logo
Sobota, 18 września 2021 r.
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2021-09-16 20:26:31
19 września rozpocznie się w Warszawie międzynarodowa konferencja pt. „Naszą wspólną misją ochrona dzieci Bożych” - organizowana przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i Konferencję Episkopatu Polski we współpracy z Fundacją Świętego Józefa. Wezmą w niej udział przedstawiciele Episkopatów i osób pracujących w obszarze ochrony dzieci i młodzieży w 20 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Spotkanie potrwa 3 dni. The post Wkrótce międzynarodowa konferencja o ochronie małoletnich w Kościele first appeared on eKAI.
2021-09-16 20:24:30
Dziennikarz musi mieć prawo do pisania prawdy i do formułowania swoich wniosków, ale też wiemy dobrze, że w dzisiejszych czasach trudno mówić o dziennikarstwie niezależnym - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Dotyczyło ono m.in. przypadającego w najbliższą niedzielę 19 września w Kościele w Polsce Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. The post Rzecznik KEP: dziennikarz musi mieć prawo do pisania prawdy first appeared on eKAI.
2021-09-16 19:52:55
„Nawet nowości szybko się starzeją. Charyzmaty, którymi żyjecie trzeba na nowo wcielać w bieżące sytuacje rezygnując z przestarzałych sposobów działania i myślenia oraz nieskutecznych metod apostolstwa”. Te słowa papież Franciszek skierował do uczestników międzynarodowego spotkania pt. „Odpowiedzialności władzy w grupach świeckich – posługa kościelna”. The post Pragnienie władzy i brak lojalności niszczą każdą wspólnotę first appeared on eKAI.
2021-09-16 16:51:08
W czasie zakończonej wczoraj pielgrzymki na Słowację Franciszek pozostawił słowackiemu Kościołowi i Kościołowi powszechnemu, wiele inspiracji i zachęt. Apelował o Kościół, który winien być "płonącą lampą Ewangelii", wspólnotą, która pragnie pociągać ludzi do Chrystusa z radością Ewangelii, a nie "fortecą, potentatem, zamkiem położonym wysoko, który patrzy na świat z dystansem i samowystarczalnością". Papieskie przesłanie zawierało w sobie ważny wymiar kościelny, duszpasterski, ekumeniczny, międzyreliginy i europejski. The post Co ważnego papież powiedział nam wszystkim na Słowacji? first appeared on eKAI.
2021-09-16 16:06:12
- Okres pandemii i lockdownu jest czasem, w której znacznie wzrósł poziom przemocy fizycznej wobec najsłabszych i małoletnich, w tym przemocy seksualnej – mówi o. Hans Zollner SJ, członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich oraz dyrektor Centrum Ochrony Dziecka na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. W rozmowie z KAI ekspert omawia zjawisko pedofilii w szerokim kontekście historycznym, medycznym a także kościelnym. O. Zollner nawiązuje też do rozpoczynającej się w niedzielę w Warszawie konferencji o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej, przyznając, że jest ona dużą szansą dla całego naszego regionu. The post O. Zollner: Kościół składa się ze świętych i grzeszników i dlatego potrzebuje odnowy first appeared on eKAI.
2021-09-16 16:00:18
W ostatnich dniach w media pojawiły się spekulacje, że w przyszłości służbę w Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej będą mogły podjąć także kobiety. Oczekiwania ostudziła fundacja odpowiedzialna za renowację koszar Gwardii Szwajcarskiej. Odpowiadając na pytanie niemieckiej agencji katolickiej KNA przewodniczący fundacji, prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego, Jean-Pierre Roth powiedział, że jeśli papież podejmie kiedyś taką decyzję, „będzie można bez problemu zdefiniować i wydzielić sektor kobiecy”. Dodał, że plany nowego budynku koszarowego „przewidują pokoje jednoosobowe dla wszystkich gwardzistów”, a wewnętrzna struktura budynków również będzie elastyczna. The post Kobiety będą mogły podjąć służbę w Gwardii Szwajcarskiej? first appeared on eKAI.
2021-09-16 15:25:22
W niedzielę w Warszawie rozpocznie się regionalne spotkanie na temat ochrony dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym. Wezmą w nim udział przedstawiciele episkopatów i osób pracujących w obszarze ochrony małoletnich z 20 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jednym z członków komitetu organizacyjnego jest Ewa Kusz, która zebrała głosy osób molestowanych przez księży. The post Ewa Kusz: Głos osób skrzywdzonych – czy zechcemy ich słuchać? first appeared on eKAI.
2021-09-16 14:54:14
Zespoły wokalne Gothic Voices z Wielkiej Brytanii i Monodia Polska, a także aktor Jan Frycz oraz śpiewak i instrumentalista Adam Strug wystąpią w Płocku podczas 27. Festiwalu Muzyki Jednogłosowej. Ciekawym wydarzeniem będzie także mistrzowski koncert organowy Marcela Péresa. Festiwal odbędzie się w dniach 17-19 września w bazylice katedralnej Płockiej. The post Płock: 27. Festiwal Muzyki Jednogłosowej first appeared on eKAI.
2021-09-16 14:54:08
W najbliższą niedzielę, 19 września Diecezja Ełcka włączy się w dziękczynienie za beatyfikację: kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Główne uroczystości odbędą się w parafii katedralnej, gdzie o godzinie 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur. The post Diecezja ełcka dziękuje Bogu za dar błogosławionych first appeared on eKAI.
2021-09-16 14:53:56
W 2020 roku Kościół katolicki w Belgii otrzymał 59 skarg dotyczących napaści na tle seksualnym, do których miało dojść w kontekście relacji duszpasterskich. Tak wynika z opublikowanego przez tamtejszą konferencję episkopatu raportu za ubiegły rok. The post Episkopat Belgii opublikował raport o wykorzystywaniu seksualnym w Kościele first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...