logo
Poniedziałek, 22 października 2018 r.
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłąwa, Salomei, Filipa, Donata – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2018-10-19 12:26:00
W uroczystość Wszystkich Świętych kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach. Tradycyjnie już, 2 listopada w Dzień Zaduszny przez cały dzień będzie można pomodlić się w kryptach archikatedry warszawskiej, gdzie spoczywają m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy.
2018-10-19 12:19:00
Z apelem o troskę o miejsca pochówków żołnierzy i osób walczących o niepodległość Ojczyzny zwrócił się do kapelanów i wiernych Ordynariatu Polowego bp Józef Guzdek. Ordynariusz wojskowy zachęca do współpracy z zarządcami cmentarzy, władzami samorządowymi, kombatantami, młodzieżą w celu ochrony zagrożonych likwidacją lub zniszczeniem grobów.
2018-10-19 12:03:00
25 alumnów rozpoczęło nowy rok akademicki 2018/19 w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Inaugurację zapoczątkowała Msza św. wotywna o Duchu Świętym, której przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski. W uroczystości wzięli udział: bp senior Jan Styrna, przedstawiciele seminariów duchownych z Olsztyna, Ełku, Pelplina i Gdańska oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Była to 25 inauguracja w dziejach Seminarium.
2018-10-19 11:52:08
 Pod wieczór życia. Czas mądrości, nadziei i zawierzenia Autor: Marian Pisarzak MIC O przeżyciach i zadaniach podeszłego wieku, sposobie przeżywania jesieni życia, traktowanej jako szansa na nową dojrzałość i nową przydatność, a jest to, jak przekonuje autor: “[…] możliwe do osiągnięcia, zwłaszcza na płaszczyźnie nadprzyrodzonej wiary. Chodzi o duchową młodość i duchową aktywność na tym […]
2018-10-19 11:48:35
 Pory roku serca. O duchowej wędrówce do Źródła Autor: André Daigneault Tłumacz: Barbara Durbajło   „To, co jest najbardziej osobiste, jest też najbardziej uniwersalne” – ta myśl przekonała autora, by podzielić się z innymi prywatnymi przemyśleniami. Z osiemnastu refleksji powstała książka o życiu, o życiu autora, o życiu każdego z nas, o Źródle wody żywej, […]
2018-10-19 11:45:01
Kościół katolicki w Brazylii przygotował narodowy plan integracji uchodźców z Wenezueli, którzy schronili się w tym kraju. Zostanie on najpierw wprowadzony w nadgranicznym stanie Roraima, a następnie obejmie całą Brazylię. Kraj ten przyjął już tysiące Wenezuelczyków, którzy w związku z potężnym kryzysem humanitarnym w swej ojczyźnie masowo ją opuszczają. W program zaangażowało się kilka instytucji […]
2018-10-19 11:32:00
- Kryzys ekologiczny to problem nas wszystkich i sprawa Kościoła, który zajmując się sprawami człowieka, podejmuje również kwestię ekologiczną w swoim nauczaniu – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który otworzył w Krakowie międzynarodową Konferencję Naukową „Creatio Continua. Ekologia – teologia, oikonomia i nauka o stworzeniu”. Celem dwudniowych obrad jest m. in. zestawienie encykliki papieża Franciszka „Laudato si” z postulatem „nawrócenia ekologicznego” Jana Pawła II.
2018-10-18 19:52:00
„Odwaga Jana Pawła II dodawała odwagi do przeciwstawiania się złu całym systemom, ale bez stosowania przemocy” – wskazał bp Roman Pindel, który 18 października przewodniczył Mszy św. w krakowskim Centrum Jana Pawła II. W Eucharystii w sanktuarium udział wzięli m.in. przedstawiciele Ochotniczych Hufców Pracy, przeżywający inaugurację roku szkoleniowego, instytucje promujące dziedzictwo Jana Pawła II, a także zarząd i pracownicy Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach.
2018-10-18 17:31:00
O tym, jak wracać do duchowych korzeni Europy i jaką rolę może w tym procesie odgrywać Polska – mówili uczestnicy konferencji „Rechrystianizacja Europy” odbywającej się w ramach II Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi”. Konferencja odbyła się dziś w gmachu Senatu RP.
2018-10-18 17:12:00
O Bogu, który uczy rozmawiać, dyskutowali w Krakowie kapłani i naukowcy związani z Instytutem Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII. Zasłużona dla dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego placówka obchodzi ćwierćwiecze istnienia.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...
 

 

ISMCH

___________________
 
 reklama