logo
Czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
John Townsend, Henry Cloud
Granice w relacjach małżeńskich
Wydawnictwo Vocatio
 


John Townsend, Henry Cloud
Granice w relacjach małżeńskich 
Podtytuł:   Jak mówić NIE, które umacnia małżeństwo
Tytuł oryginału: Boundaries in Marriage
Przekład: Zbigniew Kościuk
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Data i miejsce wydania:  Warszawa 2007
Format:   125 x 195 mm
Oprawa:   miękka, lakierowana
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-7492-005-6
 

 
Ogólny zarys
 
Naszą książkę podzieliliśmy na kilka części. W części I „Zrozumienie pojęcia granic” wprowadzamy pojęcie granic oraz wyjaśniamy, w jaki sposób należy je wytyczać w małżeństwie i życiu osobistym. W części II „Wytyczanie granic w małżeństwie” zwracamy uwagę na to, że do wytyczenia granic chroniących małżeństwo potrzebne jest, by dwie osoby stały się jednym i by miały wspólny system wartości. Wyjaśniamy również, jak określić granice oddzielające małżonków od wpływu osób z zewnątrz. W części III zatytułowanej „Rozwiązywanie konfliktów w małżeństwie” opisujemy sześć rodzajów konfliktów małżeńskich i wskazujemy, w jaki sposób wytyczać granice, gdy druga osoba okazuje zrozumienie, a także w sytuacji, gdy wyraża wobec nich sprzeciw. Część IV „Nieporozumienia związane z funkcjonowaniem granic w małżeństwie” została poświęcona przeanalizowaniu konkretnych przypadków nadużywania granic. Każda z części dostarcza praktycznych informacji i przykładów, zawiera tabele i wskazówki, które pomogą ci zastosować koncepcję granic we własnym związku.
 
Skorygowanie błędnych wyobrażeń
 
Chcemy podkreślić, że tematem Granic w relacjach małżeńskich nie jest sposób zmiany lub ukarania małżonka. Jeśli nie potrafimy panować nad sobą, rozwiązaniem problemu nie jest zdobycie umiejętności panowania nad drugą osobą. Rozwiązaniem jest samokontrola –  opanowanie będące jednym z dziewięciu cech owocu działania Ducha Świętego (zob. Ga 5, 23). Książki tej nie należy zatem traktować jako podręcznika, dzięki któremu będzie można skłonić partnera do zmiany. Chodziło nam raczej o to, aby czytelnik wziął odpowiedzialność za własne życie i poprzez to mógł chronić własną osobę, a dzięki temu także okazywać miłość i chronić partnera bez ratowania go przed konsekwencjami. Mamy nadzieję, że Granice w relacjach małżeńskich dostarczą wam wielu cennych wskazówek, niezależnie od stanu waszego związku. Modlimy się o to, abyście potrafili posługiwać się słowem nie w małżeństwie, dzięki czemu postawa odpowiedzialności i wolności wzmocni miłość w waszych sercach. Niech wam Bóg błogosławi.
 
dr Henry Cloud
dr John Townsend
Newport Beach, Kalifornia, 1999
 

Zobacz także
o. Józef Augustyn SJ
Odrzucenie wiary w Boga jako praźródła ludzkiego istnienia i miłości uderza w człowieka oraz w jego zasadnicze więzi, które były i są u podstaw jego życia: więzi małżeńskie, rodzinne, ojcowskie i macierzyńskie. Jeżeli umarł Bóg-Ojciec, przestało istnieć źródło miłości i życia. Śmierć Boga staje się z konieczności także śmiercią Jego najpiękniejszego dzieła, jakim jest człowiek...
 
ks. Jerzy Olszówka SDS
Etymologicznie słowo "eutanazja" oznaczało w starożytności dobrą , łagodną śmierć, bez przykrych cierpień. Obecnie nie uwzględnia się etymologicznego znaczenia tego słowa, lecz określa się nim zabieg medyczny zmierzający do zmniejszenia cierpienia lub agonii, związany z niebezpieczeństwem skrócenia życia...
 
prof. Michał Jerzy Wojciechowski
Dzieje Apostolskie odczytuje się zwykle historycznie: jako dzieje wczesnego chrześcijaństwa. Tu chciałbym przypomnieć wizję roli apostołów w tej księdze. Jaka była ich funkcja, ich zadania? I czy ma to jakiś związek z nami?
 
Księga ta przedstawia koncepcję roli apostołów Chrystusa na dwa sposoby. Po pierwsze wprost: przez imiona, nazwy i określenia. Następnie pośrednio: przez opowiadanie o wydarzeniach. Koncepcja ta może stanowić wzór i przykład na dziś. 
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー