logo
Poniedziałek, 24 września 2018 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Franciszkańskie Spotkanie Młodych po raz 30-sty
 


W terminie 23-29 lipca 2017 roku odbędzie się Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Okrągłe, bo już 30. Spotkanie będzie miało swoje odzwierciedlenie w temacie i samym programie.
 
Hasłem 30 FSM-u jest Perspektywa. Jak mówią sami organizatorzy ma to wielorakie znaczenie. W kontekście 30. Spotkania, bracia franciszkanie zachęcają nas do spojrzenia wstecz i zobaczenia jak Bóg prowadził to dzieło przez trzydzieści lat. W szerszym spojrzeniu hasło ma zachęcić wszystkich uczestników, by Kalwaria stała się dla nich górą, z której mogą spojrzeć  z perspektywy na swoje dotychczasowe życie, obecność Boga w nim i na drogę, którą chcą dążyć dalej.
 
Osobami będącymi drogowskazami w czasie tygodniowego Spotkania będą świadkowie wiary oraz zaproszeni goście. Na 30. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych będzie można spotkać: dziennikarza Marcina Jakimowicza, podróżnika Jana Mele, dziennikarza Adriana Klarenbacha, świadka wiary Bogdana Krzaka, dziennikarzy oraz filozofów Tomasza i Małgorzatę Terlikowskich, abp Stanisława Jamrozka, kompozytora Macieja Sikorskiego, świadka wiary Adama Szewczyka, aktora Marcina Kwaśnego.
 
Tradycją FSM-ów jest czas na zabawę i koncerty. W tym roku na scenie FSM-u staną: Bethel, Boguchwała, A&D, Fleurdelis, Fioretii oraz Schola FSM. 
 
Na tegorocznym Spotkaniu odbędą się obchody Franciszkańskich Spotkań Młodych, które będą mieć miejsce w piątek 28 lipca. Planowane są: msza dziękczynna, koncert Scholi FSM składającej się z muzyków wszystkich Spotkań, piknik oraz wiele atrakcji. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkie osoby, które miały okazję uczestniczyć we Franciszkańskich Spotkaniach Młodych.
 
Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 roku.  FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię. 30 FSM rozpocznie się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 23 lipca, a zakończy w sobotę 29 lipca. Większość uczestników  znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym. Wszystko będzie się działo w Kalwarii Pacławskiej, malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla. Tegoroczne hasło brzmi PERSPEKTYWA.