logo
Poniedziałek, 21 września 2020 r.
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca, Hipolita – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Idziemy do Częstochowy
 


W tym roku 37. Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 31 lipca 2020 roku z Gietrzwałdu.
Mniejsza grupa, reżim sanitarny, prawdopodobnie trochę mnie wygód na trasie i podczas noclegów, ale najważniejsze, że pątnicy z Warmii udadzą się z pielgrzymką do Częstochowy.

 

– Trudny czas pandemii nauczył nas, by się nie poddawać i szukać nowych rozwiązań. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i to, że pielgrzymka to wspólnota, podczas której możemy doświadczyć wiele cennych przeżyć, nawiązać nowe, wspaniałe relacje, podładować duchowe akumulatory w tym roku chcemy zaproponować wspólne pielgrzymowanie w ograniczonej ilości osób, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Fizyczne uczestnictwo będzie ograniczone, ale chcemy zaprosić wszystkich do uczestnictwa duchowego – tłumaczy ks. Paweł Szumowski, dyrektor warmińskich pieszych pielgrzymek.

 

Tegorocznym hasłem pielgrzymki są słowa „Wielka tajemnica wiary”, które również są hasłem przewodnim roku duszpasterskiego.

– Pielgrzymka rozpocznie się 31 lipca w Gietrzwałdzie, Mszą św., na którą pragniemy zaprosić wszystkich pątników i sympatyków pielgrzymki pieszej. Każdego dnia osoby pozostające w domu będą mogły przeżywać Eucharystię transmitowaną na żywo za pośrednictwem Internetu. Kolejne wydarzenie, na które zapraszamy wszystkich odbędzie się w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie neoprezbiterzy, którzy uczestniczyli w pielgrzymkach odprawią Mszę św. Prymicyjną i udzielą błogosławieństwa.

 

12 sierpnia dotrzemy na Jasną Górę, gdzie będziemy mogli ponownie spotkać się na Drodze Krzyżowej na Walach Jasnogórskich, wspólnym czuwaniu i Eucharystii kończącej tegoroczną pielgrzymkę. Na każde z tych wydarzeń będziemy mogli wyruszyć autokarami z Olsztyna, na które należy się wcześniej zapisać. Na pieszą pielgrzymkę będzie można zapisywać się tylko poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny niebawem na stronie internetowej www.pielgrzymkawarminska.pl i na naszym profilu na Facebook’u Warmińskich Pielgrzymek Pieszych – zachęca ks. Szumowski.

 

Ks. Paweł wraz z młodzieżą z Bartoszyc przygotował również hymn 37. Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki. Utwór nosi tytuł „Moc”.

 

Łukasz Czechyra/Instytut Gość Media
www.archwarmia.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー