logo
Środa, 26 stycznia 2022 r.
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny, Tymoteusza, Tytusa  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2022-01-24 13:33:26
Do dominikanek św. Katarzyny ze Sieny w Iraku trafi 25 tys. zł. Siostry prowadzą przedszkole w Batnaya. PKWP pomaga im odbudować zniszczony klasztor. Całą sumę zebrały dominikanki z Polski. The post Dominikanki z Polski wsparły siostry z Iraku first appeared on eKAI.
2022-01-24 13:32:36
Stawianie granic nie oznacza odrzucenia – mówią ojcowie dominikanie odpowiedzialni za duszpasterstwo lednickie. Zakonnicy zaangażowani w dzieło Lednicy w rozmowie z KAI opowiadają – ze swojej perspektywy – o konflikcie z zarządem Stowarzyszenia Lednica 2000, współorganizatora spotkań lednickich. W wyniku tego konfliktu duszpasterze w lipcu 2021 r. opuścili dom zakonny powstający na Polach Lednickich. Deklarują jednak chęć powrotu, o ile dojdzie do porozumienia i podpisania nowej umowy ze Stowarzyszeniem. - Dzieło Lednicy zainicjowane przez o. Jana Górę jest dla nas bardzo ważne – podkreślają. The post Stawianie granic nie oznacza odrzucenia. Dominikanie o konflikcie ze Stowarzyszeniem Lednica 2000 first appeared on eKAI.
2022-01-24 12:30:22
Niedzielna modlitwa ekumeniczna w ramach łódzkich Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyła się w Zborze Chrześcijan Baptystów w Łodzi, gdzie poprzez śpiew i refleksje nad Słowem Bożym duchowni i wierni różnych Kościołów modlili się o jedność. The post Ekumeniczne śpiewanie w łódzkim Zborze Chrześcijan Baptystów first appeared on eKAI.
2022-01-24 12:27:56
Blisko 50 osób wzięło udział w medytacji biblijnej poprowadzonej w Niedzielą Słowa Bożego na platformie internetowej przez ks. Michała Powęskę, prefekta i wykładowcę przedmiotów biblijnych w Wyższym Seminarium Duchownego w Sandomierzu. The post Blisko 50 uczestników medytacji biblijnej on-line first appeared on eKAI.
2022-01-24 12:27:55
Siła płynąca z bycia z Bogiem, słuchanie Słowa Bożego, naśladowanie Jezusa i wierność to cztery filary życia chrześcijańskiej rodziny, na które zwrócił uwagę bp Janusz Mastalski w czasie Mszy św. w Makowie Podhalańskim. Parafię Przemienienia Pańskiego nawiedziła w niedzielę peregrynująca po Archidiecezji Krakowskiej ikona Świętej Rodziny. The post Jakie są cztery filary chrześcijańskiej rodziny? first appeared on eKAI.
2022-01-24 04:00:15
Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w parafii św. Barbary w Libiążu w 5. rocznicę śmierci Helenki Kmieć – wolontariuszki misyjnej zamordowanej w Boliwii. – Żyjmy tak pięknie jak Helenka – mówił metropolita krakowski. The post Abp Marek Jędraszewski: Żyjmy tak pięknie jak Helenka first appeared on eKAI.
2022-01-24 03:00:36
Żyjemy w kulturze konsumpcji, która obiecuje, że spełni nasze pragnienia, ale nie potrafi tego uczynić. A potem, gdy przychodzi kryzys lub jakiś wstrząs, człowiek zdaje sobie sprawę, że pozostaje w nim wiele pytań, które drzemią w głębi serca – mówi kard. Jean-Claud Hollerich. Arcybiskup Luksemburga udzielił obszernego wywiadu dziennikowi La Croix o przyszłości katolicyzmu w Europie. The post Kard. Hollerich: Kościół ma przyszłość, człowiek potrzebuje Ewangelii first appeared on eKAI.
2022-01-24 02:00:17
„Wiara jako droga pod prąd, która budzi śmieszność. Im bardziej pod prąd, tym większa siła oporu, tym większy sprzeciw i pokusa, żeby się poddać, ustąpić, dać się ponieść szerokiej fali” – powiedział bp Michał Janocha podczas centralnego nabożeństwa Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które było sprawowane w prawosławnej katedrze metropolitalnej św. Marii Magdaleny w Warszawie w niedzielę 23 stycznia. The post Bp Janocha: Wiara jest drogą pod prąd first appeared on eKAI.
2022-01-23 23:34:33
Apel Pamięci przygotowany przez harcerzy, modlitwy za poległych powstańców, złożenie wiązanek i zapalnie zniczy na cmentarzu oraz uroczysta Eucharystia w klasztorze – złożyły się m.in. na obchody 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Stalowej Woli. Uczestnicy obchodów rocznicowych, by uczcić pamięć powstańców styczniowych, spotkali się na cmentarzu parafialnym w Stalowej Woli- Rozwadowie. Przed pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1863 roku przedstawiciele Fundacji „Przywróćmy Pamięć” przypomnieli w skrócie przebieg narodowego zrywu. The post Stalowa Wola: obchody 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego first appeared on eKAI.
2022-01-23 23:33:51
– Chciejmy szukać Jezusa i wspólnie oddawać Mu pokłon w cierpiących braciach, w solidarnej postawie wobec bolączek trapiących nasz świat – apelował bp Damian Muskus OFM podczas centralnego nabożeństwa ekumenicznego w Krakowie. Modlitwa chrześcijan różnych wyznań odbyła się w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa. The post Bp Muskus: budujmy jedność w bliskości z człowiekiem first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...