logo
Czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jezus na Stadionie 2015
 


Wszystkich, którzy uczestniczyli w rekolekcjach na Stadionie Narodowym, tych, którzy śledzili to wydarzenie za pośrednictwem telewizji internetowej, a przede wszystkim ludzi młodych, którzy chcą się z nami modlić i doświadczyć wspólnoty żywego Kościoła przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, zapraszamy w sobotę 18 lipca 2015 na kolejne rekolekcje JEZUS NA STADIONIE. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” (por. J 10, 10) i poświęcone będzie przyjęciu obdarowania, jakie do naszego życia przynosi Jezus.
 
Stadion Narodowy – miejsce w samym centrum diecezji warszawko-praskiej – na jeden dzień stał się miejscem wspólnego spotkania katolików, którzy chcieli wspólnie celebrować trwający wówczas Rok Wiary. Było to 6 lipca 2013. W spotkaniu wzięło udział dwóch biskupów, ponad pięciuset kapłanów z Polski i zza granicy oraz prawie sześćdziesiąt tysięcy wiernych. Wszyscy razem przez trzynaście godzin trwaliśmy na niepowtarzalnym uwielbieniu Boga w mocy Ducha Jezusa.
 
Prelegentem był katolicki kapłan z Ugandy o. John Bashobora. Obdarzony wieloma charyzmatami prowadził spotkanie w żywy i ujmujący serca sposób, porywając zgromadzone tłumy do modlitwy. Tysiące wzniesionych rąk i oczy wpatrzone w Jezusa Eucharystycznego na zawsze pozostaną w pamięci uczestników tych rekolekcji.
 
Niesamowitym widokiem na płycie stadionu były setki dzieci na rękach rodziców, w wózkach czy na kocykach z zabawkami. Spotkać też tam można było kilkadziesiąt osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 
Uczestnikom spotkania posługiwało trzystu wolontariuszy, dwudziestu egzorcystów i ponad stu pięćdziesięcioosobowy chór. Kapłani wysłuchali tysięcy spowiedzi i odbyli setki duchowych rozmów. W dwóch miejscach – w Galerii i w Biznes Klubie – cały dzień trwała adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 
To ostatnia szansa dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w rekolekcjach Jezus na Stadionie. Aby się tam znaleźć trzeba do końca czerwca zamówić wejściówki przez stronę internetową: www.jezusnastadionie.pl  
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー