logo
Piątek, 26 lutego 2021 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kolęda pełna nadziei
 


W tym roku z powodu pandemii niemożliwe było zorganizowanie tradycyjnego kolędowania. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji, przy współpracy z wieloma wspólnotami dziecięcymi, młodzieżowymi i ludzi dorosłych, Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia przygotowała koncert kolęd, dedykowany mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej.

 

Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia z Krakowa zorganizowała wyjątkowy koncert kolęd. Składa się on z nagrań, nadesłanych przez dzieci, młodzież i dorosłych, występujących specjalnie dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Ideą koncertu jest niesienie radości i nadziei do osób, które z powodu izolacji musiały pozostać w swoich domach. Głównymi wykonawcami byli członkowie zespołów parafialnych, takich jak schola, chór czy wspólnota oazowa. Dużą grupę stanowiły nagrania pojedynczych osób. – Chcemy dotrzeć z Kolędą Pełną Nadziei wszędzie, do każdego Domu Pomocy Społecznej, do każdego miejsca, gdzie tak bardzo potrzeba nadziei – mówi ks. Bogusław, Moderator Diecezjalnej Diakonii Miłosierdzia.

 

– Ale by się to mogło udać, potrzebujemy Waszej pomocy – wtóruje animatorka Melania. – Może znacie kogoś kto pracuje w Domu Pomocy Społecznej (kto mógłby zorganizować zgodnie z wytycznymi sanitarnymi projekcję koncertu). Może znacie osoby, które tam mieszkają… Prześlijcie im link do Koncertu Pełnego Nadziei! A nawet jeśli nie macie tego typu kontaktów, udostępnijcie tą wiadomość na portalach społecznościowych. Może to dzięki Waszemu udostępnieniu Kolęda Pełna Nadziei zabrzmi w jeszcze jednym Domu Pomocy Społecznej – dodaje.

Linki do koncertów znajdują się poniżej:
Koncert Kolęd
Koncert Kolęd część II

 

 

Ks. Jan Stołowski
diecezja.pl