59

By wstąpić do Klasztoru trzeba mieć powołaniei to dość długa medytacja o powołaniu.Zastanów się?
A jeśli masz jakieś pytania czekam na wiadomości od Ciebie.
Pierwszym powołaniem człowieka, które jest punktem wyjścia dla wszystkich rodzajów powołań, jest powołanie do szczęścia. Bóg pragnie, abyśmy przeżyli nasze życie
w szczęściu, wewnętrznej wolności i miłości.
To, co od strony Boga jest „Jego marzeniem o nas”, „Jego planem, projektem wobec nas”,
„Bożym zaproszeniem”, od strony człowieka oznacza optymalny rozwój własnego człowieczeństwa, życiowe spełnienie i ogólną satysfakcję.
Jednakże Boże wezwanie do pójścia drogą, którą On sam nam wyznaczył, a która zaprowadzi nas do szczęścia i świętości, nierzadko bywa trudne do usłyszenia - przyjmuje ono różne formy i nie zawsze potrafimy uswiadomić sobie, że w jakimś konkretnym wydarzeniu, spotkaniu, czyjejś postawie to właśnie Bóg do nas przemawia.
Jedno jest pewne – aby wejść na drogę własnego życiowego powołania i wśród wielu innych dochodzących głosów usłyszeć prawdziwy Głos Boga i otworzyć się na dialog z Nim, trzeba na modlitwie postawić sobie kilka pytań: Czy moje życie jest naprawdę ciekawe?
Czy znajduję radość w mojej codzienności? Co jest dla mnie w życiu najważniejsze?
Jakie są moje pragnienia? ...
Od wspartej Bożą łaską odpowiedzi na tego typu pytania w dużej mierze zależy odkrycie drogi powołania – realizacji życia zgodnie z planem, jaki Bóg ma dla każdego z nas przygotowany.
Jezus mówi:
Zapraszam cię... ale do niczego nie zmuszam.
Jeśli potrzebujesz czasu - zaczekam, jeśli wybierzesz inną drogę – uszanuję twoją decyzję.
A jaka będzie Twoja odpowiedź na to „Boże zaproszenie”?
Sama musisz zdecydować, którą drogę wybierzesz!
Jednakże, jeśli modlitwa przynosi Ci ogromną radość, często doświadczasz działania Boga w swoim życiu, jesteś gotowa do służenia innym wreszcie – pragniesz całkowicie oddać własne życie Jezusowi – to być może warto zastanowić się, czy przypadkiem Twoją życiową drogą nie jest życie zakonne.
Siostra Augustianka od Miłosierdzia Jezusa
Monastère N.D. de la Miséricorde
7, place Gambetta
29120 Pont-L’Abbé
Francja
e-mail monasteredesaugustines@wanadoo.fr

 Re: Co trzeba zrobic aby wstapic do zakonu?
Autor: Elza (68.160.255.---)
Data:   2005-05-22 18:12

Rozne sa warunki przyjecia do Zakonu, zaleznie od zgromadzenia, dlatego najlepiej nawiaz z siostrami kontakt korepondencyjny albo odwiedz je bezposrednio i sie o wszystko wypytaj. Dla przykladu podaje Ci linka do Klarysek od Wieczystej Adoracji Najswietszego Sakramentu, gdzie mozesz to zrobic, gdyby w ogole interesowal Cie taki Zakon:
http://www.klaryski.zabkowice.diecezja.swidnica.pl/frames.htm
A jesli inny, to w MIBA masz dane kontaktowe do roznych zgromadzen. Jesli probojesz rozeznac swoje powolanie, to dobrze byloby zebys miala stalego spowiednika i poprosila go o pomoc w tym rozeznaniu. Dobrze jest tez wybrac sie na rekolekcje czy dni skupienia majace na celu rozeznawanie powolania.

 Re: Co trzeba zrobic aby wstapic do zakonu?
Autor: Dominika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-23 19:45

Na pewno nie wolno brać na serio tekstów w stylu " masz piękne imię pasujące do zakonu" Jeżeli ktos ci na siłę próbuje wmówić, że zakon jest twoją droga, to w ogóle kogoś takiego nie słuchaj. Zastanawiam się czy tacy ludzie są świadomi jakie zło innym wyrządzają i czy mogą wziąć pełną odpowiedzialność za życie drugiego człowieka? Zawsze drażniły mnie siostrzyczki, które próbują "upolować" na siłe kogoś do zakonu. Przecież to jest chore. Słuchaj przede wszystkim Boga i postaraj się o mądrego kierownika, taki ktoś to skarb.

 Re: Co trzeba zrobic aby wstapic do zakonu?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-05-23 21:11

Do Dominiki:
Najgorzej to bywa, kiedy wylewamy kubeł żółci (najlepiej jeszcze anonimowo, żeby ten ktoś nie mógł wyjaśnić swego stanowiska na privie), nadinterpretując i wyrywając z kontekstu, czyjeś niewinne, zdanie, zapisane w 'przypisku' <<Ps. Masz piekne imię. Pasujące do zakonu. Na chrzcie również takie otrzymałam.>> jako niezobowiązujące do niczego, niczego również nie narzucajace, niczego nie wciskajace na siłę. Starałam się raczej okazać tylko wyrazy sympatii do Imienniczki, podając informacje dostępne w Internecie.
Czasem warto ugryźć się w jezyk, a nie krzywdzić niesłusznymi oskarżeniami, posądzeniami o coś, co wcale nie ma miejsca. Nie jestem zakonnicą ("siostrzyczką"). I chyba nie jestem chora. Pozdrawiam, szczęść Boże.

 Re: Co trzeba zrobic aby wstapic do zakonu?
Autor: s. Małgorzata, salwatorianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-24 14:33

Jeśli chcesz rozeznać powołanie życiowe, wybierz sie na rekolekcje wyboru do Goczałkowic. Termin: 25-29.06.2005 www.zakon.pl
albo na Fundament rekolekcji ignacjańskich: Domy Rekolekcyjne Jezuitów: zob. np. www.jezuici.pl/drczdz.
Jeżeli jesteś zainteresowana jakąś konkretną wspólnotą i chciałabyś ją odwiedzić - poszukaj namiarów w MIBIE www.sds.pl.miba i umów się.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: