logo
Środa, 08 grudnia 2021 r.
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Rezydencja papieża
materiał własny
 


Rezydencja papieża

Dlaczego papież powinien rezydować tylko w Watykanie?

Od czasów apostolskich Rzym uważano za stolicę chrześcijaństwa. Założył ją św. Piotr apostoł i uświęcił swoim męczeństwem. Jego szczątki doczesne zostały pochowane na jednym ze wzgórz rzymskich - na wzgórzu watykańskim. Jest więc rzeczą naturalną, że następcy św. Piotra i namiestnicy Jezusa Chrystusa mieszkają w stolicy chrześcijaństwa, przy grobie św. Piotra, i stąd sprawują najwyższą władzę w Kościele, z pomocą Kurii rzymskiej, kolegium kardynałów. kongregacji, urzędów papieskich, synodów.

Do smutnych okresów w historii Kościoła należy awiniońska niewola papieży w l. 1305-1377, okres rezydowania papieży we Francji (od r. 1309 w Awinionie) i uzależnienia polityki Kościoła od królów francuskich.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Rafał Masarczyk SDS
"...średniowieczne porównanie Alana z Lille: Bóg jest jak kula, której środek jest wszędzie, a obwód nigdzie."
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
Moja córka pragnie poślubić człowieka niewierzącego. Ksiądz powiedział mi, że możliwy jest ślub kościelny, ale pod warunkiem, że córka oświadczy, iż chce w małżeństwie żyć po katolicku i uczynić wszystko, co w jej mocy, by wszystkie dzieci zostały ochrzczone i wychowane w wierze katolickiej. Obawiam się, że mogą powstać konflikty w sprawach ślubu i wychowania dzieci.
 
ks. Krzysztof Mierzejewski
Kościół ma głosić prawdę Bożą, zdrową, nieskażoną naukę, która doprowadzi jego członków do pełni zbawienia w Chrystusie. Nie dziwi więc wielka troska ludzi Kościoła wszystkich wieków o zachowanie depozytu wiary od wszystkiego, co mogłoby go deformować, rozwadniać lub wypaczać. 
 
 
___________________
 
 reklama