logo
Środa, 26 stycznia 2022 r.
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny, Tymoteusza, Tytusa  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2022-01-25 12:52:20
W klasztorach kontemplacyjnych w Polsce żyje ok. 1250 mniszek, w tym 1198 w klasztorach należących do konferencji klauzurowej. Choć można zaobserwować pewien wzrost liczby sióstr podejmujących życie zakonne na wszystkich etapach formacji, ogólna liczba mniszek powoli spada. W znacznym stopniu przyczyną tego spadku jest liczba zgonów. 1/3 wszystkich zgonów w 2021 r. stanowiły zgony związane z Covid-19. Dane statystyczne dotyczące liczby mniszek w Polsce opublikowała Konferencja Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych. The post Ile jest w Polsce zakonnic klauzurowych? first appeared on eKAI.
2022-01-25 11:42:07
W poniedziałek w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach została odprawiona Msza św. dziękczynna za dar ziemskiego życia polskiej misjonarki Heleny Kmieć w dniu 5. rocznicy jej tragicznej śmierci. - Była jak iskierka. Wnosiła blask wszędzie tam, gdzie się pojawiała - mówił o niej bp Jan Zając, jej wujek. The post Biskup wujek Heleny Kmieć: była jak iskierka first appeared on eKAI.
2022-01-25 11:24:00
- Dzielimy niepokój i zatroskanie Ukraińców, solidaryzujemy się z ich gotowością do obrony swoich granic, niepodległości oraz prawa do stanowienia o własnym losie - mówi abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski odnosząc się do Słowa biskupów polskich i ukraińskich informuje, że 26 stycznia w dniu modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie, wznoszone będą modlitwy w tej intencji we wszystkich kościołach archidiecezji. The post Abp Budzik: Nie możemy milczeć, gdy pokój na Ukrainie jest zagrożony first appeared on eKAI.
2022-01-25 11:12:23
Korespondent ds. religii dziennika „New York Times” – Liam Stack zmieścił 23 stycznia obszerny artykuł poświęcony toczącemu się obecnie procesowi beatyfikacyjnemu służebnicy Bożej Dorothy Day (1897-1980). Była ona dziennikarką, działaczką społeczną i „radykalną katoliczką” i z tego powodu już teraz często bywa nazywana „świętą na nasze czasy”. The post Czy Dorothy Day zostanie beatyfikowana? first appeared on eKAI.
2022-01-25 07:58:55
Kościół katolicki w Hiszpanii porozumiał się 24 stycznia z władzami w sprawie zwrotu części nieruchomości, które nie należą do niego. Na podstawie umowy, którą ogłosili premier Pedro Sánchez i przewodniczący episkopatu kard. Juan José Omella, zwrot będzie dotyczył około 1000 obiektów, których Kościół był faktycznym posiadaczem, choć nie dysponował aktem własności. The post Hiszpania – Kościół zwróci około 1000 nieruchomości first appeared on eKAI.
2022-01-25 04:00:05
Lionel Messi otrzymał koszulkę watykańskiego klubu sportowego z papieskim autografem i błogosławieństwem. W ten sposób Franciszek odwzajemnił się swemu rodakowi, który w październiku przesłał mu swą koszulkę z autografem za pośrednictwem francuskiego premiera. Argentyński piłkarz gra bowiem w barwach Paris Saint-Germain. The post Papież i Messi wymienili się koszulkami first appeared on eKAI.
2022-01-25 03:00:52
Nieludzkich praktyk nie można mylić z miłosierdziem – podkreślają włoscy lekarze katoliccy w mocnym apelu przeciwko eutanazji, która jest procedowana w tym kraju. W swym manifeście piszą, że zamiast wybierać między życiem bardziej lub mniej godnym przeżycia, trzeba wzmocnić system opieki paliatywnej i otoczyć pomocą rodziny, które często nie radzą sobie z opieką nad chorymi, a i chorzy czują się ciężarem dla społeczeństwa. The post Nie będziemy zabijać! – Manifest włoskich lekarzy first appeared on eKAI.
2022-01-25 02:00:58
Nie wpadamy w panikę, ani pesymizm, ale mobilizujemy nasze siły duchowe, bo to nasz jedyny oręż – powiedział w rozmowie z KAI abp Eugeniusz Popowicz. Metropolita przemysko-warszawski Kościoła greckokatolickiego odnosi się w ten sposób do apelu biskupów grecko- i rzymskokatolickich Polski i Ukrainy o poszukiwanie dialogu i porozumienia. The post Abp Popowicz: mobilizujemy nasze siły duchowe. To nasz jedyny oręż first appeared on eKAI.
2022-01-24 19:11:04
Rolą Kościoła jest bycie świadkiem i sługą Słowa a członkowie wspólnoty Kościoła są za siebie wzajemnie odpowiedzialni. Jeśli Kościół nie jest świadkiem i sługą Słowa – jest niepotrzebny - powiedział abp Adrian Galbas w parafii św. ojca Pio na warszawskim Gocławiu. Arcybiskup koadiutor katowicki przewodniczył tam Mszy św. w Niedzielę Słowa Bożego. The post Abp Galbas: jeśli Kościół nie jest świadkiem i sługą Słowa – jest niepotrzebny first appeared on eKAI.
2022-01-24 18:59:08
22 stycznia zmarł Andrzej Sionek – wieloletni współpracownik ks. Franciszka Blachnickiego i lider Katolickiego Stowarzyszenia „En Christo – Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan”. Miał 69 lat. The post Zmarł Andrzej Sionek – współpracownik ks. Blachnickiego first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...