logo
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Haiti: zamordowano zakonnicę - włoską misjonarkę
 


65-letnia włoska zakonnica, Luisa Dell’Orto, która pracowała jako wolontariuszka na Haiti, zginęła w stolicy kraju Port au Prince,w wyniku ataku zbrojnego. Śmierć nastąpiła w piątek rano. Zakonnica, która przebywała na Haiti od 20 lat, została zraniona czterema kulami prawdopodobnie w wyniku napadu rabunkowego. Zmarła na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu Bernard Mevs.

 

Siostra Luisa Dell’Orto wykładała także filozofię w seminarium Notre Dame na Haiti, a Cesades u sióstr salezjanek w Port-au-Prince, a także pełniła inne funkcje kościelne.

 

Siostra Luisa, ze zgromadzenia Małych Sióstr Ewangelii żyjących duchowością św. Karola de Focauld, była filarem „Domu Karola”, zbudowanego na bardzo ubogich przedmieściach Port-au-Prince. Kiedy przybyła na Haiti w 2002 r., budynek już istniał, ale to właśnie ona zajęła się jego odbudową po niszczycielskim trzęsieniu ziemi w 2010 r. Dzięki funduszom zebranym przez Caritas Italia w ramach zbiórki zorganizowanej w 2010 r., a promowanej przez Konferencję Episkopatu Włoch, udało się “Dom Karola” przywrócić do użytku.

 

Siostra Luisa Dell’Orto opiekowała się szczególnie tzw. „dziećmi ulicy”.

 

zyciezakonne.pl