logo
Wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kolędowanie i opłatek środowisk twórczych
 


W katowickiej Kurii Metropolitalnej odbyło się noworoczne spotkanie ludzi kultury i nauki. Uczestnicy najpierw adorowali Najświętszy Sakrament, a potem łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.
  
Bp Adam Wodarczyk przewodniczył wspólnemu kolędowaniu wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Kurii Metropolitalnej w Katowicach, gdzie spotkali się przedstawiciele środowisk twórczych archidiecezji.
 
- Mamy w Kościele piękny rok, który rozpoczął się pod znakiem Ducha Świętego i pod znakiem św. Józefa. Duch Święty jest tym, który nam wszystkim pozwala rozpoznawać w Jezusie Chrystusie Zbawiciela - mówił bp Adam do zgromadzonych w sali kapitulnej katowickiej kurii. - Tej mocy Ducha Świętego potrzebujemy, abyśmy odkrywali działanie Bożego Dziecięcia w naszym życiu - dodał.
 
Biskup pomocniczy, odnosząc się do postaci św. Józefa, wskazał, że jest on tym, „który z wiarą rozpoznawał Boże zwiastowanie”. Życzył także zebranym, aby dzięki przykładowi św. Józefa stawali się coraz bardziej ludźmi świętymi.
 
Na spotkaniu był także obecny ks. Wiesław Hudek, który przywołał myśl papieża Pawła VI z dnia kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego: „Tylko miłość jest twórcza”. - Dlatego życzę wam, abyście z tej materii, którą Bóg składa w wasze dłonie - czy to jest materia słowa, czy materia dźwięków, czy tworzywo plastyczne - w syntezie miłości tworzyli najpiękniejsze dzieła - mówił ks. Hudek.
 
Poświąteczne spotkanie środowisk twórczych odbywa się co roku w pierwszych dniach stycznia. Uczestniczą w nim artyści różnych dziedzin sztuki z archidiecezjij. W jego trakcie mają miejsce wspólne kolędowanie, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie przy stole z noworocznymi życzeniami i dzieleniem się opłatkiem.
 
www.archidiecezja.katowice.pl