logo
Piątek, 27 listopada 2020 r.
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksyma, Waleriana, Wirgiliusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Henryk Cisowski OFMCap - założyciel i wieloletni dyrektor Dzieła został nagrodzony
 


Z ogromną dumą i radością informujemy, że br. Henryk Cisowski OFMCap – założyciel i wieloletni dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio został nagrodzony tytułem "Człowieka Roku 2019", przyznanym przez Kapitułę Konkursową pod patronatem Gazety Krakowskiej.


W uzasadnieniu przyznanego przez kapitułę tytułu czytamy: Za zaangażowanie w pomoc bezdomnym i najuboższym, za troskę o drugiego człowieka, za wyjście do potrzebujących i stworzenie kompleksowego, nowoczesnego ośrodka pomocy.

Tytuł "Człowieka Roku" przyznawany był po raz 28. Kapituła konkursu honoruje ludzi zasłużonych dla województwa małopolskiego w różnych dziedzinach, swoimi dokonaniami rozsławiających nasz region w kraju, a nierzadko i za granicą, postaci powszechnie szanowane i znane.

W wywiadzie opublikowanym na łamach portalu brat Henryk podkreślał: Dzieło jest dla wszystkich - ono pomaga też tym, którzy przychodzą włączyć się w pomoc. Mamy tu osoby samotne, które nie są bezdomne, nie są ubogie, ale Dzieło zmieniło ich życie - czują się potrzebni, zobaczyli świat inaczej. Chodzi o budowanie relacji, o odkrywanie w tym drugim człowieku - człowieka. Spotkanie z bezdomnymi uzmysławia nam, że to nie jest takie czarno-białe, że wcale tak się nie różnimy i że postawieni w obliczu innych życiowych sytuacji - też moglibyśmy wylądować na ulicy.

 

(...) Dzieło było miejscem odkrycia i przeżywania pięknego oblicza Kościoła. Kościół instytucjonalny nie ma dzisiaj dobrej passy i trochę mnie to nie dziwi. Dla mnie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to nie tyle organizacja charytatywna, co projekt odnowionego Kościoła. Zrobiliśmy to, o czym inni bez końca gadają: że służba, że dla ubogich, że świeccy w Kościele, że rola kobiet,że deklerykalizacja struktur. Myślę, że Panu Bogu nie chodzi jedynie o to, aby wszyscy poszli w niedzielę na mszę. To znacznie ambitniejszy projekt - nowe niebo i nowa ziemia. Wierzę w ten projekt, wierzę w przyszłość takiego Kościoła.

 

dzielopomocy.pl

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー