logo
Sobota, 27 lutego 2021 r.
imieniny:
Gabrieli, Liwii, Leonarda, Anastazji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Hostia i komunikanty
 


Hostia i komunikanty

Byłem przekonany, w hostia do Mszy świętej i komunikanty winny być zrobione z niekwaszonej mola pszennej i wody. Czy dodanie innych składników, np. miodu, cukru, soli, proszku do pieczenia, jest dozwolone? Znajomi chcieli sami upiec komunikanty dla dzieci przystępujących do pierwszej Komunii świętej - w grupie dzieci był ich syn.

"Normy o praktykowaniu Eucharystii" wydane przez Kongregację ds. Sakramentów i Służby Bożej oraz aprobowane 15 kwietnia 1980 r. przez Jana Pawła II wyjaśniają: "Chleb do sprawowania Eucharystii, stosownie z tradycja całego Kościoła, musi być sporządzony wyłącznie z pszenicy i - zgodnie z tradycją właściwa Kościołowi rzymskiemu - ma być niekwaszony. Ze względu na znak materia Uczty eucharystycznej winna mieć postać pokarmu. Odnosi się to do zawartości chleba, a nie do jego formy, kształtu, który może być zależny od zwyczaju danego kraju. Żadne inne składniki nie mogą być dodane do maki pszennej i wody". Sprawa jest więc jasna.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justyn
Herezja niszczy jedność Kościoła, zrywa wspólnotę wiary. Czy herezją jest każde błędne mniemanie?
 
Fr. Justyn
Przyjaciółka radziła mi, abym za swego zmarłego męża dała na tzw. Msze święte gregoriańskie. Czy te Msze są inne od tych, w których uczestniczymy w niedzielę?
 
Joanna Piestrak

„Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie, Król izraelski” – takimi okrzykami zebrane przy drodze tłumy witały Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy i wymachiwały na Jego cześć gałązkami palmowymi. Przyniesiono je na znak radości i triumfu. Było to typowe naówczas powitanie wodza – zwycięzcy. Tak użyty wobec Jezusa zwyczaj rzymski dał nazwę dzisiejszej Niedzieli Palmowej.

 
 
___________________
 
 reklama