logo
Sobota, 18 września 2021 r.
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2021-09-16 12:33:56
Od 27 do 29 września potrwa kolejna XXII edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo, która jest prezentacją tego wszystkiego, co potrzebne do funkcjonowania kościołów i sprawnego duszpasterstwa. The post SacroExpo – biznes i wydarzenia towarzyszące first appeared on eKAI.
2021-09-16 12:00:23
Swym wrażeniem, jakie wywiera na nim wspomnienie Światowego Dnia Młodzieży 2011 w Madrycie podzielił się papież-senior Benedykt XVI w liście do emerytowanego arcybiskupa Madrytu, kardynała Antonio Maríi Rouco Vareli. Zaznaczył, że gdy młodzi gromadzą się wokół Pana, Kościół nie ma powodów do obaw o swą przyszłość. The post Gdy młodzi gromadzą się wokół Pana, Kościół nie musi obawiać się o swą przyszłość first appeared on eKAI.
2021-09-16 10:49:12
O piętnastoletniej pracy pielęgniarki w Afryce oraz o pracy misyjnej w Kamerunie, Tunezji i Burundi opowie Alicja Kajak-Zięba podczas spotkania zatytułowanego „Pielęgniarka w dżungli”, organizowanego 22 września w ramach „Misji na Szewskiej” w Poznaniu. The post Spotkanie z „pielęgniarką w dżungli” podczas „Misji na Szewskiej” first appeared on eKAI.
2021-09-16 10:43:19
W niedzielę 19 września w Archikatedrze św. Jana w Warszawie odbędzie dwunasty i ostatni koncert w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej „Organy Archikatedry”. Wystąpi wybitny organista z Niemiec – Hartwig Barte Hanssen, autor m.in. kompozycji „Auschwitz-Elegie” (2004). - Po koncercie organowym wystąpi chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego, który zaprezentuje muzykę cerkiewną – zaprasza Michał Guzek, rzecznik festiwalu. The post Ostatni koncert Festiwalu „Organy Archikatedry” first appeared on eKAI.
2021-09-16 10:38:48
W sobotę 18 września w sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie na Białych Morzach odbędzie się sympozjum zatytułowane „Światło-Życie. Blachnicki – Wojtyła”. Wydarzenie organizują Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. Udział w sympozjum jest bezpłatny. The post 18 września sympozjum „Światło-Życie. Blachnicki – Wojtyła”; trwają zapisy first appeared on eKAI.
2021-09-16 10:38:35
„Krzyż jest największym pocieszeniem człowieka w cierpieniu, trudnościach i w smutku” – powiedział bp Wiesław Śmigiel. Administrator apostolski diecezji bydgoskiej przewodniczył uroczystościom odpustowym w bazylice mniejszej Królowej Męczenników w Bydgoszczy. The post Krzyż jest największym pocieszeniem człowieka first appeared on eKAI.
2021-09-16 10:32:01
- Nasza kapłańska wierność Jezusowi i krzyżowi jest ważnym znakiem dla innych osób, które często zmagają się z różnymi kryzysami - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który w Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach przewodniczył Mszy św. dla księży motocyklistów uczestniczących w VIII Ogólnopolskich Rekolekcjach dla kapłanów jeżdżących na motocyklach, zrzeszonych w klubie God's Guards Sacerdos Group. The post Kalisz: ogólnopolskie rekolekcje księży motocyklistów first appeared on eKAI.
2021-09-16 10:31:26
„Jako nauczyciel oraz instruktor zauważam, że taniec przyczynia się do budowania specyficznych relacji między małżonkami, między kobietą a mężczyzną” – podkreślił Maciej Neumann. Bydgoska parafia św. Maksymiliana Kolbego wyszła z propozycją katechez dla narzeczonych połączonych z kursem tańca. The post Taniec i płodność elementami katechezy przedmałżeńskiej w Bydgoszczy first appeared on eKAI.
2021-09-16 10:13:14
Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8) The post Abp Ryś do księży: podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę first appeared on eKAI.
2021-09-16 09:49:24
O aborcji będącej zabiciem dziecka w łonie matki, związkach homoseksualnych i niemożliwości udzielania takim osobom ślubu a także oporach przeciwko szczepionkom na COVID rozmawiał Ojciec Święty z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Bratysławy do Rzymu. Papież Franciszek powiedział, że komunia jest dla tych, którzy są „we wspólnocie”, a politycy, którzy popierają aborcję, są „poza […] The post Franciszek do dziennikarzy o aborcji, związkach homoseksualnych i szczepieniach first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...