logo
Środa, 26 stycznia 2022 r.
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny, Tymoteusza, Tytusa  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2022-01-25 23:06:05
Pod hasłem: "Chrześcijanie i muzułmanie świadkami nadziei", 26 stycznia obchodzony będzie XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Organizatorem inicjatywy - pionierskiej w skali świata - jest Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski. Tradycyjnie już podczas wydarzenia przedstawiciele obydwu religii czytać będą Biblię i Koran, modlić się i dyskutować. The post Dziś Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce first appeared on eKAI.
2022-01-25 23:05:22
Kilku biskupów w Niemczech z zadowoleniem przyjęło szeroko zakrojoną, inspirowaną przez media kampanię LGBT z udziałem niemieckich księży i pracowników kościelnych, która oskarża Kościół katolicki o utrzymywanie "oszczerczego" nauczania na temat "płci i seksualności". The post Niemieccy biskupi o kampanii LGBT z udziałem księży first appeared on eKAI.
2022-01-25 23:04:25
Mnożące się dziś raporty konferencji episkopatów, zlecane organom zewnętrznym, mogą stać się przeciwieństwem tego, do czego są przeznaczone. Stają się nie tyle dążeniem do prawdy, ile operacjami marketingowymi, w których biskupi nieustannie przepraszają i wyrażają wstyd, by zyskać uznanie opinii publicznej – uważa włoski dziennikarz Andrea Gagliarducci w swoim cotygodniowym komentarzu na łamach www.mondayvatican.com. The post Gagliarducci: raporty episkopatów operacjami marketingowymi? first appeared on eKAI.
2022-01-25 23:03:40
Jutro w kościołach w całej Polsce, ale też w domach prywatnych i siedzibach zgromadzeń zakonnych, czas wypełnią modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. O taką modlitwę poprosił w niedzielę katolików na całym świecie papież Franciszek. Wobec Kościoła w Polsce apel ten ponowił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosząc, by 26 stycznia był dniem modlitwy i postu w intencji naszego wschodniego sąsiada. The post Dziś w Polsce modlitwy i post za pokój na Ukrainie first appeared on eKAI.
2022-01-25 22:43:43
„Daj nam, Panie, odwagę przemiany naszych dróg, nawrócenia, pójścia za Twoją wolą, a nie za tym, co jest dla nas sprzyjające; do pójścia naprzód razem, ku Tobie, który wraz z Twoim Duchem chcesz uczynić nas jednością” – powiedział papież Franciszek podczas nieszporów święta Nawrócenia św. Pawła. Były one sprawowane wspólnie z przedstawicielami innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w bazylice św. Pawła za Murami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. The post Niech Bóg da nam odwagę zmierzania ku jedności first appeared on eKAI.
2022-01-25 17:00:19
Franciszek zadzwonił do włoskiej rodziny zastępczej wychowującej dwoje niepełnosprawnych dzieci i podziękował za okazane przez nich serce. „Miałam wrażenie, że rozmawiam z przyjacielem. Chciał poznać bliżej historie naszych dzieci” – wyznaje Caterina, która długo nie mogła uwierzyć, że słyszy w słuchawce głos Papieża. The post Papież Franciszek zadzwonił do rodziny zastępczej first appeared on eKAI.
2022-01-25 16:57:40
Pozostawili parafie, pulpity, uniwersyteckie czy seminaryjne sale wykładowe, domy rekolekcyjne i konfesjonały, by na Jasnej Górze przede wszystkim odnowić ducha, ale też przyjrzeć się kapłańskim wyzwaniom. Po raz 30. odbywa się sesja formacyjna dla księży, przede wszystkim rekolekcjonistów, ojców duchownych seminariów i spowiedników kapłańskich. Jej tematem jest „Eucharystia jako tajemnica posłania i chrześcijańskiego świadectwa”. Czterodniowe spotkanie zakończy się w czwartek 27 stycznia. The post 30. Sesja Formacyjna dla Kapłanów na Jasnej Górze first appeared on eKAI.
2022-01-25 13:12:13
„Wzywamy 26 stycznia do podjęcia postu i modlitwy w intencji pokoju. Prosząc o ten jeden postny dzień, zachęcamy do jego kontynuacji w każdą środę” – apeluje Konferencja Biskupów Ukrainy. Rzymskokatoliccy biskupi wyrażają wdzięczność papieżowi Franciszkowi, za apel skierowany do całego świata. „Jego głos, jest wołaniem w imieniu nas wszystkich, bez względu na wyznawaną religię, obrządek, czy poglądy polityczne” – napisali biskupi. The post Ukraińscy Biskupi wzywają do postu i modlitwy o pokój first appeared on eKAI.
2022-01-25 13:12:06
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Mediapanel, portal „Niedzieli” w końcówce 2021 r. odwiedzało miesięcznie ponad milion użytkowników, co uczyniło go najchętniej odwiedzanym portalem wśród tygodników katolickich i czwartym wśród wszystkich tygodników, niezależnie od tematyki – informuje redakcja „Niedzieli”. The post Niedziela.pl w czołówce najchętniej odwiedzanych portali tygodników w Polsce first appeared on eKAI.
2022-01-25 13:10:09
Burkina Faso, jeden z najuboższych krajów Sahelu, nękany zamachami dżihadystów, stanął przed nowym zagrożeniem. 24 stycznia ogłoszono zamach stanu. Polscy misjonarze księża pallotyni pozostają i solidaryzują się z miejscową ludnością. The post Polscy misjonarze w obliczu zamachu stanu first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...