Notice: Use of undefined constant d - assumed 'd' in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/showa.php on line 2

Notice: Undefined variable: menu in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/menu.inc on line 23
 

   Recenzje
 powrót
Wynik dodawania [szczegóły programu]

Wynik dodawania

Gdy ponad rok temu firma Nullsoft - producent najpopularniejszego odtwarzacza plików MP3 - przedstawiała zupełnie nową jego wersję o nazwie Winamp3, zapewne nie spodziewała się, że zostanie ona tak chłodno przyjęta przez dotychczasowych użytkowników. "Trójce" zarzucono wiele: przede wszystkim nadmierne rozbudowanie i powolność. Twórcy Winampa wzięli sobie te uwagi do serca, jednak nie zrezygnowali zupełnie z dodatkowych funkcji. W ten sposób powstał Winamp 5.0, będący połączeniem tego, co najlepsze w wersjach 2 i 3.

Rzeczywiście, nowy "grajek" nie jest już tak "mułowaty" jak poprzednik. Startuje zdecydowanie szybciej, choć nadal wolniej niż edycje 2.x. W 2004 roku jest to już jednak do przyjęcia - wzrosła przecież wydajność komputerów, a i sam program ma więcej do zaoferowania: stał się już multimedialnym centrum, odtwarzającym także pliki wideo. Oferuje ponadto możliwość ripowania płyt CD oraz ich nagrywania. Tu uwaga: darmowa wersja nie pozwala na kodowanie do formatu MP3 (tylko AAC i WAVE) oraz ogranicza prędkość nagrywania do szybkości 2x. Odblokowanie tych funkcji wymaga wydania 15 dolarów na edycję Pro.

Przydatną nowością jest obsługa globalnych skrótów klawiaturowych, działających w całym systemie przy aktywnej dowolnej aplikacji (dotychczas zauważyłem tylko jeden konflikt: wpisywanie litery "ł" blokowane jest przez kombinację klawiszy [Ctrl]+ [Alt]+[L]- należy ją usunąć lub zmienić).
      Winamp 5.02 sprawia nader pozytywne wrażenie, jeżeli zatem nie dbamy o start dłuższy o sekundę i kilka dodatkowo zajętych megabajtów pamięci, warto rozważyć aktualizację. Chyba że zależy nam tylko na tym, żeby "coś grało"... 
 
Winamp 5.02
Wymagania: Windows 98/Me/2000/XP/2003, ok. 8 MB na dysku 
  możliwość nagrywania płyt CD
+ ripowanie płyt
+ obsługa starych i nowych "skór"
+ globalne skróty klawiaturowe
+ większa szybkość działania w porównaniu z edycją 3.0
Cena: wersja Standard-bezpłatna, Pro-15 USD
www.winamp.com 

Marcin Meszczyński

Artykuł pochodzi
z CHIP-a nr 4/2004


 

 

Kontakt i o nas | Wspomóż nas | Reklama | Księga Gości

Copyright (C) Salwatorianie 2000-2011