logo
Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda, Aldy, Marcelina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Maciej Szeszko SDS
II niedziela Adwentu... naszej drogi do Boga
katolik.tv
 


Nasza droga do BogaLudzkie ścieżki dla Pana Boga

Druga niedziela adwentu w wideo-rekolekcjach „Droga do Boga” – to myśli na temat ludzkich ścieżek i ich odpowiedniego przygotowania w nawiązaniu do cytatu z Ewangelii św. Marka: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” (Mk 1,3).

Adwent to przede wszystkim dokładne porządki, mycie okien, odkurzanie, trzepanie dywanów, zakupy, prasowanie obrusów i odświętnych ubrań. Ale czym byłby ten czas bez przygotowań wewnętrznych? Zwykłym marnowaniem bądź zabijaniem czasu. Również to, co wewnętrzne musi zostać odpowiednio uporządkowane na przyjście Pana, a kosztuje to wiele pracy i wysiłku.

O tym, że przygotowanie drogi Panu wcale nie jest takie łatwe oraz że to, jakie relacje i więzi tworzymy z innymi jest bardzo ważne opowiada Maciej Szeszko SDS – w młodości związany z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej, obecnie dyrektor i duszpasterz tego młodzieżowego ruchu.

Zapraszamy do oglądania!
 




Pierwsza niedziela adwentu: "Pan Bóg a ludzkie ścieżki życia"


 

 

 



 
Zobacz także
Jakub Kołacz SJ
Niedowierzanie, które stopniowo przeradza się w zachwyt, to naturalne odczucia świąt Bożego Narodzenia. Bo jak to możliwe, że On, wielki Bóg, Stwórca, stał się podobny do nas? Jak to możliwe, że On, który nie ma grzechu i brzydzi się wszelkim złem, przyjął ludzkie ciało?
 
Ks. Jacek Stępczak
W lipca br. w Zambii księdzem został prof. Antonio Biagioli, wdowiec mający dwie córki i ośmioro wnuczat. Jak to możliwe? Do Misyjnego Seminarium Duchownego w Kitwe w Zambii przynależy aktualnie 27 alumnów pochodzących z dziewięciu krajów Afryki, Europy i Ameryki Łacińskiej. Do niedawna dwudziestym ósmym seminarzystą był Antonio, 60-letni Włoch, który drogę ku kapłaństwu obrał po śmierci swojej żony...
 
Krzysztof Mielcarek
W jednej z książek Romana Brandstaettera znajduje się przepiękna scena, w której autor wraz z ojcem wybrali się na cmentarz żydowski, by odwiedzić grób dziadka. Gdy dotarli na kirkut mały Romek otrzymał polecenie odczytania hebrajskiego napisu na macewie, przed którą stanęli. Ponieważ jednak tekst nie posiadał zapisu samogłoskowego, czytanie sprawiało mu sporo trudności. Zirytowany ojciec przerwał dukającemu malcowi i dokończył za niego. Gdy okazało się, że w tym miejscu leży Abraham, chłopiec, którego wyobraźnia pełna była historii z Pięcioksięgu, zareagował zdumieniem i zapytał, czy rzeczywiście leży tu Patriarcha Abraham. Ojciec uśmiechnął się tajemniczo, ale nic nie odpowiedział, a pisarz był mu wdzięczny do końca życia za to milczenie.
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS