logo
Niedziela, 07 marca 2021 r.
imieniny:
Perpetuy, Felicyty, Kajetana, Pauli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Koncert Dnia Papieskiego "DROGAMI JANA PAWŁA II WIELKIEGO"
 


Tegoroczny Dzień Papieski jest szczególny. Po raz  pierwszy ten dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym będzie obchodzony po jego śmierci i po oficjalnym rozpoczęciu jego procesu beatyfikacyjnego. Po raz pierwszy również będzie to dzień lączności z nowym następcą Jana Pawła II, papieżem Benedyktem XVI.  Tegoroczny Dzień Papieski nabiera szczególnego znaczenia również przez fakt, iż przypada on w tym roku dokładnie 16 padziernika, a więc w rocznicę wyboru kardynala Karola Wojtyly na Stolicę Piotrową.
 
Koncert Dnia Papieskiego, który stanowić ma duchowe i artystyczne podsumowanie uroczystości i wydarzeń tego dnia i całego tygodnia poprzedzającego 16 października, będzie wyrazem wdzięczności Bogu za osobę i dzieło Jana Pawla II, a także modlitwą o jego rychłą beatyfikację.
 
W koncercie, który odbędzie się na Placu Zamkowym w Warszawie i który poprowadzą Grażyna Torbicka i Grzegorz Miśtal, wystąpią: Ryszard Rynkowski, Jan Pietrzak, Mieczysław Szcześniak, Hanna Stach, Malgorzata Ostrowska, Magda Anioł, Beata Bednarz, Adam Nowak z zespolem Raz Dwa Trzy, Halina Mlynkova, Kuba Badach, Adam Krylik, Roberto Bignoli z Wloch, Fr. Stan Fortuna z USA oraz kwartet gospel a 4 z Francji.
 
W ich wykonaniu publiczność usłyszy m.in. takie utwory, jak: "Barka", "Pewnej nocy łzy z oczu mych", "Ho bisogno di Te", "Warto dla jednej milości żyć", "Niebiańskie nawoływanie", "Kiedy w jasną, spokojną noc", "Dobre chwile", "Zapłakana Polska cała", "The Great One", "Cichy zapada zmrok" oraz premierową piosenkę Adama Nowaka i zespołu Raz Dwa Trzy napisaną specjalnie na ten dzień.
 
Wojciech Zagula
SoS Music
www.sosmusic.pl