logo
Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy, Franciszka, Mileny  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Marek Dziewiecki
Jak wygrać przyjaźń?
Edycja Świętego Pawła
 


format: 15x15 cm; 84 strony
oprawa twarda
Redakcja: Ewa Glińska
Korekta: Anna Srokosz-Sojka
ISBN 83-7168-803-2
 
Edycja Świętego Pawła, 2004
ul. Siwickiego 7, 42-221 Częstochowa
tel. (034) 362.06.89 · fax (034) 362.09.89

 
Wstęp
 
Nikt z ludzi nie chce przegrać swojego życia. Nikt nie chce, by jego życie stało się pasmem porażek i cierpień. Każdy z nas marzy o tym, by zasmakować satysfakcji, miłości i radości. Mamy też zwykle drugie marzenie: by wygrać życie w łatwy sposób, bez wysiłku, bez stawiania sobie wymagań. Tymczasem codzienne doświadczenie potwierdza, że nie istnieje łatwe szczęście. Musimy zatem w życiu wybierać między łatwą porażką a trudnym zwycięstwem. Wszystkich zainteresowanych wygraniem własnego życia zapraszamy do lektury tej instrukcji obsługi, która w łatwy sposób mówi o tym, jak osiągnąć trudne zwycięstwo. Książka ta adresowana jest do młodych ludzi, młodych duchem i ciałem. Po to by nie zanudzać młodych czytelników, oraz tych, którzy nie lubią czytać mądrych książek, pozycja ta przygotowana jest specjalnie: krótkie teksty jakby w pigułce podają wiedzę o tym, co istotne w życiu człowieka. Książka mówi o tym, na co powinien zwracać uwagę młody człowiek, co jest najważniejsze w życiu, a co jest mniej ważne. Autor pisze o zagrożeniach, o seksualności, o miłości i akceptacji siebie. Ks. Marek Dziewiecki stara się przekazać młodym ludziom, że każdy z nas ma swoje chwile szczęścia i chwile smutku, że w naszym życiu istnieją i sędziowe i nasi kibice – trzeba umieć ich rozróżnić.  Książka bogato ilustrowana jest doskonałą propozycją na wakacyjne wyjazdy, można czytać ją kolejnymi rozdziałami, ale także można poznawać jej treść korzystając ze spisu treści i czytać o tym, co w tym momencie najbardziej nas interesuje.
Ks. Marek Dziewiecki jest autorem piszącym dla młodzieży i o młodzieży. Każda jego książka jest niezwykłym darem dla rodziców i dzieci. Od lat zajmuje się tematyką wychowania zdrowia psychicznego i komunikacji międzyludzkiej i profilaktyką uzależnień.
 
Zobacz także
Anna Gniewkowska-Gracz
Od wieków chleb jest podstawą pożywienia ludzkości i nic nie jest w stanie go zastąpić. Choć z pozoru może nieco spowszedniały, jak żaden inny produkt, otaczany jest szacunkiem i czcią. Słowami modlitwy powszechnej prośba o chleb od tysiącleci każdego dnia kierowana jest do Boga przez wierzących na całym świecie...
 
Jan Halbersztat
Jak często my, rodzice, krytykujemy rzeczy których po prostu nie rozumiemy, jak często (choćby podświadomie) traktujemy nasze dzieci jak swoją własność, jak często nie chcemy za nic w świecie zauważyć, że „czasy się zmieniają”, że świat idzie do przodu coraz szybciej, że pewne sprawy naprawdę wyglądają dziś zupełnie inaczej, niż w czasach (tak, wydawałoby się, niedalekich!) kiedy to my byliśmy dziećmi czy wchodziliśmy w wiek dojrzewania.
 
Ks. Krzysztof Pawlina
Diagnozy nie zapowiadają upadku religijności w przyszłej Polsce, mówią jednak o nadchodzących zmianach. Główna zmiana polega na przejściu od religijności dziedziczenia do religijności przeżywanej. Religijność przestaje być wartością tradycyjną, a staje się osobistym doświadczeniem. Dziś człowiek sam chce decydować, wybierać...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー