logo
Środa, 26 stycznia 2022 r.
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny, Tymoteusza, Tytusa  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2022-01-24 18:52:57
O życiu codziennym Malgaszy, pracy misjonarzy i o lokalnym Kościele na „czerwonej wyspie” opowie o. Marek Ochlak OMI, który tworzył całą infrastrukturę tej misji. Spotkanie pt. „Misja Befasy – Madagaskar” odbędzie się w Poznaniu 26 stycznia ramach cyklu „Misja na Szewskiej”. The post Poznań: „Misja Befasy – Madagaskar” podczas „Misji na Szewskiej” first appeared on eKAI.
2022-01-24 18:45:53
– Uważam, że bardzo dobry jest w tym oświadczeniu biskupów apel o modlitwę, bo modlitwa ma naprawdę ogromną siłę – mówi Maria Przełomiec, redaktor prowadząca Studio Wschód w TVP Info, komentując dla KAI dzisiejszy „Apel katolickich biskupów Polski i Ukrainy o poszukiwanie dialogu i porozumienia w celu zażegnania niebezpieczeństwa działań wojennych”. The post Maria Przełomiec: Bardzo dobry jest w oświadczeniu biskupów apel o modlitwę first appeared on eKAI.
2022-01-24 17:14:09
"Pion drzewa, poziom horyzontu" to tytuł wystawy prezentującej prace Henryka Musiałowicza, zmarłego przed siedmiu laty wybitnego malarza i rzeźbiarza. Jego prace będą prezentowane w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki”. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 27 stycznia o godzinie 18.00. The post „Słupy i Sacrum oraz Sztandary” Henryka Musiałowicza – wernisaż first appeared on eKAI.
2022-01-24 16:50:20
„Apel katolickich biskupów Polski i Ukrainy to bardzo cenna i ważna inicjatywa, szczególnie w tym niezwykle napiętym i gorącym czasie” – uważa Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce. „Tym bardziej cenna, że z apelem o pokój i by nie doszło do wojny razem wystąpili biskupi obu krajów w kontekście naszych trudnych niekiedy historycznych relacji” – zaznaczył ukraiński dyplomata odnosząc się do opublikowanego dzisiaj apelu o pokój w związku z niebezpieczeństwem działań wojennych na Ukrainie. The post Ambasador Ukrainy: apel biskupów Polski i Ukrainy jest bardzo ważny first appeared on eKAI.
2022-01-24 16:00:52
Proszę włączcie się swoim dziennikarskim rzemiosłem – w „rzemiosło” pokoju, które niech angażuje każdego z Was osobiście – pisze do dziennikarzy abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki skierował słowo do ludzi mediów z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona tej grupy zawodowej. The post Abp Skworc do dziennikarzy: włączcie się w „rzemiosło” pokoju first appeared on eKAI.
2022-01-24 14:00:24
Papież-senior Benedykt XVI skorygował istotne stwierdzenie swojego oświadczenia na temat raportu o nadużyciach seksualnych w Monachium. "Wbrew wcześniejszym relacjom uczestniczył on w posiedzeniu rady diecezjalnej w dniu 15 stycznia 1980 r." - czytamy w oświadczeniu przekazanym niemieckiej agencji katolickiej KNA. Pomyłka ta jednak "nie wynikała ze złych intencji", lecz była "wynikiem błędu w redakcji jego oświadczenia". Jest mu bardzo przykro z tego powodu i poprosi o wybaczenie. The post Benedykt XVI koryguje oświadczenie w sprawie raportu o nadużyciach first appeared on eKAI.
2022-01-24 13:48:25
Czterodniowe obchody jubileuszu słupskich klarysek zwieńczyła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. Siostry wydały także książkę o historii słupskiego klasztoru. The post 75-lecie Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji first appeared on eKAI.
2022-01-24 13:48:04
Abp Wiktor Skworc apeluje o modlitwę o pokój. Komunikat w tej sprawie został rozesłany do wszystkich parafii archidiecezji katowickiej. Wczoraj (23 stycznia) papież Franciszek zaproponował, aby w najbliższą środę (26 stycznia) ludzie dobrej woli modlili się o pokój. Dziś w analogicznym apelem wystąpili biskupi polscy i ukraińscy z przewodniczącym KEP abp. Stanisławem Gądeckim oraz abp Światosławem Szewczukiem, zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. The post Abp Skworc apeluje o modlitwę o pokój first appeared on eKAI.
2022-01-24 13:46:22
Wasza misja pełni w dzisiejszym świecie jedną z najważniejszych ról. Jest warunkiem koniecznym dla funkcjonowania świadomych i wolnych społeczeństw - napisał biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński w życzeniach skierowanych do dziennikarzy z okazji przypadającego dziś wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona pracowników środków społecznego przekazu. The post Bp Kamiński: misja dziennikarzy konieczna dla funkcjonowania wolnych społeczeństw first appeared on eKAI.
2022-01-24 13:40:38
- Naszym głównym celem jest inspirowanie innych charyzmatem Heleny. Chcemy pokazywać jak niezwykłą była osobą i jak wiele naprawdę można się od niej nauczyć - mówi w rozmowie z KAI Marta Omieczyńska, dyrektor biura Fundacji im. Heleny Kmieć. Dziś przypada 5. rocznica śmierci polskiej wolontariuszki misyjnej. The post Marta Omieczyńska: Życie Heleny Kmieć naprawdę inspiruje innych first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...