logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jak Mędrcy ze Wschodu
 


Mroźnie, ale radośnie – tak było podczas Orszaku Trzech Króli, w którego organizację włączyliśmy się już po raz 5. Nasi wolontariusze ubarwiali zieloną nitkę Orszaku i kwestowali na mieszkania wspierane i chronione prowadzone przez Dzieło.
 
W tym roku Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ponad 500 miejscowości – nie tylko Polski, ale całej Europy. Ten krakowski wyruszył z trzech punktów miasta. Na wzgórzu wawelskim spotkali się uczestnicy Orszaku Czerwonego – europejskiego, gdzie przywitał ich kard. Stanisław Dziwisz. Orszak Niebieski – afrykański po mszy w kościele św. Floriana wyruszał z Placu Matejki i pod przewodnictwem czarnoskórego króla jako pierwszy dotarł na krakowski rynek.
 
W oprawie Orszaku Zielonego – azjatyckiego, który wyruszył z Placu Sikorskiego, szczególny udział miało Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Do świty dostojnego króla prosto ze Wschodu dołączył Lajkonik, który chętnych „uderzał” buławą, co, jak wierzą krakowianie, przynosi szczęście. Orszak uświetniły damy przybyłe z różnych zakątków Azji oraz zaprzyjaźniona Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. Dodatkowo na trasie Zielonego Orszaku grzmiały azjatyckie gongi oraz unosił się dym kadzidła, niesionego małemu Jezusowi w darze. Dzięki zielonym lampionom i kolorowym latawcom nikt nie miał wątpliwości skąd przybywa ten barwny korowód.
 
Na trasie wszystkich trzech Orszaków można było spotkać wolontariuszy, którzy, mimo siarczystego mrozu, rozdali prawie 10.000 śpiewników i 20.000 koron oraz zbierali fundusze na prowadzone przez Dzieło mieszkania wspierane i chronione dla osób wychodzących z bezdomności.
 
Dzięki hojności uczestników Orszaku oraz zaangażowaniu niestrudzonych Wolontariuszy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz Dzieła Nowego Tysiąclecia, udało się zebrać 29.889,74 zł! Serdecznie dziękujemy!
 
Obecnie Dzieło prowadzi 4 mieszkania wspierane, w których obecnie przebywa 10 osób dorosłych i 6 dzieci, oraz 3 mieszkania chronione udostępnione Dziełu przez Gminę Miejską Kraków, które zamieszkuje 16 panów. Wszyscy lokatorzy, wychodząc na „życiową prostą”, otrzymują wszechstronne wsparcie zespołu Dzieła Pomocy św. Ojca Pio: pracownika socjalnego, doradcy zawodowego, psychoterapeuty i prawnika.
 
 
www.dzielopomocy.pl