logo
Wtorek, 21 września 2021 r.
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca, Hipolita – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2020-05-03 09:57:31
Z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości 3- majowe. W Kaplicy Matki Bożej odprawiana jest Msza św., w czasie której wypowiedziany zostanie nowy Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
2020-05-03 09:25:38
Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa wzywa wyznawców wszystkich religii do modlitwy o ustanie epidemii koronawirusa i przezwyciężenie jej konsekwencji. Na dzień modlitwy i postu w tej intencji wyznaczono 14 maja. Komitet reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej przez Papieża Franciszka i wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar w ubiegłym roku w Abu Zabi, i w ich imieniu zabiega o wprowadzanie jej w życie.
2020-05-03 03:00:01
W bazylice archikatedralnej w Przemyślu odbyły się dziś święcenia biskupie ks. prałata Krzysztofa Chudzio. Głównym konsekratorem był abp Adam Szal, a współkonsekratorami: abp senior Józef Michalik i biskup pomocniczy Stanisław Jamrozek. – Bądź jako biskup człowiekiem dobrym, roztropnym, rzetelnym i konsekwentnym – życzył mu metropolita przemyski. – Odnawiam oddanie się Matce Bożej w ofiarowaniu, którego dokonała moja mama w moim dzieciństwie w czasie mojej poważnej choroby – powiedział z kolei na zakończenie uroczystości bp Chudzio.
2020-05-03 01:00:48
W duchu szczególnego zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej upływać dziś będzie na Jasnej Górze uroczystość ku czci Matko Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Złożony zostanie akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. O godz. 11.00 Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Msza przewodniczyć będzie abp. Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu wygłosi także homilię.
2020-05-02 20:12:16
Biskupi zgromadzeni na Radzie Stałej Episkopatu Polski na Jasnej Górze proszą wiernych o korzystanie z obecnych możliwości życia sakramentalnego. - Prosimy, by wierni w miarę możliwości, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i przepisów, ale korzystali z sakramentów świętych, szczególnie spowiedzi i Eucharystii - powiedział bp Artur Miziński po zakończeniu obrad biskupów.
2020-05-02 17:52:52
Zachęcamy, w miarę istniejących możliwości, do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach – podkreśla Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie wydanym po sobotnim posiedzeniu na Jasnej Górze. Biskupi zastrzegają jednocześnie, że podczas liturgii nadal muszą być przestrzegane państwowe ograniczenia sanitarne związane z epidemią.
2020-05-02 17:50:08
- Postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu - zachęcił Franciszek w swym liście do wszystkich wiernych. Proponuje też specjalną modlitwę do Matki Bożej w intencji ustania obecnej pandemii: "O Dziewico Maryjo, miłosierne oczy Twoje na nas zwróć w tej pandemii koronawirusa, i pociesz tych, którzy są zagubieni i opłakują swoich bliskich zmarłych. Wspieraj tych, którzy niepokoją się o osoby chore, przy których, by zapobiec infekcji, nie mogą być blisko. Wzbudź ufność w tych, którzy są niespokojni z powodu niepewnej przyszłości i następstw dla gospodarki i pracy".
2020-05-02 17:25:07
Nikt nie może powstrzymać kapłana od słuchania spowiedzi czy udzielania Komunii. A zatem nawet jeśli wierni nie mogą uczestniczyć we Mszy św., mogą prosić o spowiedź i Komunię - powiedział prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Kard. Robert Sarah odniósł do sytuacji we Włoszech, gdzie od niemal dwóch miesięcy wierni nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. Co więcej rządowe dekrety o rozluźnieniu sanitarnych obostrzeń, nadal nie przewidują publicznych liturgii. Episkopat prowadzi jednak z rządem negocjacje dotyczące bezpiecznego sprawowania Eucharystii, w tym udzielania Komunii.
2020-05-02 17:13:01
W trudnym czasie pandemii na terenie archidiecezji poznańskiej przebywa Matka Boża w Jej świętym wizerunku. Niech chroni nas przed wirusem niosącym groźną chorobę, ale jeszcze bardziej – niech chroni nas przed wirusami duchowymi: nieczystości, niewiary, pychy – mówił w klasztorze sióstr klarysek w Pniewach bp Grzegorz Balcerek. Od blisko dwóch miesięcy przebywa tam z powodu pandemii Wizerunek Jasnogórski, który peregrynuje po wszystkich polskich diecezjach.
2020-05-02 17:10:44
Odnawiam oddanie się Matce Bożej w ofiarowaniu, którego dokonała moja mama w moim dzieciństwie w czasie mojej poważnej choroby – powiedział bp Krzysztof Chudzio, który przyjął dziś sakrę biskupią w archikatedrze w Przemyślu. Decyzją papieża Franciszka został on nowym biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej.
 
1  
...
875  
876  
877  
878  
879  
880  
881  
882  
883  
...