logo
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Lynne M. Baab
Jak pościć?
Wydawnictwo Esprit
 


Wydawca: Esprit
Tłumaczenie: Kazimierz Bocian
ISBN: 13978-83-60040-27-0
Format: 130x200 mm
Stron: 192
Rodzaj okładki: miękka

 
Kup tą książkę

 

Jak pościć? To książka bardzo szczególna na polskim rynku. Jako jeden z niewielu dostępnych poradników podejmuje temat duchowych aspektów chrześcijańskiego postu, ale również jego uwarunkowań zdrowotnych, przegląd rodzajów i form poszczenia, historię postu w chrześcijaństwie i "przegląd" postów słynnych biblijnych postaci, które wskazują nam na wiele wciąż aktualnych prawd u samego ich źródła. Dowiemy się, jak pościć w dzisiejszej epoce, z jej wszystkimi uwarunkowaniami i obsesjami, z których wiele łączy się przecież z natychmiastowym zaspokajaniem potrzeb.

Książka zaskakuje praktycznym i rozsądnym podejściem, nie tracąc jednak wejrzenia w głęboką duchową perspektywę. Wypełniają ją liczne przykłady i historie postów zwykłych ludzi.

***

Spis treści:


1. Zaproszenie do wolności
2. Jedzenie i post dzisiaj
3. Nasze motywy
4. Rzut oka na histroię chrześcijaństwa
5. Album historii biblijnych
6. Post od jedzenia
7. Inne rodaje postu
8. Post wspólnotowy
9. Dzisiaj bardziej niż kiedykowiek
Dodatek. Do dalszego czytania
Przypisy

 
Zobacz także
Małgorzata Wszołek
Nadzieja zaś, której spełnienie już się ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? Jeżeli jednak nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy (Rz 8,24). Jak więc pielengnować nadzieję, by jej nie stracić, by w jakimś trudnym momencie nie poddać się zniechęceniu, beznadziei, a w końcu rozpaczy?...
 
o. Jacek Wolan SP
Całe zdarzenie można wyobrazić sobie tak: mały Jezus staje przy swoim „ojcu” Józefie i podpatrując jego zachowanie, śledzi jego ruchy. Z czasem zaczyna zachowywać się tak, jak Józef i próbuje powtarzać za nim nie całkiem jeszcze zrozumiałe formuły. To słowa modlitwy „Szema”, którą do dziś każdy pobożny Żyd wypowiada kilka razy dziennie, najczęściej rano i wieczorem. Każdy chłopiec powinien się jej nauczyć przed dwunastym rokiem życia.
 
ks. Przemysław Bukowski SCJ
Amerykańska pisarka Jodi Picoult żywi przekonanie: „Może rzeczywiście dopiero po ciężkim kryzysie człowiek poznaje się naprawdę, może trzeba dostać w kość, żeby zrozumieć, czego właściwie chce się od życia”. W tej niepewności autorki kryje się mimo wszystko śmiałe przypuszczenie, że kryzys, który dosięga w jakimś sensie i stopniu każdego człowieka, a zatem pewne zwątpienie we własne możliwości, jest jednocześnie szansą na ponowne rzucenie się w nieznane...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS