Notice: Use of undefined constant d - assumed 'd' in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/shown.php on line 2

Notice: Undefined variable: menu in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/komputer/menu.inc on line 23
 

   NEWS
 powrót
Co zrobi MS?
 
Analitycy Gartnera uważają, że zaakceptowanie przez ISO formatu ODF jako międzynarodowego standardu to poważny kłopot dla Microsoftu. Ich zdaniem jest mało prawdopodobne, by organizacja zatwierdziła również Microsoftowi Open XML. Jej członkowie nie będą prawdopodobnie chcieli dwóch standardów dotyczących tego samego zagadnienia.
 
Pracownicy Gartnera twierdzą, że decyzja ISO ułatwi powstanie całego szeregu nowych produktów, wśród których powinny się znaleźć aplikacje pozwalające na umieszczenie w jednym dokumencie tekstu, grafiki i arkuszy kalkulacyjnych bez potrzeby przełączania się pomiędzy różnymi programami.
 
Przyszłość microsoftowego formatu Open XML jest niejasna - piszą analitycy. Zauważają jednocześnie, że koncern z Redmond przespał swoją szansę. O ile zwolennicy uznania ODF za standard zaczęli starać się o to przed czterema laty, o tyle Microsoft dopiero w ubiegłym roku zwrócił się do European Komputer Manufacturers Association (ECMA) o uznanie Open XML. Firmę Gatesa skłoniła do takiego ruchu decyzja władz stanu Massachusetts, które zaleciły stanowym agendom wykorzystywanie formatu ODF. Przed tą decyzją Microsoft wydawał się ignorować rosnącą popularność ODF - piszą specjaliści Gartnera.
Mariusz Błoński

 

 

Kontakt i o nas | Wspomóż nas | Reklama | Księga Gości

Copyright (C) Salwatorianie 2000-2011