logo
Czwartek, 17 czerwca 2021 r.
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana, Alberta, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Gala w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym z okazji 30. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Olsztyna
 


W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbyła się uroczystość upamiętniająca wizytę Jana Pawła II z 1991 r.


6 czerwca, 1991 r. podczas swojego pobytu w Olsztynie papież Jan Paweł II odwiedził Szpital Dziecięcy. Spotkałem się wówczas z dziećmi chorymi onkologicznie. – Lata 90 to lata transformacji ustrojowej i wiele było nadal płaszczyzn, które nas różnicowały czy to kwestia światopoglądu, mentalności czy chociażby spaw związanych z życiem religijnym. Muszę powiedzieć, że kiedy nasza społeczność dowiedziała się, że podejmujemy przygotowania do wizyt Jana Pawła II, to właściwie wszystkie różnice gdzieś uleciały. Okazało się, że jedyną rzeczą jaka nas łączy to postać Jana Pawła II i wszystko co związane z przygotowaniem jego wizyty – mówił ks. Michał Tunkiewicz, ówczesny i obecny kapelan szpitala o słoneczny dzień, razem z innymi pacjentami leżałam na sali numer 5. W dniu wizyty Jana Pawła II miałam 16 lat, to były czasy odległe, a jednak zda się jakby to było wczoraj. Pamiętam jak podchodził do każdego z nas, brał za rękę… podszedł do mnie, ucałował w głowę i szepnął do ucha „Nie bój się, Pan jest z tobą” – wspominała Krystyna Wrzosek-Raźnik.

 

– 30 lat, wydaje się, że wiele się zmieniło. Jest kilka rzeczy, które pozostały niezmienne: wspomnienia z wizyty Ojca Świętego w tym szpitalu, niezmienne pozostało przesłanie Ojca Świętego, jego słowa wypowiedziane do nas i niezmienna jest nasza pamięć – podkreśliła Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor placówki.

– Spotkania z Janem Pawłem II były postrzegane zawsze jako coś wyjątkowego. Te spotkania wnosiły nową jakość w życie wielu ludzi i wręcz przemieniało to ich życie – mówił arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński obecny na gali w szpitalu dziecięcym.

 

Spotkanie uświetnił występ grupy wokalno-instrumentalnej z Internatu Szkoły Muzycznej w Olsztynie, a całości towarzyszyła wystawa prac dziecięcych „Jan Paweł II w oczach i sercach dzieci”.

 

Łukasz Czechyra/Instytut Gość Media/AW

archwarmia.pl