logo
Piątek, 03 grudnia 2021 r.
imieniny:
Hilarego, Franciszka, Ksawerego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Siostry Augustianki z Pont L'Abbe
 


Kolejna wspólnota zakonna w aktywny sposób pragnie włączyć się w naszą Krucjatę Modlitw w Intencji Mediów
Poniżej publikujemy list jaki otrzymaliśmy z Francji z kontemplacyjnego klasztoru Sióstr Augustianek.


"Świadectwo modlitewnej Wspólnoty jest najważniejsze w oznajmianiu Ewangelii. Eucharystia i Liturgia Godzin są zródłem i najpiękniejszym wyrazem Miłosierdzia: dziękować w nich będziemy Panu za skarby ludzkiego serca i będziemy błagać za naszych bliskich i dalekich braci."
Konstytucje Zakonne

Nasz charyzmat wciela się w życie kanoniczne, którego zasady oparte są na:
-modlitwie liturgicznej i osobistej,
-dzieleniu sie w braterskiej wspólnocie,
-służeniu biednym i chorym w dziełach miłosierdzia.

Przeżywane w wiernej stałości w jednym monasterze. Kontemplacyjne nastawienie, miłosna świadomość życia w obecności Boga czynią płodnym nasze życie. Pewien rodzaj odosobnienia, oraz atmosfera ciszy sprzyjają jego pogłębianiu.

Augustianki od Miłosierdzia Jezusa są Wspólnotą Monastyczną o charakterze kontemplacyjno-czynnym. Żyjąc wspólnie głoszą ludziom Ewangelię Chrystusa i służymy bliźnim chorym. „Charakter kontemplacyjny przez, który trwamy w nieustannej modlitwie wyraża stałe poszukiwanie Boga. Modlitwa, zawsze obecna ma swój początek i szczyt w celebracji Zbawienia. Eucharystia przygotowuje i przedłuża Liturgię Godzin. Milczenie, nieustanne nawrócenie naszego serca, lectio divina,medytacja, rekolekcje sprzyjają utrzymywaniu w stałej gotowości naszego istnienia dla modlitwy.” Owa kontemplacja czyni nas coraz bardziej zdolniejszymi do ukazywania miłości i miłosierdzia Bożego i służenia chorym i ubogim.Udział każdej Augustianki w Eucharystii i Liturgii Godzin jest nieustannym hymnem wdzięczności, miłości i uwielbienia za cały świat.

W naszym życiu umiejętnie pogodziłyśmy posługę miłości bliźniego z głębokim życiem wewnętrznym. Prowadzimy szpital i w nim świadczymy nieustannie o miłości do każdego napotkanego człowieka. Każdego wieczoru podczas Adoracji Jezusa ukrytego w Tabernakulum przynosimy Panu cierpienia, radości napotkane w tym dniu oraz pragnienia i głód całego świata.
 
Święty Augustyn powiedział: "Rozciągnij swoją miłość, dobroć na świat jeśli chcesz kochać Chrystusa, bo Jego członki są rozciągnięte na cały świat". Na tę Adorację pragniemy również przynosić wszelkie intencje Krucjaty. Każdego miesiąca sprawowana jest Msza Święta za wszystkich proszących naszą Wspólnotę Zakonną o modlitwę.

Odpowiadamy z wielką radością na zaproszenie włączenia się do Krucjaty Modlitw za Media.

Z darem codzienej modlitwy w promieniach Miłosiernego Jezusa.

Siostry Augustianki z Pont L'Abbe (Francja)

Siostry Augustianki od Miłosierdzia Jezusa
Monastčre N.D de la Miséricorde
7 place Gambetta
29120 Pont-L'Abbé
Francja
e-mail monasteredesaugustines@wanadoo.fr 
www.dar.religia.net