logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: Amanita (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-18 21:37

Po ostatniej spowiedzi (m-c temu), poczułam pragnienie codziennego uczestnictwa w Eucharystii. Rano budząc się czuję radosną tęsknotę i nasila się ona - aż do kulminacji na wieczornej mszy św. Jestem tym odczuciem przyjemnie zdziwiona, dziękuję za nie i troszkę martwię się, aby mi nie przeszło. Ale nie to jest przyczyną mojej rozterki.
Otóż jestem osobą pracującą i w ostatnim tygodniu miałam dużo więcej pracy niż zwykle. Bałam się, że nie zdążę na mszę św. i zaczęłam ŻLE WYKONYWAĆ MOJĄ PRACE. Zaczęłam się spieszyć, ZŁOŚCIĆ w duchu, że tyle jeszcze roboty a czasu tak mało.
Wnioskuję z tego, że moja motywacja codziennego przyjmowania Komunii Sw. musi być fałszywa. (bo gdyby była dobra, to przynosiłaby dobre owoce, a nie pośpiech i złość).
Jak rozpoznać prawdziwą motywację, jak ją zmienić, aby zapanowała harmonia?

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: UP (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-18 21:55

Może masz za dużo pracy? Powinno być tyle pracy, żeby spokojnie ją wykonać. Jeżeli w normalnym wymiarze godzinowym musisz zacząć się śpieszyć, żeby podołać - znaczy zaczęli Cię za bardzo obciążać. Jeżeli tak właśnie jest, to może zwróć pracodawcy w stosownym momencie na to uwagę?

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: Ania (---.ath.cx)
Data:   2005-11-18 22:04

praca wypwadza człowieka z równowagi :)wiem coś o tym, mnie to czasmi brzuch boli przez prace i nie miałam czasami spokojnych weekendów tak sie robotą przejmowałam a teraz znowu szukam pracy

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: eReM (---.interpc.pl)
Data:   2005-11-18 23:10

Witaj :) Nie bój się, że nie zdążysz, Jezus zrobi wszystko żebyś przyjęła Go w Komunii św., jeżeli motywacją Twoją będzie miłość do Niego :) Oddaj Mu problem z pośpiechem i nerwowością w pracy, po prostu zaufaj Mu.

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: Marta (195.150.224.---)
Data:   2005-11-18 23:33

Wiesz, mnie tez szal ogarnial kiedy bylam w Grecji, jedyna poza niedzielna Msza w okolicy byla w srode o 18, a mnie o 17 cos extra wypadalo. Volcano!
A moze bys tak mogla isc rano na Msze? Wtedy mialabys czas (i sily) na porzadne wykonywanie pracy. Wiesz, nie wiem dokladnie jak to tam wyglada, byc moze masz za duzo pracy i racje ma UP, ale jesli to przejsciowy nawal zajec to nie buntuj sie od razu. Pozdrawiam

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: Amanita (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-19 10:57

Dziękuję. Właśnie staram się "zwalić" na Jezusa troskę o to, czy zdążę. W końcu to On organizuje mi tyle roboty. (Pracę mam zadaniową i jej ilość nie zależy oni ode mnie, ani od szefa, ani od współpracowników). Wiem, że moja złość nie pomaga mi w pracy, a chciałabym wykonywać ją dobrze - choćby dlatego, że ją lubię.
Acha, czyli brakuje mi po prostu ufności?

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: eReM (---.interpc.pl)
Data:   2005-11-19 14:29

Hej :) Tak, ufność i zawierzenie przede wszystkim, ale trzeba też zrobić to, co w Twojej mocy... . Marta proponuje byś spróbowała chodzić na poranne Msze św. Jeżeli masz takie możliwości - spróbuj (pewnie będzie wiązało się to ze znacznie wcześniejszym wstawaniem ;) Może jest gdzieś bliżej położony Kościół, a może w mieście jest Msza św. rozpoczynająca się o trochę późniejszej godzinie niż dotychczas.
Musisz (najlepiej na karteczce) napisać sobie, co Ty możesz zrobić, by nie zaniedbując swoich obowiązków uczestniczyć w codziennej Eucharystii. Resztę zostaw Bogu (w modlitwie, najlepiej po dziękczynieniu :)
To są moje propozycje, a Ty Amanito 'kochaj i rób co chcesz' (św. Augustyn).

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-11-19 14:59

Oj Amanita, to nie Jezus organizuje Ci robotę. Bez przesady. Gdyby to tylko Bóg tak organizował ludziom pracę, to..., koniec naszej wolności, naszego myślenia. Stajemy sie marionetkami w ręku Boga. A tego, nawet bedącymi pełni miłości do Stwórcy, chyba byśmy nie chcieli. Bo i On sam tego nie chce, dając nam dar rozumu, duszę nieśmiertelną i wolną wolę. Dał nam jeszcze coś, co umieścił w naszym sercu - sumienie, które pomaga nam wybierać drogę do Niego.
A co do braku ufnosci, to zgadzam się z Tobą. Rzeczywiście chyba na ten brak własnie cierpisz. No i te 'kłody' pod nogi w postaci złości, zaniedbania jakości pracy, są raczej szatańską pokusą. I to on zaciemnia obraz Twojej motywacji, jak okreslasz radość przystępowania do stołu Pańskiego, by spożywać Jego Ciało. Bo przypuszczam, że Twoje wewnętrzne motywy są jak najbardziej prawidłowe, tylko w to, co po drodze usiłuje wejść ten, któremu przeszkadza nasza miłość do Boga i Jego ku nam, stąd te Twoje złości. Szatanisko bardzo nie lubi naszej metanoi i przyjaźni z Bogiem.
A harmonii właśnie doda Ci Bóg, kiedy bedziesz karmic sie Ciałem Chrystusa. W dni powszednie nie ma obowiazku uczestniczenia w całej Mszy sw., żeby przystapic do Komunii św., wystarczy być obecnym przy obrzędach komunijnych. A w niedzielę nie pracujesz przecież. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę spokoju oraz tej prawdziwej harmonii z Bogiem, szczęść Boże.

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: Amanita (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-19 15:10

Dzięki, Eremito. Twoja pierwsza sugestia była chyba najbardziej trafna. Pozostałe są, niestety, poza moim zasięgiem. ( mieszkam na głębokiej prowincji, gdzie jest tylko 1 kościół z jedyną mszą wieczorną).
A modlitwa? Towarzyszy mi nawet podczas snu. Budzi mnie i znów usypia. Jestem tym zdziwiona i tym bardziej mówię: "Bądż wola Twoja".
Może właśnie dlatego wpadłam w potrzask pozornie przeciwstawnych pragnień (byc ok jako Maria i być ok jako Marta), by moje "FIAT" było rzeczywiście szczere?
Hej, dziękuję wszystkim. Może uda mi się w poniedziałek z wewnętrzną ufnością iśc do pracy :)

 Re: Jak rozpoznać prawdziwą motywację przyjmowania Komunii?
Autor: IZA (---.unicity.pl)
Data:   2005-11-21 17:13

A może podczas porannej modlitwy przyjąć komunie duchową.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: