logo
Niedziela, 26 września 2021 r.
imieniny:
Kosmy, Damiana, Justyny, Łucji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Iskra w Łagiewnikach - spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
 


Z okazji 72 rocznicy śmierci Siostry Faustyny, 2 października 2010 roku, w Auli JP II przy Sanktuarium  Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, odbyło się spotkanie poświęcone fenomenowi  orędzia o Miłosierdziu Bożym i życiu polskiej mistyczki.

W spotkaniu prowadzonym przez Jana Pospieszalskiego, wzięli udział pisarz Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń - autorzy najnowszego albumu o św. Faustynie, oraz siostra Elżbieta Siepak - rzecznik prasowy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Ze względów zdrowotnych nie pojawił się kompozytor Wojciech Kilar - autor muzyki do filmu "Faustyna".

Autorzy książki "Ufam. Śladami Siostry Faustyny"- Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń – opowiadali o ciekawostkach z życia Świętej, doświadczeniach z pracy nad albumem,  a także osobistym stosunku do orędzia, przekazanego przez polską mistyczkę.

"Czesław Miłosz w swoich esejach twierdził, że w Polsce nie może narodzić się żaden mistyk, ponieważ nie ma u nas takiej tradycji. Przykład św. Faustyny Kowalskiej pokazuje jednak, że Bóg jest większy od ludzkich spekulacji" - mówił Grzegorz Górny.

Nie zabrakło również opowieści o duchowym związku między Janem Pawłem II a Siostrą Faustyną i roli Krakowa w życiu polskiej Świętej. Wśród słuchaczy zgromadzonych w Auli JP II był obecny biskup Jan Zając, który objął spotkanie honorowym patronatem.