logo
Sobota, 20 kwietnia 2019 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Janusz Poniewierski
Gesty Jana Pawła II
materiał własny
 


Zapis czatu z Januszem Poniewierskim
17 listopada 2006 r.
  
 Janusz Poniewierski, ur. 1958, członek redakcji „Znaku”, w latach 1993-1997 kierownik działu religijnego „Tygodnika Powszechnego”, stały współpracownik kwartalników: „Życie Duchowe” i „PostScriptum”, autor książki Pontyfikat, redaktor książek Kwiatki Jana Pawła II, Szukałem Was…, Różaniec z Janem Pawłem II.
 
 
13 listopada ukazała się w księgarniach książka pt. Gesty Jana Pawła II. Jest to zbiór tekstów publikowanych w „Tygodniku Powszechnym”, w których Janusz Poniewierski analizuje tym razem nie słowa, ale gesty i zachowania Jana Pawła II. Uwiecznione na tysiącach zdjęć, są świadectwem Jego świętości i znakiem Bożej obecności równie wymownym jak to, co mówił i pisał. Książkę można traktować jako kontynuację Kwiatków Jana Pawła II. Bo Gesty..., tak samo jak Kwiatki..., to opowieść o świętości. Dzięki książce Janusza Poniewierskiego poznajemy Jana Pawła II jako człowieka, który mówił nie tylko słowem, ale i całym swoim ciałem. Okazuje się, że pozornie nieistotne gesty, jak choćby włożenie indiańskiego pióropusza czy położenie ręki na ramieniu drugiego człowieka, mogą mieć głębokie znaczenie. Liczne zdjęcia zamieszczone w książce pomogą nam zapamiętać owe gesty Jana Pawła II: zarówno te spektakularne i wszystkim dobrze znane, jak i te mniej opatrzone, a równie znaczące.
 
 
Janusz Poniewierski: Witam i zapraszam do zadawania pytań. Pytania można zadawać na każdy temat.
 
przyszlyzakonnik: Ile razy miał Pan możliwość spotkać sie osobiście z Janem Pawłem II?
 
J. Poniewierski: Nie liczyłem, kilka razy byłem w Watykanie, kiedyś nawet mogłem razem z papieżem zjeść obiad - długo wtedy rozmawialiśmy.
 
przyszlyzakonnik: I jak Pan przeżył te spotkania
 
J. Poniewierski: Pamiętam je do dzisiaj. One jakoś kształtują moje wnętrze.
 
Nazaret: A co Pana skłoniło do napisania tej książki?
 
J. Poniewierski: Fascynacja osobą Jana Pawła II.
 
tuptuś: Mogłabym się dowiedzieć o czym jest ta książka?
 
J. Poniewierski: O gestach Papieża Jana Pawła II.
 
Tuptuś: ...i jakie to gesty?
 
J. Poniewierski: Zajrzyj do książki.
 
tuptuś: Nie mam książki :-(
 
J. Poniewierski: Fragmenty można znaleźć w internecie.
 
Angel_Ona: Skąd Pan zbierał informacje do swojej książki?
 
J. Poniewierski: Dużo czytałem. Znam sporo osobistych znajomych papieża. Rozmawialiśmy.
 
sos: O czym rozmawialiście?
 
J. Poniewierski: O Kościele, o Polsce, o życiu. Pozwól, że na tym poprzestanę.
 
Nazaret: Czy ludzie chętnie ich udzielali?
 
J. Poniewierski: Tak. Ci, którzy byli blisko papieża to ludzie z reguły bardzo otwarci, nie zachowują tej bliskości jedynie dla siebie.
 
przyszlyzakonnik: Pisze Pan o gestach, o znakach Jego świętości. Były jakieś skierowane do Pana osobiście?
 
J. Poniewierski: Tak. Ale to zbyt osobiste - zachowam to dla siebie.
 
 
 
1 2 3 4 5  następna
Zobacz także
o. Pierre-Marie Delfieux
o. Pierre-Marie Delfieux z Paryża jest założycielem Wspólnot Jerozolimskich. Monastyczna Wspólnota Jerozolimska jest to instytut zakonny, zaliczany do tzw. nowych wspólnot francuskich. Jej powołaniem jest życie rytmem wielkiego miasta, a jednocześnie prowadzenie głębokiego życia modlitwy...
 
o. Pierre-Marie Delfieux
Wojciech Zaguła, ur. w 1964 r., absolwent filologii polskiej KUL, studiował zarządzanie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracował na KUL w Placówce dla Studentów Zagranicznych, jako dziennikarz, rzecznik prasowy wojewody toruńskiego, dyrektor zarządzający agencji reklamowej GRAF, od 1998 roku dyrektor Song of Songs Festival, producent festiwali, koncertów oraz programów telewizyjnych, a także Ogólnopolski Koordynator Wydarzeń Artystycznych Dnia Papieskiego...
 
ks. Stanisław Czerwik
Jaka jest objawiona prawda o szatanie, głoszona przez Kościół? Jaka nauka o Złym płynie ze słów i czynów Jezusa? Jak pogodzić istnienie szatana, jego zgubne działanie w świecie oraz ingerencję w życie poszczególnych ludzi – z dobrocią i miłosierdziem Boga? Dlaczego i jak mamy walczyć ze złym duchem?
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale