Grupa Profeto przygotowała i przedstawia interntowe video-rekolekcje adwentowe, pt. „Jestem owcą. Rekolekcje adwentowe na zakończenie roku Miłosierdzia”, autorstwa ks. Michała Olszewskiego.
W ośmiu odcinkach po 360 sekund, ks. Michał Olszewski – sercanin, rekolekcjonista, ewangelizator, Misjonarz Miłosierdzia wyznaczony do tej posługi przez papieża Franciszka - podsumuje Rok Miłosierdzia i poprowadzi przez tegoroczny Adwent.
Pasterz – pilnuje, wypasa, chroni, prowadzi na pastwiska. Owca – idzie za swoim pasterzem, jest chroniona i czuje się bezpieczna. Jestem owcą – ja i Ty. Mam Pasterza, Ty też go masz. Jeśli zgubiłeś drogę – odnajdziesz, bo On na Ciebie czeka, a kiedy widzi, że nie potrafisz na nią powrócić, sam wraca po Ciebie. Jestem Owcą – to kolejne rekolekcje internetowe, na które zapraszamy właśnie Ciebie. Daj się zaprosić, daj wyprowadzić się na pastwisko.
Grupa Profeto powstała po to, by wydając media o różnym profilu docierać w nowoczesny sposób z Ewangelią do człowieka XXI wieku. W naszej misji nie tylko chcemy ewangelizować poprzez środki przekazu, ale również chcemy tworzyć nową jakość i dawać narzędzia, by inni mogli je wykorzystywać w dziele przepowiadania.
Prezentowane rekolekcje internetowe zawierają tłumacza dla głuchoniemych.
Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi:
Jestem owcą! Odcinek 1: Jestem owcą! Odcinek 2:
Jestem owcą! Odcinek 3: Jestem owcą! Odcinek 4:
Kultura cyfrowa jest jedną z najszybciej rozwijających się form kultury i ma różne formy: interaktywne instalacje dźwiękowe, muzyka generatywna, interaktywny storytelling w sieci, mikroliteratura społecznościowa, webdoc, sztuka i kultura sieci, gry komputerowe, gry opowiadające historie, „zanurzanie się” w doświadczeniach w wirtualnej rzeczywistości, opowieści dźwiękowe, podkasty oraz inne wytwory sztuki z użyciem mediów interaktywnych.
Paweł na areopagu podjął dialog z kulturą, ale zdawał sobie sprawę, że dialog, czyli zbieranie ziaren, nie wyczerpuje posłannictwa Kościoła. Musi zostać dopełniony i uzupełniony kerygmatem, czyli zasiewem. Przejście od jednej metody do drugiej jest bardzo trudne, a czasami niemożliwe.