logo
Sobota, 18 września 2021 r.
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2021-09-15 23:58:11
Franciszek nie przyjął rezygnacji Stefana Heßego z urzedu arcybiskupa Hamburga. Mimo naruszenia obowiązków w zakresie postępowania w przypadkach przemocy seksualnej arcybiskup pozostaje na swoim stanowisku. Oświadczenie nuncjatury apostolskiej w Berlinie ogłosiła 15 września Konferencja Biskupów Niemieckich w Bonn. The post Papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa Hamburga first appeared on eKAI.
2021-09-15 23:55:01
Słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 26 lat temu na beskidzkiej ziemi i apel papieża o ludzi sumienia przytaczają związkowcy podbeskidzkiej „Solidarności” w liście otwartym w sprawie zapowiedzianego na najbliższą niedzielę I Marszu Równości w Bielsku-Białej. W dokumencie działacze sprzeciwiają się tej inicjatywie. List skierowano do prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego, który wyraził zgodę na Marsz. The post Związkowcy przeciwko Marszowi Równości w Bielsko-Białej first appeared on eKAI.
2021-09-15 23:53:25
W wieku 85 lat zmarł 14 września w szpitalu w Seulu pastor Cho Yong-gi, za granica znany bardziej jako David (lub Paul) Yonggi Cho. Utworzył on największy w Korei Południowej megakościół, do którego w 1993 należało 700 tys. wiernych. Według Księgi Guinnessa była to wówczas największa tego rodzaju wspólnota religijna na świecie. Według amerykańskiej agencji prasowej AP zmarły był „symbolem powojennego wzrostu chrześcijaństwa w Korei Południowej, któremu później jednak towarzyszyły korupcja i skandale”. The post Zmarł założyciel największego na świecie megakościoła first appeared on eKAI.
2021-09-15 23:44:30
Przewidując skutki, jakie może wywołać publikacja raportu komisji dominikańskiej, Inicjatywa „Zranieni w Kościele” zdecydowała o uruchomieniu programu wsparcia kryzysowego. Od środy 15 września, aż do niedzieli 26 września pod numerem 800 280 900 dyżurować będą psychoterapeuci, wysłuchując osób skrzywdzonych, dając im pierwsze wsparcie oraz udzielając informacji o możliwości otrzymania pomocy. The post W reakcji na raport „Komisji dominikańskiej” inicjatywa Zranieni w Kościele uruchamia program wsparcia kryzysowego first appeared on eKAI.
2021-09-15 23:20:36
Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Šaštínie z udziałem ponad 50 tys. wiernych, bizantyjska Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma w Preszowie dla 30 tys. wiernych, spotkania z Ekumeniczną Radą Kościołów, przedstawicielami życia społecznego i politycznego, duchowieństwem, Żydami w Bratysławie, z Romami i młodzieżą w Koszycach oraz odwiedziny ośrodka dla bezdomnych Betlejem w Bratysławie złożyły się na wizytę apostolską Franciszka w Słowacji w dniach 12-15 września br. Hasłem tej 34. zagranicznej podróży papieża były słowa: "Z Maryją i Józefem w drodze do Jezusa”. The post Franciszek na Słowacji – podsumowanie papieskiej pielgrzymki first appeared on eKAI.
2021-09-15 23:10:21
Ten raport mnie zdruzgotał – powiedział prowincjał polskich dominikanów o. Paweł Kozacki podczas prezentacji opracowania Komisji Eksperckiej w sprawie dominikanina Pawła M. Raport potwierdza, że dopuścił się on m.in. nadużyć seksualnych wobec kobiet. Eksperci Komisji, której przewodniczył Tomasz Terlikowski zwracają uwagę na zaniedbania, jakich w ciągu wielu lat dopuścili się w sprawie o. M. dominikańscy przełożeni. The post O. Kozacki o sprawie o. Pawła M.: Raport mnie zdruzgotał first appeared on eKAI.
2021-09-15 23:00:23
- Dominikanie deklarują gotowość pełnego wsparcia ofiar Pawła M., również wypłaty odszkodowań – powiedział o. Paweł Kozacki OP odpowiadając na pytania dziennikarzy podczas prezentacji raportu Komisji badającej sprawę Pawła M. Członkowie Komisji mówili również o tym, że różne osoby zostały pokrzywdzone w różnym stopniu i w różnym wymiarze i wyjaśniali z perspektywy prawnej, skąd biorą się różnice w ocenie działań władz zakonu. The post Dominikanie deklarują gotowość wsparcia ofiar Pawła M., również finansowo first appeared on eKAI.
2021-09-15 17:20:10
Dominikanin Paweł M. krzywdził osoby dorosłe, które traktowały go jako swego przewodnika duchowego - stwierdza Komisja Ekspercka w ogłoszonym dziś raporcie. Zwraca też uwagę, na zaniedbania, jakich w ciągu wielu lat dopuścili się w tej sprawie dominikańscy przełożeni - zwłaszcza o. Maciej Zięba - choć pokrzywdzeni wielo­krotnie zwracali się do nich o elementarną sprawiedliwość. The post Raport dot. działania Pawła M oraz przełożonych dominikańskich w jego sprawie – streszczenie first appeared on eKAI.
2021-09-15 17:16:48
"Jesteśmy gotowi, by zadośćuczynić za popełnione zło, chcemy z determinacją szukać sposobów naprawy szkód i błędów, a nade wszystko chcemy nadal Wam służyć, zdając sobie sprawę – jak nigdy dotąd – że nie jesteśmy tego godni" - piszą polscy dominikanie w komunikacie po dzisiejszej publikacji raportu Komisji badającej sprawę br. Pawła M. OP. The post Komunikat dominikanów po publikacji raportu w sprawie o. Pawła M. first appeared on eKAI.
2021-09-15 17:12:05
"Pragnę przede wszystkim wyrazić moją bliskość, współczucie i wsparcie osobom zranionym, które choć były dorosłe, okazały się bezbronne wobec psychomanipulacji bazującej na pseudoteologii, a także wobec przemocy fizycznej oraz wykorzystywania seksualnego ze strony zakonnika" - napisał prymas Polski abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, w swoim oświadczeniu po opublikowaniu raportu Komisji badającej sprawę o. Pawła M. The post Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży o raporcie komisji badającej sprawę o. Pawła M. first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...