logo
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka, Konstantego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
2020-11-29 11:54:41
Od jutrzejszej niedzieli przez cały Adwent będzie trwało Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Krakowska Caritas przygotowała około 170 tys. świec, które można nabyć w kościołach, Księgarni św. Stanisława oraz biurze organizacji w stolicy Małopolski.
2020-11-29 11:53:33
Pod hasłem „Młodzieńcze, Tobie mówię wstań", młodzi diecezji tarnowskiej spotkali się online na „Synaju”. Modlitwa, świadectwo, wspólne wielbienie Boga odbyło się w tarnowskiej katedrze i było transmitowane w mediach społecznościowych.
2020-11-29 04:00:20
Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu w naszych domach i kościołach pojawiają się wieńce adwentowe, w których umieszcza się cztery świece. Są one symbolem światła, podarowanego światu przez narodziny Jezusa w noc Bożego Narodzenia.
2020-11-28 22:41:41
"Ekologia - wybór czy nakaz" - pod takim hasłem od 7 do 9 grudnia odbędą się ekologiczne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzą br. Szymon Janowski OFMCap, br. Cordian Szwarc OFM i gościnnie Piotr Abramczyk, GCCM. Wydarzenie odbędzie się u warszawskich kapucynów na Miodowej i będzie transmitowane.
2020-11-28 22:38:11
Adwentowy dzień skupienia animatorów Ruchu Rodzin Nazaretańskich w tym roku przebiega w nadzwyczajnej formule. Na Jasną Górę przybyła tylko delegacja animatorów, aby uczestniczyć we Mszy Św. celebrowanej w Kaplicy Matki Bożej przez bpa Andrzeja Siemieniewskiego, delegata KEP ds. Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Pozostali animatorzy łączyli się duchowo uczestnicząc w Eucharystii online. Hasłem tegorocznego dnia skupienia są słowa: „Na służbę Kościołowi”.
2020-11-28 19:04:32
W wielu francuskich diecezjach proboszczowie nie dostosują się jutro do narzuconego przez rząd ograniczenia liczby wiernych na publicznych Eucharystiach. Wyznaczony dla wszystkich religii próg to 30 osób, bez względu na to, czy nabożeństwo odbywa się małej sali modlitewnej czy na przykład w mogącej pomieścić 25 tys. wiernych bazylice św. Piusa X w Lourdes. Wielu biskupów wezwało proboszczów, by pilnie zachowywali środki ostrożności, ale przyjmowali na Eucharystię wszystkich, którzy się zgłoszą.
2020-11-28 18:51:49
W związku z trwającą epidemią, w trosce o bezpieczeństwo zarówno szopkarzy, jak i pracowników Muzeum Krakowa, nie będzie tradycyjnej prezentacji szopek pod pomnikiem Adama Mickiewicza na krakowskim Rynku Głównym. Szopkarze dostarczyli swoje dzieła bezpośrednio do Celestatu - oddziału Muzeum Krakowa, gdzie na początku grudnia jury wybierze najpiękniejsze z nich.
2020-11-28 18:16:34
„Aby wyjść z tej pandemii lepszymi, musimy pozwolić na to, by dotknął nas ból innych” – między innymi te słowa Franciszka, pochodzące z jego nowej książki, zawiera papieski edytorial, opublikowany z okazji Święta Dziękczynienia w amerykańskim dzienniku „New York Times”. Specjalnie zaadaptowany dla potrzeb gazety esej pochodzi z wywiadu-rzeki „Let Us Dream. The Path to a Better Future” (Powróćmy do marzeń. Ścieżka do lepszej przyszłości), jaki przeprowadził z papieżem Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz i biograf papieski.
2020-11-28 18:14:25
To, że rozumienie Adwentu redukujemy do ostatnich kilku dni, jest wymowne. Pokazuje, że nie umiemy czekać, coraz bardziej się spieszymy. Od razu chcemy uczestniczyć w tym, co obiecane. Z jednej strony to piękne, bo oznacza, że tęsknimy za tym, by już świętować z rodziną przy wigilijnym stole. Z drugiej strony, bez właściwego przygotowania samo świętowanie może stać się prawdziwym koszmarem: w Boże Narodzenie nie wiemy, co ze sobą zrobić, bo wszystko się zrealizowało na tygodnie przed nim – mówi w rozmowie z KAI dominikanin i liturgista o. Dominik Jurczak OP.
2020-11-28 18:12:00
- Gdziekolwiek jesteśmy powinna nam towarzyszyć świadomość bliskości z Chrystusem - mówił bp Łukasz Buzun w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu. Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej przyjął przyrzeczenie od czterech alumnów - kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...
 

 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー