logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Lynne M. Baab
Jak pościć?
Wydawnictwo Esprit
 


Wydawca: Esprit
Tłumaczenie: Kazimierz Bocian
ISBN: 13978-83-60040-27-0
Format: 130x200 mm
Stron: 192
Rodzaj okładki: miękka

 
Kup tą książkę

 

Pytania do rozważenia

1. Czy kiedykolwiek cierpiałeś/-łaś na nerwicę związaną z jedzeniem? Czy byłeś/-łaś na intensywnej diecie, martwiłeś/-łaś się o swoją wagę albo twoim problemem był przymus jedzenia? Przeznacz trochę czasu na zastanowienie się, w jaki sposób mógłbyś/mogłabyś spróbować postu, nie traktując tego jako diety, lecz jako sposobu zbliżenia do Boga.
2. Zastanów się, czy chcesz w życiu być kompetentny/-a, czuć, że sprawujesz kontrolę nad sytuacją i działać z pozycji przekonania o własnej sile. W jaki sposób post mógłby pomóc ci zaufać sile Boga?
3. Zastanów się, czy nie bywasz niekiedy osobą, która chciałaby "wszystko albo nic" - pragnącą perfekcji już przy pierwszej próbie? Jeżeli tak, przemyśl, jakie trudności mogą się pojawić w twoim przypadku, jeżeli zaczniesz pościć zaczynając od łatwiejszych wyzwań.

Zachęta do modlitwy

Poproś Boga o pomoc w rozeznaniu przeszkód w poszczeniu, które mogą przed tobą stanąć. Poproś Boga, by pokierował tak twoimi krokami, by zacząć od skromniejszego początku.


Zobacz także
Anna Orlik
Gwałtowna przemiana życia jest możliwa choć nie każdy z nas znajdzie się w sytuacji św. Pawła, który spotkawszy na swej drodze Jezusa, odstąpił od dotychczasowego postępowania i od tamtej chwili jego życie zmieniło się radykalnie. Takie przemiany zdarzają się rzadko. Najczęściej jest to długotrwały proces. Od czego on się zaczyna? 
 
bp Grzegorz Ryś
Artykuł został usunięty, ponieważ redakcja Tygodnika Powszechnego zakończyła współpracę ze wszystkimi serwisami internetowymi, także z naszym.

Zapraszamy do czytania innych ciekawych artykułów w naszej czytelni.
 
Danuta Piekarz
Człowiek-robot, pozbawiony uczuć, to nieczęste zjawisko (choć nie przeczę, że w ostatnich czasach ten rzadki gatunek zdaje się wzrastać w liczbę), częściej natomiast mamy do czynienia z pewnym hamulcem reakcji wobec ludzkiego cierpienia czy krzywdy: "Ile to będzie MNIE kosztowało, jeśli zareaguję? W jakiej mierze zburzy to MÓJ święty spokój?" Może więc lepiej udać, że niczego nie widzę?...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS