logo
Czwartek, 24 września 2020 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama
 
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
EwangeliaMk 16,15-20
 
 

Czy rzeczywiście Jezus już nie powróci na ziemię? W każdą niedzielę po kazaniu odmawiamy modlitwę Wierzę w Boga, Ojca i tam znajdujemy zdanie: Przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Przyjdzie na końcu czasów, ale daty tego przyjścia nie znamy. Wiemy jedynie, że taka data istnieje, ale zna ją jedynie nasz Ojciec Niebieski.

Dla nas szczególnie ważne jest to, abyśmy byli wewnętrznie przygotowani do tej podróży, o której mówi Chrystus, a którą przypominamy w dzisiejsze święto Wniebowstąpienia. Jest to bardzo istotny element Dobrej Nowiny, jaką Chrystus przyniósł na świat: nie śmierć, ale życie ma ostatnie słowo. Ja jestem drogą, prawdą i życiem (J 14,6) – powiedział Chrystus.

+++

Jest z nami trochę tak jak z człowiekiem, który musi przebiec morze pływającej kry. Nie wolno mu odpocząć, nigdzie nie może stanąć na dobre, gdyż utonąłby wtedy, po pierwszym skoku, w przepaści, w morzu bez dna. Musi ciągle wypatrywać następnej kry, iść nieustannie, nad przepaścią pod nogami, w stronę lądu, który – o tym jednym wie – jest przed nim (D. Bonhoeffer).

ks. Tadeusz Talik TChr


teksty pochodzą z książki:

"Trzy myśli na niedzielę. Rok B"

(C) Copyright: Wydawnictwo SALWATOR Kraków 2016
www.salwator.com

Patron DniaŚw. Pacyfik z San Severino
 
kapłan


Św. Pacyfik urodził się w roku 1653. Wcześnie został sierotą i wychowywał się u swego wuja. Mając lat siedemnaście wstąpił do zakonu franciszkanów obserwantów. Otrzymawszy święcenia, rozpoczął pracę kapłańską w małej wiosce w Apeninach. Po siedmiu latach owocnego duszpasterzowania dotknięty został ciężką chorobą, wskutek której do końca życia był inwalidą. Nadal jednakże oddawał się modlitwie, nie zatraciwszy cnoty cierpliwości ani samo zaparcia. Miał niezwykły dar proroczy.

jutro: bł. Władysława

wczoraj
dziś
jutro