logo
Niedziela, 28 lutego 2021 r.
imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany, Romana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Heroiczność życia a cuda
materiał własny
 


Heroiczność życia a cuda

Czy w procesie kanonizacyjnym wymaga się cudu, który ma po-twierdzić heroiczność życia danej osoby?

Tę nadzwyczajność życia musza potwierdzić zdarzenia, których absolutnie nie da się wytłumaczyć w sposób naturalny, siłami przyrody. W każdym przypadku bada je komisja lekarska. Kościół wymaga świadectwa dwóch lekarzy, którzy stwierdza, że cudowne uzdrowienie, za wstawiennictwem sługi Bożego lub służebnicy Bożej wyklucza wszelka możliwość wytłumaczenia siłami przyrody. Na szczeblu diecezjalnym lekarzy wyznaczy biskup. Natomiast Kongregacja ds. Beatyfikacji i Kanonizacji ma na swych usługach około stu lekarzy - specjalistów w różnych dziedzinach medycyny.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Rafał Masarczyk SDS
"Ponieważ nasze poznanie Boga jest ograniczone, ograniczeniom podlega również nasz język, którym mówimy o Bogu. Nie możemy określać Boga inaczej, jak tylko biorąc za punkt wyjścia stworzenie, i to tylko według naszego ludzkiego, ograniczonego sposobu poznania i myślenia."(KKK 40).
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
Moja koleżanka z pracy jest protestantką. Podczas strajków w Polsce ganiła Polaków, że uciekają się do Maryi, zamiast do Chrystusa. Ona wcale nie uważa Maryi za swą Matkę i nie modli się do Niej. Bardzo mi jej żal.
 
Maciej Zinkiewicz OFMCap
Przeglądając listy Ojca Pio, możemy natrafić na wiele fragmentów, które wydają się trudne do pogodzenia ze sobą. Raz widzimy w nich człowieka, który uważa siebie za grzesznika, niegodnego i niezdolnego do tego, by należycie odpowiedzieć Bogu. Kiedy indziej natomiast nie waha się on wskazywać na siebie jako wzór do naśladowania, a nawet znak dany przez Boga. Jak wyjaśnić te sprzeczności? 
 
 
___________________
 
 reklama