logo
Środa, 05 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Emila, Karoliny, Kary, Oswalda, Marii – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Objawienia maryjne
materiał własny
 


Objawienia maryjne

Cześć, którą katolicy oddają Maryi, wzmagają wciąż nowe bodźce, tzw. ukazywanie się Maryi w szczególnych miejscach. Najbardziej znanym miejscem jest Lourdes, gdzie w r. 1858 dziewczynka Bernadetta Soubirous doznała szeregu objawień Matki Bożej w 18 różnych dniach. Jeszcze wyższa rangę osiągnęła później miejscowość Fatima w Portugalii, gdzie w r. 1917 widziało Maryje troje chłopskich dzieci. Czy takie "ukazywanie się" jest dla katolików prawdą wiary?

Nie, nie są one żadną prawdą wiary. Są to objawienia prywatne, skierowane do osób, które w nich uczestniczą. Objawienia, w które nikt inny nie jest zobowiązany wierzyć. Obowiązujące wszystkich objawienie Boga zakończyło się w czasach apostolskich. Kościół zatem nie zobowiązuje nas do wiary w nowe objawienia prywatne, gdyż nigdy nie dostarczą one nam nowych i istotnych elementów do poznania Boga. Mimo to autentyczne objawienia, uznane przez Kościół (np. w Lourdes i Fatimie), zawsze są interwencją Bożą w historię ludzkości. Są usilnym wezwaniem do życia wiarą, pokutą i modlitwą, są przynagleniem do nawrócenia. Słowa Maryi są wezwaniem skierowanym do uczniów Jej Syna, by czynili to, czego nas nauczył Jezus.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Artur Sporniak
Badania statystyczne wykazuja, ze nauka o zlu moralnym antykoncepcji jest wciaz slabo respektowana. Dlaczego tak sie dzieje? Zapewne jedna z przyczyn jest dysproporcja miedzy determinacja w gloszeniu tej nauki - wielokrotnie i jednoznacznie formulowanej przez Urzad Nauczycielski Kosciola - a jasnoscia i spójnoscia jej uzasadnienia.
 
Artur Sporniak
Apostołowie prosili Jezusa, aby nauczył ich modlić się, wiec i ja ośmielę się wobec Ojca. Moja największa trudność w modlitwie to gnuśność, ospałość duchowa, brak nastroju. Gdy tylko zacznę się modlić, wciąż spoglądam na zegarek, aby jak najszybciej skończyć.
 
o. Karol Meisner OSB
Zauważyć trzeba najpierw, że w Ewangelii świętego Jana Maryja pojawia się tylko dwa razy: na początku działalności Pana Jezusa, właśnie w Kanie Galilejskiej, i na końcu, przy krzyżu. Mówi się, że postać Maryi w Ewangelii św. Jana spina jakby klamrą całą działalność Chrystusa. Jak zobaczymy, wszystko wskazuje na to, że takie ukazanie Maryi przez Ewangelistę jest celowe...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー