logo
Czwartek, 26 maja 2022 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
II Międzynarodowe Spotkanie Świeckich Salwatorianów
katolik.tv
 


30 kwietnia 2011 roku w Trzebini po raz pierwszy w Polsce, a po raz drugi na świecie odbyło się Europejskie Spotkanie Świeckich Salwatorianów. Najliczniejszą reprezentację stanowili Salwatorianie Świeccy z Włoch i Stanów Zjednoczonych. A poza nimi uczestnicy pochodzili ze Słowacji, Anglii, Hiszpanii, Austrii, Meksyku i Wenezueli. Dzięki wsparciu Towarzystwa Boskiego Zbawiciela komunikację na spotkaniu ułatwił zestaw do tłumaczeń symultanicznych. Konferencję do uczestników wygłosił ks. Roman Słupek SDS.

Spotkanie to pozwoliło spotkać ludzi z różnych krajów, których postawa wypływa z głęboko przeżywanej duchowości Ojca Jordana. 

 
Zobacz także
Paweł Sawiak SJ
Pomysł na wcielenie się Boga w życie człowieka nie pochodzi od nas, chrześcijan. Wystarczy prześledzić historię ludzkości od jej zarania, a szybko przekonujemy się, że człowiek od zawsze marzył o bliskości ze swoim bogiem i o tym, aby choć któryś z jego synów stał się człowiekiem. 
 
Oreste Pesare
Jako młody chłopak nosiłem w sercu pragnienie spotkania Boga. Ono zawsze było w moim sercu. Pewnego razu spotkałem kapłana, który mówił mi o Jezusie, o miłości. Chłonąłem jego słowa. Mówił: „Jezus objawi się tym, którzy Go kochają, tak jak mówi Ewangelia”. Pamiętam, że gdy wróciłem do domu, powiedziałem moim bliskim, że ich kocham...
 
ks. Marek Dziewiecki
Nie tylko w polskiej tradycji grudzień to miesiąc prezentów związanych zwłaszcza z dniem św. Mikołaja oraz z Wigilią i świętami Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten po pierwsze, przypomina nam o tym, że Syn Boży przyjął ludzką naturę i że przyszedł do nas osobiście. Przyjście Syna Bożego w naszej naturze, czyli w widzialny sposób, to największy present w historii ludzkości i w dziejach wszechświata.  
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm