logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Karl Barth
Jedna chwila - jedno spojrzenie
Wydawnictwo M
 


Format: 140/200 mm; s. 108
ISBN: 83-7221-477-8
Cena: 19,90 PLN
 
Kup tą książkę

 
Wieczorem przyszedł Jezus i stanął pośrodku (J 20,19)
 
Wielkanoc
 
Ach, cóż to za przyjście! Z krainy śmierci obejmującej swymi mackami wszystkich ludzi. Z grobu! Ten, który owego dnia stanął pośrodku uczniów, wstąpił wtedy na swój tron ustawiony w centrum dziejów świata. Jezus powiedział wówczas wszystkim ludziom i narodom wszystkich czasów, całemu widzialnemu i niewidzialnemu światu: „Pokój wam – dzień dobry!”. Przyniósł i ustanowił pokój. Ukrzyżowany i zmartwychwstały Jezus stanął pośród ludu z radości wyskakującego teraz pod niebo, ludu pogrążonego dotychczas w śmiertelnym smutku. Wszedł między nich z całą mocą jako Pan wszystkich ludzi. Wszedł we wszystkie ich choroby i katastrofy przyrody, we wszystkie wojny i rewolucje, w układy pokojowe i zrywanie tych układów, w postęp, zastój i regres, w całą zawinioną i niezawinioną ludzką niedolę. Objawił się w tym czasie jako Ten, który był, który jest i który będzie: Pokój wam! To, co się dokonało tamtego dnia, stało się, było i pozostało na zawsze centrum, wokół którego porusza się wszystko inne. Bo każda rzecz trwa przez wyznaczony jej czas, a miłość Boża, która działała i ukazała się nam we wskrzeszeniu Jezusa z martwych, trwa na wieki. A ponieważ coś takiego się dokonało, nie ma już powodu do rozpaczy. Teraz wszystko pobudza nas do nadziei – także przy czytaniu dziennika podającego wiadomości siejące zamęt i grozę.

Zobacz także
ks. Waldemar Chrostowski
Często są podejmowane wysiłki, by dostarczyć niezbitych „dowodów” na istnienie Boga. Znamienne jednak, że niczego podobnego nie znajdujemy na kartach Biblii. Nigdzie nie zajmuje się ona wykazywaniem ani udowadnianiem, że Bóg istnieje. Co więcej, można powiedzieć, że istnienie Boga jest bardziej oczywiste niż istnienie człowieka, ponieważ życie człowieka jest naznaczone znamionami przejściowości i przemijania. 
 
ks. Mirosław Tykfer
Nazwa uroczystości Objawienia Pańskiego niewiele mówi. Kiedy używa się potocznego określenia „Trzech Króli”, sprawa nagle staje się jasna. Dlaczego więc Kościół tak nalega, żeby mówić właśnie o Objawieniu?
 
Kościół słusznie się upiera. Wydarzeniem, które chrześcijanie świętują tego dnia, nie jest przecież samo przybycie do Betlejem trzech mędrców. Nie o ludzi w tym święcie chodzi, ale o Boga i Jego Objawienie. Co to jednak znaczy, że świętujemy Objawienie?
 
Jan Pluta

Niejeden z nas przypomina sobie z wczesnego dzieciństwa i z młodości radosne wzruszenie, gdy po maryjnym maju, zbliżał się czerwiec i nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Jezusowego. Opatrzność Boża sprawiła, że wiele zdarzeń, wpływających na rozwój kultu Serca Bożego w nowoczesnych jego formach, związanych jest właśnie z miesiącem czerwcem. Najważniejsze z nich, to objawienia Serca Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque, wizytce w klasztorze w Paray-le-Monial we Francji.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS