Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Niedziela, 05 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Ireny, Katarzyny, Kleofasa, Wincentego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
2020-04-03 23:36:52
Rusza akcja Wspólnoty Pomocy, która oferuje zestaw narzędzi, dobrych praktyk i wsparcie w tworzeniu parafialnych wspólnot pomocowych. "Dzięki jednemu systemowi mamy możliwość skorzystania z siły synergii w poradzeniu sobie ze skutkami pandemii" – wyjaśnia KAI Jakub Kiersnowski, prezes warszawskiego KIK. Inicjatorami akcji cieszącej się wsparciem kard. Kazimierza Nycza są przedstawiciele kilku organizacji pozarządowych i wspólnot kościelnych.
2020-04-03 23:30:23
Komunistyczny reżim Chin jest moralnie odpowiedzialny za wywołanie i rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 oraz za ukrywanie prawdziwych danych na ten temat - stwierdził arcybiskup stolicy Mianmaru – Yangonu i przewodniczący Federacji Konferencji Biskupich Azji (FABC) kard. Charles Maung Bo. Wezwał również wspólnotę międzynarodową, aby nie bała się wystawić Pekinowi rachunku za straty poniesione z tego powodu.
2020-04-03 23:13:23
Księża archidiecezji przemyskiej zostali poproszeni przez abp. Adama Szala, aby połowę swoich miesięcznych przychodów przeznaczyli na utrzymanie parafii, w których pracują oraz instytucji diecezjalnych. Pieniądze te trafią też na walkę z trwającą epidemią. Do tej pory poprzez diecezjalną Caritas zakupiono 1200 litrów płynu do dezynfekcji, uszyto 40 tysięcy maseczek ochronnych oraz przekazano respirator do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu.
2020-04-03 23:12:07
Oryginalny film z rozważaniami Drogi Krzyżowej nawiązującymi do sytuacji zamknięcia, kwarantanny i epidemii zrealizowali członkowie bielskiej wspólnoty „Miłość i Łaska Chrystusa”. Oryginalne refleksje odnoszące się do motywów zamknięcia i wycofania przeplatają się z historią zbawienia i Męki Chrystusowej. Film można zobaczyć w mediach społecznościowych.
2020-04-03 23:09:22
Katolicki biskup Sztokholmu kard. Anders Arborelius jest zadowolony, że większość Szwedów podporządkowała się decyzjom władz. Społeczeństwo reaguje „dość posłusznie” na środki zmierzające do powstrzymania pandemii, dlatego rząd stawia dotychczas na dobrowolność - powiedział przewodniczący Rady Kościołów w Szwecji 3 kwietnia w rozmowie z domradio.de - portalem niemieckiej archidiecezji Kolonia.
2020-04-03 22:50:01
W tym roku Niedzieli Palmowej, rozpoczynającej Wielki Tydzień, ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa nie będą towarzyszyć procesje z palmami do kościołów. Cała liturgia będzie przebiegała w świątyni, praktycznie bez udziału wiernych. Można będzie natomiast śledzić transmisje w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Odwołane zostały tradycyjne konkursy palm wielkanocnych w Łysem i Lipnicy Murowanej.
2020-04-03 22:02:57
- Tegoroczna Wielkanoc tak naprawdę będzie egzaminem z dojrzałości naszej wiary. Nawet jeśli pojawi się rozczarowanie, to niech będzie ono motywacją do głębszych poszukiwań. Może to najlepszy sposób na „nawrócenie duszpasterskie”? - powiedział w rozmowie z KAI o. Dominik Jurczak OP z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Duchowny jest wykładowcą na Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” i na Papieskim Uniwersytecie „Angelicum” w Rzymie.
2020-04-03 12:52:49
Rekolekcje dla przedsiębiorców transmitowane przez Internet odbędą się od 3 do 5 marca. - Można się spodziewać dużej dawki tradycyjnej pobożności i wieści z pierwszego frontu walki z koronawirusem, bo nasz rekolekcjonista nadawał będzie z północnych Włoch - zapowiada Maciej Gnyszka, organizator.
2020-04-03 12:52:27
O osobach dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 oraz tych, które myślą już o rozwiązywaniu problemów, z jakim będzie się trzeba zmierzyć w przyszłości pamiętał Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Transmitowały ją media watykańskie. W homilii Ojciec Święty nawiązał do tradycyjnego wspomnienia Matki Bożej Bolesnej w piątek przed Niedzielą Palmową i zachęcił do dziękczynienia za to, że zgodziła się być Matką.
2020-04-03 12:51:59
Trwa remont katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim po pożarze, który wybuchł prawie 3 lata temu. Prace prowadzone są na bieżąco ale jeszcze nie jest znany termin jego zakończenia - potwierdza proboszcz ks. dr Zbigniew Kobus, który przypomina o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w zastępczej kaplicy oraz możliwości skorzystania z sakramentu pokuty z zachowaniem zasad higieny.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...