Notice: Use of undefined constant d - assumed 'd' in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/show.php on line 2

Notice: Undefined variable: zwroc in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/lib.php on line 112

Notice: Undefined variable: menu in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/menu.inc on line 23

Notice: Use of undefined constant tresc - assumed 'tresc' in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/show.inc on line 33

Notice: Undefined variable: recenzje in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/show.inc on line 143
 

   Katalog programów | PROGRAMY BIUROWE | Pakiety biurowe
 powrót

OpenOffice.org

Darmowy pakiet biurowy, zawierający edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz moduł odpowiedzialny za tworzenie prezentacji. Oprócz tego pakiet ma wbudowany edytor dokumentów HTML, narzędzie do rysowania obrazków, a także moduł pozwalający na wpisywanie nawet bardzo skomplikowanych wzorów matematycznych. Nie posiada niestety narzędzia do obsługi baz danych.

Orginalne rozszerzenia w jakich program zapisuje swoje pliki są międzynarodowymi standardami ISO, co znaczy, że każdy program, który je obsługuje otworzy je tak samo. Oprócz tego zachowuje zgodność z rozszerzeniami pakietu MS Office (doc, xls). Jednak na uwadze mieć należy, że są to formaty zamknięte (czyli tylko Microsoft wie jak je w pełni obsługiwać), w związku z czym w dokumentach z bardzo rozbudowanym formatowaniem i zaawansowanymi tabelami moga wystąpić pewne niezgodności.

W marcu 2006 roku Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało komunikat, w którym stwierdza, że jest to produkt dostatecznie dojrzały, by zastąpić rozwiązania komercyjne w szkołach i biurach związanych z sektorem edukacji i nauki.

Uwaga:
Pakiet występuje w dwóch wersjach: z Javą i bez. Java jest w pewnych szczególnych momentach (np. przy instalacji rozszerzeń) wymagana, lecz do zwykłej pracy nie jest niezbędna. Jednak jak ktoś nie bardzo wie o co chodzi, a chce mieć pewność, że wszystko będzie działało jak należy, powinien się zainteresować wersją z Javą.

Artykuły poświęcone "OO":
Nie tylko w biurze

System operacyjny: Linux, Windows 98, NT, 2000, XP, Me
Rodzaj: GPL
Rozmiar: 108 MB (121 MB z Javą)
Aktualizacja: 2007-12-01
Wersja językowa: pl
Producent: OpenOffice.org Team
Adresy stron www: http://openoffice.org/

 

 

Kontakt i o nas | Wspomóż nas | Reklama | Księga Gości

Copyright (C) Salwatorianie 2000-2011