logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Gospel dla osób bez domu
 


W czwartek 27 kwietnia w Dziele Pomocy św. Ojca Pio wystąpi Gospel Voice Choir. To drugi z cyklu koncertów, jakie pracownicy Dzieła wraz z wolontariuszami ŚDM z grupy Góra Dobra przygotowali dla osób bezdomnych.
 
Myśl, by zapewnić osobom bezdomnym stały kontakt z kulturą i sztuką, pojawiła się w Dziele Pomocy już jakiś czas temu. Dzięki współpracy z grupą Góra Dobra, który gromadzi gotowych do działania wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, udało się zrealizować plan comiesięcznych koncertów.
 
O frekwencję nie trzeba się martwić – marcowy występ chóru krakowskiego V LO zgromadził wielu bezdomnych miłośników muzyki.  – Wrażenia wspaniałe! Emocje wciąż ze mnie wypływają i myślę, że do wieczora nie wypłyną – opowiadał wzruszony pan Zbigniew, podopieczny Dzieła, który po raz pierwszy uczestniczył w takim wydarzeniu.
 
Podczas najbliższego, czwartkowego koncertu, który rozpocznie się o godzinie 18:00 emocji również nie zabraknie. Chór Gospel Voice, składający się z 60-ciu mocnych głosów z Krakowa i Wieliczki, wykona energiczne utwory z nurtu czarnej muzyki chrześcijańskiej, która u swej genezy miała kierować wzrok ku Niebu i dawać nadzieję osobom najbardziej wykluczonym.
 
Podobne, kulturalne wydarzenie dla osób bezdomnych miały miejsce w Dziele już kilkukrotnie. Z okazji 10-lecia organizacji w 2014 r. koncertowała Orkiestra ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. W 2015 r. dla osób bezdomnych grał Avri Levitan – światowej sławy altowiolista, a w styczniu na koncert kolęd zapraszali Krakowscy Muzykanci.
 
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to kapucyńska organizacja powstała w 2004 r. w Krakowie. W dwóch prowadzonych przez Dzieło Centrach Pomocy potrzebujący mogą otrzymać wsparcie doraźne – umyć się, wyprać odzież, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc lekarską – jak i wsparcie specjalistyczne pracowników socjalnych, doradców zawodowych, psychoterapeutów. Dzieło prowadzi także mieszkania wspierane i chronione, które kilkudziesięciu osobom, w tym całym rodzinom, pomagają na nowo odkrywać dom, a nierzadko uczyć się go od podstaw. Obecnie Dzieło towarzyszy ponad 1500 osobom bez domu.
 
 
www.dzielopomocy.pl