logo
Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra, Woluzjana  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kard. Nycz do diakonów: musicie zakochać się w Chrystusie i dawać świadectwo o Nim
 


Apostoła święcenia diakonatu z rąk kard. Kazimierza Nycza. Łącznie z alumnami wyświęconymi w maju bieżącego roku Archidiecezja Warszawska ma 26 diakonów. "Od 50 lat nie było tak licznego rocznika" - podkreślił metropolita warszawski


Kard. Nycz nawiązał do święta św. Andrzeja Apostoła, który nie przyszedł do Jezusa sam, ale przyprowadził do Niego “swojego brata, św. Piotra”.

– Nie szukał dla niego innych dróg, ale uznał w Jezusie Chrystusie, i tylko wyłącznie w Nim, tę świętą i wielką wartość, do której postanowił przyprowadzić Piotra, który potem miał zostać wybranym przez Jezusa pierwszym z apostołów – powiedział.

 

Komentarz do tego wydarzenia podpowiada czytanie brewiarzowe, które – jak podkreślił kard. Nycz – wskazuje na dwa warunki. Jezus musiał być bardzo wyrazisty dla rybaków, a oni „musieli się w niego zapatrzyć, uwierzyć, żeby wrócić do innych i powiedzieć: warto, warto zostawić łodzie i przyjść do Jezusa”.

– Drugi warunek stoi po stronie człowieka, ale nie tego który idzie i szuka, ale tego, który daje świadectwo o Tym, którego spotkał. Mocne musiało być świadectwo Andrzeja, że potrafił tak skutecznie przekonać tych którzy przyszli do Jezusa – powiedział kard. Nycz.

 

Metropolita warszawski podkreślił, że nowo wyświęceni diakoni, podobnie jak św. Andrzej, powinni „zakochać się w Chrystusie i dawać świadectwo o Nim”. – Aby ci do których pójdziecie uwierzyli – dodał.

Święcenia przyjęło 11 kleryków Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego “Redemptoris Mater”.

 

Archidiecezja warszawska ma łącznie 26 diakonów (15 z nich zostało wyświęconych w maju), co – jak podkreślił kard. Nycz – jest wielkim darem dla Kościoła, ale i dla misji. – Od 50 lat nie było tak licznego rocznika, jeśli chodzi o diakonów – podkreślił metropolita warszawski.

 

archwwa.pl

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー