logo
Środa, 06 lipca 2022 r.
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji, Marii Teresy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
artykuł sponsorowany
Fotoksiążka z Chrztu Świętego. Jak zachować najpiękniejsze wspomnienia?
materiał własny
 
fot. Gardener41, Baptism of Owen | Flickr (CC BY-SA 2.0)


Dzień Chrztu Świętego to niezwykle ważna chwila w życiu dziecka, jak również jego rodziców oraz chrzestnych. W czasach, gdy cyfryzacja poszła mocno naprzód bardzo łatwo przygotować piękny i elegancki sposób na uwiecznienie wspomnień z tego dnia. Wykonane zdjęcia warto zachować w taki sposób, by można było wielokrotnie je wyciągać i w dowolnym momencie powracać do dnia Chrztu Świętego. Idealnym pomysłem jest fotoksiążka z Chrztu Świętego. Rodzicom ten rodzaj dokumentu pozwoli wspominać w dowolnej chwili życia, jak wyglądał ten niezwykły czas. Dla dziecka jest to możliwość dowiedzenia się o tym, jak przebiegała uroczystość, której większość nie pamięta, gdyż w czasie chrztu są niemowlętami. Ponadto fotoksiążka z Chrztu Świętego może stanowić bardzo piękny rodzaj prezentu dla rodziców chrzestnych czy dziadków, jak również innych członków rodziny, dla których ta chwila jest również niezwykle ważna.
 
Dla dziecka ten dzień jest przekroczeniem granicy, włączeniem do wspólnoty Kościoła katolickie. To przełomowa chwila, która zostaje przede wszystkim w pamięci innych osób - naocznych świadków zdarzenia. Fotoksiążka pozwala powrócić do przeżytych momentów w dowolnym czasie. Fotografie, które uchwyciły najlepsze chwile podczas uroczystości w kościele oraz przyjęcia w domu lub lokalu, są cudownym wspomnieniem wywołującym wiele wzruszeń i pozytywnych emocji. Dzięki temu, że fotoksiążka z Chrztu Świętego wyciągana w czasie wspólnych chwil nawet po latach wywołuje nostalgię lub uśmiech na ustach, można ten moment celebrować bez końca.
 
Fotoksiążka może mieć różne formy, rozmiary oraz ilość stron. Dostępne są książki z twardą lub miękką oprawą. Tego rodzaju prezenty to przepiękna pamiątka, która stojąc na półce przez lata sprawia, że ten dzień staje przed oczami i przypomina miłe chwile oraz wzruszenia. Wspomnienia utrwalone w postaci zdjęć na całą stronę lub w odpowiednio skomponowanych ramkach to oryginalna forma przechowywania zdjęć. Ponadto można dopisać pod każdym zdjęciem podpis lub wskazaną dedykację. Dzięki temu fotoksiążka z Chrztu Świętego staje się bardziej osobista i niepowtarzalna.
 
Do wyboru są różnego rodzaju gotowe szablony, które można wykorzystać do stworzenia niezapomnianych wspomnień. Wykonanie samodzielnego projektu jest również dostępne i bardzo proste w kreowaniu. Intuicyjny panel prowadzi klienta krok po kroku od wyboru szablonu, przez wybór zdjęć, aż po zamówienie dowolnej ilości. Od wyobraźni oraz oczekiwań klienta zależy format oraz to, jak będzie wyglądać fotoksiążka z Chrztu Świętego. Profesjonalne wykonanie i jakość na najwyższym poziomie zapewnione.
 
Fotoksiążka z Chrztu Świętego na dowolnie wybranej ilości stron zawiera najlepiej wyselekcjonowane zdjęcia, które wzbudzają wiele emocji. Dzięki temu, że można skorzystać z opcji online lub  pobranego na dysk komputera programu do przygotowania książki, w przystępny i szybki sposób można przygotować idealnie skomponowaną książkę. 
 
 
Zobacz także
Bartek Rajewski
W dokumentach synodu w Agde (506r.) czytamy m.in.: "Wiernych, którzy nie przystępują do Komunii św. na Boże Narodzenie, Wielkanoc i Zielone Święta, nie należy uważać za katolików" (kan. 18). Mocne stwierdzenie synodu, które - gdyby odnieść je do naszych czasów - ukazałoby nam, że w Polsce mamy tak naprawdę nie 95 proc., ale ok. 30 proc. katolików. Natomiast w 1215 r. Sobór Laterański IV przypomina o obowiązku spowiedzi i Komunii św. przynajmniej raz do roku...
 
ks. Przemysław Węgrzyn
Wyznanie wiary, które każdej niedzieli powtarzamy, przekazuje nam wszystko, co musimy wiedzieć o Bogu. Całkowite zrozumienie tego, co wypowiadamy, przerasta nasze możliwości intelektualne. Pozostaje więc upaść na kolana przed tajemnicą Boga i uznać niewystarczalność swojego rozumu, ciągle jednak szukając odpowiedzi na najważniejsze pytania. W naszych rozważaniach nad Credo w Roku Wiary dochodzimy do tajemnicy wniebowstąpienia i królowania Jezusa Chrystusa.
 
Marcin Makohoński
Odpowiedzią na pytanie, kim jest Maryja, jest dla mnie testament z krzyża. „Oto Matka” – mówił umierający na krzyżu Jezus. Nie powiedział: „Oto królowa” tylko „Matka”. „Bardziej Matką niż Królową” nazywała również Maryję św. Teresa od Dzieciątka Jezus. 

O codziennym poznawaniu Matki Bożej, Jej obecności w naszym życiu, miłości do niej i dobru, jakie za Jej wstawiennictwem otrzymujemy, z ks. Zygmuntem Grochowiakiem SDB, proboszczem parafii i kustoszem sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach, rozmawia Marcin Makohoński 
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm