logo
Czwartek, 07 grudnia 2023 r.
imieniny:
Ambrożego, Marcina, Sobiesława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

2023-10-22 10:54:37
– Teologia ciała jest dziś najmocniej kontestowaną częścią nauczania Jana Pawła II – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie referatu „Myśl teologiczna św. Jana Pawła II” wygłoszonego w auli przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie. The post Abp Jędraszewski: teologia ciała jest dziś najmocniej kontestowaną częścią nauczania Jana Pawła II first appeared on eKAI.
2023-10-22 10:36:38
Kuria Diecezjalna w Gliwicach wydała komunikat w związku z pożarem na probostwie parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Informuje, że ogień pochłonął znaczną cześć budynku, w którym znajdowała się prawdopodobnie jedna osoba. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia odkryto zwęglone ludzkie szczątki, których jak dotąd nie dało się zidentyfikować. Jak czytamy, biskup gliwicki osobiście udał się do Kozłowa. Wyraża wdzięczność strażakom i prosi o modlitwę w intencji tamtejszych parafian. The post Pożar na probostwie. Odkryto zwęglone ludzkie szczątki first appeared on eKAI.
2023-10-22 10:33:48
Z okazji niedawnego XXIII Dnia Papieskiego oraz obchodzonego 22 października liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z archidiecezji gnieźnieńskiej, a także ich koledzy z Gniezna i okolic oraz pielgrzymi grupy czerwonej PPAG pielgrzymowali w sobotę 21 października pod lednicką Bramę Rybę. The post Stypendyści FDNT pielgrzymowali na Lednicę first appeared on eKAI.
2023-10-22 09:25:49
„Gdy się jest daleko od domu, to jest bardzo ważne, by mieć świadomość, pewność, zaufanie, że ktoś o nas pamięta, że nie zostaliśmy wysłani jak komandosi Kościoła gdzieś daleko, i radźcie sobie sami, przeżyjecie albo nie” – mówi ks. Jarosław Tomaszewski, były misjonarz w Urugwaju, obecnie pracujący w Papieskich Dziełach Misyjnych. W niedzielę 22 października przypada Światowy Dzień Misyjny. The post Nie zostaliśmy wysłani jak komandosi Kościoła – rozmowa o misjach w Urugwaju first appeared on eKAI.
2023-10-22 09:15:29
Od dwudziestolecia międzywojennego działają w Polsce Papieskie Dzieła Misyjne. Służą one ewangelizacji, animacji i współpracy misyjnej. Bezpośrednio pozostając do dyspozycji papieża, podlegają Kongregacji Ewangelizacji Narodów. Projekty misyjne są co roku hojnie wspierane przez wiernych. W niedzielę 22 października przypada Światowy Dzień Misyjny. The post Jak Kościół w Polsce pomaga misjom? first appeared on eKAI.
2023-10-22 06:00:27
Kościół w Polsce z powodu trudnej historii naszego kraju nie jest taką potęgą misyjną jak Kościoły w niektórych krajach Europy Zachodniej, które od XIX w. nieprzerwanie wysyłają na misje tysiące osób. Na misjach posługuje 1743 Polaków. Są oni obecni w 99 krajach. Polscy misjonarze są bardzo cenieni na świecie. W niedzielę 22 października pod hasłem „Misje sercem Kościoła” obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny. The post 1743 osoby w 99 krajach. Kim są polscy misjonarze? first appeared on eKAI.
2023-10-22 04:01:08
W rozmowie dotyczącej podatków, Jezus powiedział faryzeuszom, że ich prawdziwym problemem nie jest kwestia, co mają dać lub nie dać cesarzowi rzymskiemu. Ich bolączką jest to, co mają dać Bogu. Od tego dylematu uciekają. A my, czy w ogóle zastanawiamy się nad tym, by dać cokolwiek Temu, od którego otrzymaliśmy wszystko co mamy? Ten aspekt […] The post Ewangelia na niedzielę: Czy to co mam, jest tylko moje? first appeared on eKAI.
2023-10-22 02:00:03
Pod hasłem „Parafia drugim domem” odbywało się od 19 do 21 października w Kaliszu 20. Ogólnopolskie Forum Duszpasterstwa Młodzieży. – Duch Święty sprawił, że jesteśmy teraz razem tutaj, ucząc się, jak budować Kościół, jak temu Kościołowi służyć, jak brać za niego odpowiedzialność - mówił bp Grzegorz Suchodolski, który przewodniczył Mszy św. kończącej wydarzenie. The post Chodzi o Kościół, w którym młodzi dobrze się czują i za który biorą odpowiedzialność – zakończyło się 20. Ogólnopolskie Forum Duszpasterstwa Młodzieży first appeared on eKAI.
2023-10-22 01:00:49
Być misjonarzem to nie tylko budowanie kościołów, ale wychodzenie ze swojej strefy komfortu, aby spotkać się z drugim człowiekiem - powiedział pochodzący z Jedlni koło Radomia ks. Roman Nakoneczny (SAC), który od ponad 23 lat pełni posługę duszpasterską w Kolumbii. Jutro, w niedzielę 22 października przypada Światowy Dzień Misyjny. W tym roku jest obchodzony pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych. The post Ks. Nakoneczny: misjonarz musi wychodzić ze swojej strefy komfortu first appeared on eKAI.
2023-10-21 21:08:18
Podczas 26. Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo”, który odbywał się w dniach 19-21 października 2023 r. w Kętach, wręczono nagrody i wyróżnienia dla artystów z różnych zakątków Małopolski i Śląska. W tym roku nie przyznano Grand Prix w konkursie muzycznym. Do rywalizacji zgłosiło się 39 wykonawców: solistów, chórów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz ludowych zespołów śpiewaczych. Na festiwalowej scenie zaprezentowało się łącznie ponad 250 osób, w wieku od 5 do 85 lat. The post Kęty: ponad 250 artystów na „Psallite Deo” first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...