logo
Poniedziałek, 18 marca 2019 r.
imieniny:
Edwarda, Cyryla, Narcyza, Zbysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Katowice: Przedświąteczne spotkanie opłatkowe pracowników nauki
 


Doroczne przedświąteczne spotkanie opłatkowe pracowników nauki i nauczycieli akademickich śląskich uczelni już w sobotę.
 
W wigilię III Niedzieli Adwentu, w sobotę, 15 grudnia br., w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach odbędzie się doroczne przedświąteczne spotkanie opłatkowe pracowników nauki i nauczycieli akademickich śląskich uczelni. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zapraszając do udziału podkreślił, że głównym celem spotkania jest odkrycie na nowo prawdy o tym, że tajemnica Chrystusa działa nie tylko w całej rzeczywistości naturalnej, ale że działa także w akademickiej i osobistej rzeczywistości.
 
W zaproszeniu czytamy m. in.: „W chrześcijańskim rozumieniu rzeczywistości los całego stworzenia wpisuje się w tajemnicę Chrystusa, gdyż od początku wszystkich rzeczy «Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone». Prolog Ewangelii św. Jana wskazuje na stwórcze działanie Chrystusa jako Słowa Bożego. Słowa te zaskakują jednak z powodu stwierdzenia, że to Słowo «stało się ciałem» . Oto bowiem Jedna z Osób Trójcy Świętej weszła w stworzony świat i połączyła z nim swój los. – Jak napisał papież Franciszek w encyklice Laudato si’ - od początku świata, ale «w sposób szczególny od wcielenia, misterium Chrystusa tajemniczo działa w całej rzeczywistości naturalnej, nie ograniczając jednak jej autonomii».
 
Program spotkania
 
16.00 – okazja do sakramentu pokuty i pojednania
16.30 – ks. dr hab. Jacek Kempa (prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego) wykład: O duchowym pożytku poszukiwania prawdy
17.15 – EUCHARYSTIA Z LITURGIĄ III NIEDZIELI ADWENTU (Niedzieli Radości)
18.15 – spotkanie przy stole w refektarzu seminaryjnym
 
 
www.archidiecezja.katowice.pl