logo
Środa, 08 lipca 2020 r.
imieniny:
Arnolda, Edgara, Elżbiety, Prokopa, Eugeniusza, Grymbalda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
II Krakowskie Targi Książki Katolickiej "Ad Verbum"
 


II Krakowskie Targi Książki Katolickiej "Ad Verbum"
 
Od 1 do 3 lutego 2008 roku w Centrum Targowym przy ul. Klimeckiego 14 odbędą się II Krakowskie Targi Książki Katolickiej „ad Verbum”. Swoją ofertę zaprezentują wydawnictwa katolickie, biura pielgrzymkowe, sanktuaria, domy rekolekcyjne oraz firmy z branży dewocjonaliów. A zatem goście odwiedzający Targi będą mogli kupić książkę w dobrej cenie, zaplanować wakacyjną pielgrzymkę, poznać miejsca, które warto zobaczyć lub zaopatrzyć się w prezenty komunijne. Gościem specjalnym Targów będzie Sanktuarium La Salette z Francji.
 
Patronat honorowy nad imprezą objął Metropolita Krakowski, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Swoim patronatem objęło Targi również Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.
Termin imprezy zbiega się z ustanowionym przez Jana Pawła II Dniem Życia Konsekrowanego (2 lutego), a zatem w programie Targów obchody tego dnia będą odpowiednio wyakcentowane poprzez dyskusje panelowe, spotkania autorskie i prezentacje licznych wydawnictw zakonnych, które pozwolą odkryć kulturowe bogactwo środowisk osób konsekrowanych.
 
Ponadto w planie Targów są warsztaty dla kustoszów sanktuariów, zorganizowane przez ekipę z Sanktuarium z La Salette, oraz szkolenie dla biur pielgrzymkowych, które w swojej ofercie mają (albo chciałyby mieć) wyjazdy do tego szczególnego miejsca, aby jeszcze lepiej potrafiły ukazać pielgrzymom jego walory, jak również zapewnić im pełne bezpieczeństwo.
 
Nie zabraknie również ciekawych wydarzeń dla dzieci i młodzieży, tym bardziej, że termin imprezy zbiega się z okresem ferii zimowych w Małopolsce. Przez cały czas trwania Targów będzie funkcjonował kącik dziecięcy, w którym najmłodsi znajdą należytą opiekę i różne atrakcje (gry, zabawy, konkursy z nagrodami, a także lektura najciekawszych książek dla dzieci). Zostanie również zaprezentowana wystawa prac plastycznych pod hasłem „Krakowscy ilustratorzy dzieciom”.
 
Tak jak w ubiegłym roku swój udział w organizacji imprezy będzie miała Komisja Języka Religijnego, która przygotuje wielkie dyktando z pisowni terminów religijnych dla dziennikarzy, redaktorów, korektorów i wszystkich, którzy będą mieli odwagę zmierzyć się z tą trudną materią. Organizatorzy dyktanda już zapowiadają cenne nagrody dla najlepszych uczestników. Niepewnych siebie pocieszamy, że nikt nie będzie stawiał ocen niedostatecznych...
 
Przed Targami zostanie uruchomimy tramwaj reklamujący Targi, a w trakcie ich trwania dojazd do Centrum Targowego z Ronda Grzegórzeckiego i ul. Powstańców Wielkopolskich (wiadukt) zapewnią specjalne„adverbusy”.
 
Wszystkie informacje na temat Targów, relacje z ubiegłorocznej edycji oraz szczegółowy program bieżącej będzie można znaleźć na stronie www.adverbum.com.pl
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー